#PoradenstvoPreMaléPodniky

Ako pridať trochu lásky k vášmu obalu tento Valentín

Anna Thompson
Anna Thompson
Objavte tím obsahu
4 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
red present on a black background

Tento Valentín prinútite svojich zákazníkov, aby si vašu značku zamilovali aj vaši zákazníci. Stačí trochu kreativity...

Považujete svoje obaly za súčasť svojej marketingovej stratégie? Mali by ste to urobiť. Je to príležitosť pre vaše podnikanie v oblasti elektronického obchodu priniesť faktor "wow", aby sa zákazníci cítili výnimočne a vzbudili vzrušenie pre to, čo je vo vnútri – existuje dôvod, prečo sú rozbaľovacie videá na YouTube také populárne.

Ako online predajca máte so svojimi zákazníkmi menej kontaktných bodov ako fyzický, takže sa oplatí investovať trochu navyše do tých, ktoré máte. Keď sa váš produkt dostane k dverám zákazníka  , je to obal , ktorý urobí prvý dojem.

40 % spotrebiteľov pravdepodobne uskutoční opakované nákupy u internetového obchodníka s prémiovým balením1

Tento Valentín urobte so svojím obalom niečo navyše a budete odmenení spokojnými zákazníkmi , ktorí sa budú do vášho internetového obchodu vracať znova a znova. Nemusí to byť drahé cvičenie - stačí niekoľko kreatívnych, personalizovaných dotykov. Pokračuj v čítaní...

Najprv to najdôležitejšie.  Pred Valentínom si zákazníci, ktorí si objednajú produkty z vášho internetového obchodu, pravdepodobne kúpia ako darček pre niekoho iného. Nezabudnite teda na svoj web pridať dve funkcie: možnosť pre kupujúcich zahrnúť do svojej objednávky prispôsobenú správu (ktorú môžu napísať počas procesu platby) a darčekové balenie. Zaneprázdnení zákazníci ocenia to druhé!

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Dôležité je to, čo je vonku

Nenechajte si ujsť príležitosť predať svoju značku skôr, ako zákazník vôbec otvorí balíček. Vonkajšia strana škatule je prázdne plátno, na ktoré môžete pridať názov svojej firmy, logo (pozrite si vlastné pečiatky Noissue ), slogan alebo niečo iné, aby ste vzbudili vzrušenie.

 unboxlove.com podpichuje "Get your date on" na svojich, zatiaľ čo Nuts.com ide von so zábavným, odvážnym písaním, ktoré hovorí o produktoch vo vnútri. 

woman receiving gift from a man

A potom otvoriť...

Toto je ten veľký moment... Odhalenie, ktoré by malo v zákazníkoch vyvolať pocit, že majú pred sebou niečo skutočne špeciálne. Cieľom je krásne zabalený produkt s dôkladnou pozornosťou venovanou farbe a dizajnu – samozrejme v súlade s vašou značkou.

Prispôsobiť, prispôsobiť, prispôsobiť

Spoločnosti ako Packhelp predávajú pásky, štítky, hodvábny papier a darčekové krabičky, ktoré je možné prispôsobiť zvoleným dizajnom. Pozrite sa aj na Etsy , kde nájdete širokú škálu vlastných obalov.  

artboard

Všetko záleží na detailoch...

Dokonca aj páska, ktorú použijete, môže pridať trochu mágie - napríklad trblietavú ponuku Scotch. Zabalenie zakončite stuhou a mašľou pre špeciálny dotyk.  

Nemusí to byť všetko ružové...

Môže to byť Valentín, ale existujú aj iné spôsoby, ako dosiahnuť, aby sa produkt cítil romanticky. Zvážte, ktoré farby balenia najlepšie doplnia vašu značku – napríklad tento elegantný čierny hodvábny papier vyjadruje prvotriednu kvalitu, zatiaľ čo táto možnosť so zlatými škvrnami je zábavnejšia.

Zakričte o svojom USP

Existuje niečo, čo pomáha vašej značke odlíšiť sa od konkurencie? Halo Top robí svoj nízky počet kalórií stredobodom svojho balenia. 

