#PřepravaSDhl

Porozumění clům a daním

Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet

Porozumění clům a daním u mezinárodních zásilek

Slova "tarif" a "clo" se často používají zaměnitelně a obě jsou formy nepřímého zdanění. Při diskusi o vládách nebo ekonomikách se obecně používá termín "tarif". Cla chrání domácí trhy a zároveň generují příjmy. Když se mluví o sazbách nebo částkách, obecně se používá termín "clo" a kódy klasifikace komodit se používají k určení požadované výše cla.

Clo je daň vybíraná vládami z dováženého a vyváženého zboží. Výpočet cla závisí na deklarované hodnotě komodit v rámci zásilky. Cla jsou uplatňována americkými celními orgány v době počátečního vstupu a liší se v závislosti na klasifikačním kódu, hodnotě, zemi výroby a souvisejících přepravních poplatcích pro dotčené komodity.

Každá země stanoví své vlastní standardy, pokud jde o to, zda je odeslaná položka považována za dokument (nepodléhající clu) nebo nedokumentovaný (podléhající clu). Ve většině případů dokumenty, které nemají žádnou komerční hodnotu, nepodléhají clu. Dokumenty s obchodní hodnotou jsou však podléhající clu.

DOBRÉ VĚDĚT

Platba cel a/nebo daní je často odpovědností příjemce. Pro urychlení doručení bude DHL kontaktovat příjemce jménem celních orgánů a dohodnout se na platbě, kterou lze snadno provést prostřednictvím odkazu, který jim zašle DHL.