#NovinkyAPostřehy

Udržitelné letecké palivo: Vaše cesta k ekologičtějším osvědčením

Anna Thompson
Anna Thompson
Tým pro objevování obsahu
4minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
Graphic image of presents and DHL logistics activities

Vaši zákazníci se nikdy více nezajímali o vaše ekologické postupy. Zjistěte, jak důležitou roli hraje iniciativa DHL Sustainable Aviation Fuel při pomoci podnikům všech velikostí zlepšit jejich udržitelnost – a jak se k nim může připojit i vaše firma.

Co je GoGreen Plus?

Společnost DHL Express nedávno uvedla na trh GoGreen Plus, specializované řešení, které pomáhá podnikům snižovat emise uhlíku spojené s jejich zásilkami prostřednictvím používání udržitelného leteckého paliva. SAF je biopalivo, které se vyrábí z obnovitelných zdrojů, jako jsou rostlinné oleje, živočišné tuky, odpadní produkty a zemědělské plodiny. SAF je speciálně navržen tak, aby se používal jako náhrada tradičního leteckého paliva a může snížit emise skleníkových plynů až o 80 % ve srovnání s fosilními palivy.  

Proč je to důležité – nyní více než kdy jindy

Udržitelnost je víc než jen módní slovo. Je to jeden z nejvýznamnějších trendů, který v poslední době ovlivňuje všechna průmyslová odvětví. Například v odvětví elektronického obchodování se zákazníci nakupující na internetu stále více zajímají o dopad svých nákupů na životní prostředí, přičemž 88 % z nich uvedlo, že je pravděpodobnější, že budou loajální k podniku, který podporuje otázky životního prostředí1

Možná už vaše firma provedla nějaké ekologičtější změny – přešla na recyklovatelné obaly nebo se zapojila do systému kompenzace uhlíku. Existuje však vzrušující nový způsob, jak transformovat vaši logistiku, a to díky přelomovému programu DHL, který zákazníkům umožňuje používat pro své dodávky udržitelné letecké palivo.    

 

Jaká je výhoda GoGreen Plus?

51 % spotřebitelů uvádí, že pochopení uhlíkové stopy jejich dodávek bude v příštích 5 letech "velmi důležité"2. S GoGreen Plus má vaše firma jedinečnou příležitost přizpůsobit snížení emisí CO2e a množství SAF, které používá.

Na rozdíl od "kompenzace" – kdy podniky "neutralizují" své emise prostřednictvím environmentálních programů, jako je zalesňování a projekty obnovy stanovišť – GoGreen Plus je "zavádějící". To znamená, že podniky mohou přijmout opatření ke snížení svých emisí Scope 3, nepřímých emisí skleníkových plynů, které se vyskytují v jejich hodnotovém řetězci. Tato metoda je přímějším a smysluplnějším způsobem, jak měřit pokrok při snižování emisí. Lze jej použít pro vlastní dobrovolné hlášení emisí zákazníků DHL a řídí se filozofií Science Based Target Initiative (SBTi).

Službu GoGreen Plus lze zvolit pro jednotlivé zásilky, což z ní činí flexibilní volbu pro malé a střední podniky a e-shopy s menším nákladem.

aeroplane propeller

Jak to funguje?

Nyní máte dvě možnosti, jak si vybrat GoGreen Plus s DHL Express: buď na smluvním základě, nebo při výběru přepravní služby prostřednictvím MyDHL+, online přepravní a sledovací platformy DHL Express. 

Prostřednictvím smluvního modelu se váš podnik rozhodne, o kolik chce snížit emiseCO2 a kolik investovat do udržitelného leteckého paliva. V tomto případě se nabízí plná flexibilita. DHL Express využívá příspěvek k investicím do udržitelných leteckých paliv. Nezávislý auditor každoročně ověří hodnotu snížení emisí zakoupeného udržitelného udržitelného leteckého paliva a také ověří, zda byly všechny investice použity výhradně na udržitelná letecká paliva.

Vaše společnost obdrží certifikát s hodnotou snížení emisí, kterou lze použít ke snížení vlastní stopy Scope 3.

DHL vám vystaví fakturu podle vašeho výběru paušální částky nebo poplatku za libru spolu s bezplatnou zprávou o uhlíkové stopě.

Pro více informací se můžete obrátit na svého zástupce DHL Express.

Prostřednictvím možnosti MyDHL+ si můžete vybrat GoGreen Plus na úrovni jednotlivých zásilek, který je dodáván se standardním snížením emisíCO2o ~30 %.

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Proč spolupracovat s DHL?

Skupina Deutsche Post DHL Group se zavázala k ambicióznímu cíli snížit do roku 2050 všechny emise související s logistikou na čistou nulu – a úzce spolupracuje se všemi zákazníky, aby jim pomohla dosáhnout jejich vlastních cílů.

Společnost DHL Express oznámila dvě z největších dohod SAF v historii se společnostmi BP a Neste v hodnotě více než 800 milionů litrů. To přispívá k cíli společnosti DHL používat do roku 2030 30 % udržitelných leteckých paliv pro veškerou leteckou dopravu.

Zavažte se ke změně

Udržitelnost je důležitá – pro planetu, pro vaše zákazníky i pro hospodářský výsledek vaší firmy. Se službou GoGreen Plus společnosti DHL může vaše firma prokázat svůj závazek k udržitelnější budoucnosti.

 Otevřete si účet DHL Express a zjistěte, jak může GoGreen Plus pomoci vašemu podnikání růst. 

1 - Forbes

2 - Descartes