Nasmerovanie správy

Na obal zahrňte rukoväť Instagramu svojej značky a príslušné hashtagy. Pred zakúpením nového produktu bude veľa ľudí vyhľadávať značky, aby sa s ním oboznámili a zistili, ako ho používajú ostatní. Ak je výsledkom ich vyhľadávania veľa fotografií atraktívneho obalu, potom vtlačíte pozitívny obraz svojej značky.

wooden box with made with love engraved on it

Prispôsobte si ho podľa seba

Do škatule zahrňte ďakovnú kartu, aby sa zákazníci cítili ocenení - extra body, ak sú napísané rukou! Austrálska ekologická značka Flora and Fauna zahŕňa ručne písané poznámky do všetkých svojich odoslaných objednávok. Členovia tímu spoločnosti si nasadili svoje kreatívne klobúky a napísali básne, vtipy a kresby, ktoré si zákazníci môžu vychutnať.   

Pridať darček zadarmo

Baliace vložky sú príjemným doplnkom, ktorý poteší zákazníkov a podporí lojalitu k vašej značke. Môžete zahrnúť vzorky iných produktov v rámci sortimentu vašej značky, o ktorých si myslíte, že by sa zákazníkovi mohli páčiť, alebo využiť príležitosť zbaviť sa časti vašich nadbytočných zásob.

white presents with pink ribbons

Polstrovanie nemusí byť škaredé

Tradičné typy výplní pre jemné zásielky, ako je bublinková fólia a balenie arašidov, nie sú najatraktívnejšie a rozhodne nedávajú "prémiový" pocit. Crinkle papier a prírodné drevo excelsior sú pekné alternatívy - a lepšie pre životné prostredie!

Myslite udržateľne

Nebol by to kompletný článok o obaloch bez zváženia faktora udržateľnosti. Zákazníci sa čoraz viac obávajú vplyvu svojich online nákupov na životné prostredie – a balenie, v ktorom ich objednávky prichádzajú, zohráva významnú úlohu. Čo teda môžete urobiť, aby ste boli ekologickejší?

  • Prejdite na dodávateľa ekologických obalov. Noissue vytvára vlastné obaly  na objednávku pre podniky.  Každý výrobok je 100% opätovne použiteľný, recyklovateľný alebo kompostovateľný. Spoločnosť môže pracovať s minimom nízkych objednávok, čo pomáha menším podnikom splniť ich ciele udržateľnosti .
  • Čo tak vytvoriť spôsoby, ako dať váš box znovu použiť? Loot Crate, škatuľa na predplatné lupu pre fanúšikov popkultúry, pravidelne prepracováva svoj obal tak, aby sa krabica mohla zmeniť na a stolová hra alebo sa premeniť na Thorovo kladivo! Táto škatuľa pre líniu detských šperkov sa prispôsobí kulise a blokom na hranie. Vzorec je jednoduchý: vytvorte obaly , ktoré budú vaši zákazníci nadšení a budú sa chcieť držať, a vy zostanete v ich mysliach.
  • Najlepšie zo všetkého je, že prechod na dodávateľa udržateľných obalov môže vašej firme ušetriť peniaze! D2C výrobca sviečok Biotika sa spojil so spoločnosťou Packhelp, aby vytvoril nezabudnuteľný zážitok z unboxingu . Výrobky sú umiestnené na drevnej vlne v súlade s zemitými, prírodnými správami spoločnosti, zatiaľ čo samotné škatule sú dimenzované podľa objednávky zákazníka, čím sa minimalizujú náklady na dopravu. Biotika po prechode znížila svoje fixné náklady na balenie o 12%.

Nakoniec, akonáhle je vaše kreatívne majstrovské dielo dokončené, zabezpečte, aby sa dostalo k vašim zákazníkom včas a v jednom kuse tým, že dôverujete spoločnosti DHL s doručením na poslednú míľu. Požiadajte o obchodný účet DHL Express tu.

1 - Prieskum distribúcie Dotcom, Shopify, február 2021