#LogistickéPoradenství

Jak poslat kytaru a další nástroje do zahraničí

Anna Thompson
Anna Thompson
Tým Discover Content
5minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
woman playing trumpet

Každý opravdový hudebník vám řekne, že jeho nástroj není jen "věc" - je to neocenitelná a nenahraditelná součást jeho tvůrčího bytí. Takže při přepravě hudebních nástrojů – ať už na turné nebo na opravu – chtějí mít jistotu, že dorazí na místo určení bezpečně a v perfektním stavu. A to je důvod, proč se mnozí obracejí na DHL.

guitar by a window

"Moje kytara není věc. Je to rozšíření mě samého. To je to, kdo jsem."

Joan Jettová

DHL Express má rozsáhlé zkušenosti a odborné znalosti v oblasti přepravy hudebních nástrojů a velkých předmětů. Byli oficiálním logistickým partnerem rekordní výstavy "Unzipped" The Rolling Stones, která přepravovala některé z nejuznávanějších nástrojů v rockové historii po celém světě, aby si je užili fanoušci od Londýna po Las Vegas. Mezi nimi bylo několik kytar Keitha Richardse a Ronnieho Woodse a vzácná dulcima (druh dvojité loutny), na kterou hrál Brian Jones.

Mnohem větší než přepravné a jen o něco méně rock'n'rollu je jejich dlouholetý zákazník, Thomann – největší evropský online obchod s hudebními potřebami. Hans Thomann Snr začal podnikat jako vedlejší činnost ke své hře na trubku v roce 1960, zpočátku prodával nástroje ze svého batohu. Thomann má jednu prodejnu na německém venkově, ale díky e-commerce a DHL dodává nyní hudební nástroje mnoha milionům zákazníků po celém světě.

Inspirujme se Ronnie Woodsem a zaměřme se na kytaru...

Jak poslat kytaru: sedm nejlepších tipů

 1. Používejte silné pouzdra na nástroje v dobrém stavu

 2. Před zabalením uvolněte struny

 3. Použijte dostatek bublinkové fólie, abyste minimalizovali pohyb

 4. Vyberte si plastovou bednu nebo krabici správné velikosti

 5. Označte každé balení zřetelně, abyste zabránili ztrátě nebo nesprávnému zacházení

 6. Vždy pojistěte své nástroje

 7. Vyberte si logistického partnera, který nabízí urychlenou přepravu a úplné sledování 

guitar in a case

Jak zabalit kytaru pro přepravu

1. Začněte tím, že odladíte nebo uvolníte struny kytary, abyste uvolnili napětí z hmatníku. Pokud tak neučiníte, může dojít k prasknutí strun v zásilce – což způsobí poškození nebo nežádoucí škrábance na těle nástroje.

2. Ujistěte se, že pouzdra na přístroje jsou v dobrém stavu. Pevné pouzdro poskytuje další vrstvu ochrany uvnitř přepravky. Nejlepší tip od Rasmuse Bom Andersena, zpěváka s heavy metalovými stálicemi, Diamond Head: "Používejte vojenské skříně SKB, nebo pokud přepravujete několik nástrojů, pak pouzdra Enki, Scott Dixon nebo Quantum industries jsou značky pro bezpečnost."

3. Vyložte tvrdé pouzdro bublinkovou fólií, abyste kytaru ztlumili. Poté zabalte celou kytaru do bublinkové fólie, přičemž věnujte zvláštní pozornost krku, který bude potřebovat zvláštní podporu. Mezi hmatník a struny také vložte nějaké polstrování – látku, noviny nebo více bublinkové fólie – pro ochranu. Vložte zabalenou kytaru do pouzdra.

4. Vyplňte všechny mezery pěnovým polstrováním nebo polystyrenovými třískami, abyste omezili pohyb kytary v pouzdře.

5. Zabalte kufřík do krabice nebo přepravky vhodné velikosti – takové, která není příliš velká, aby se minimalizoval pohyb při přepravě. Doporučujeme používat jednu z našich plastových přepravek, protože poskytují skvělou ochranu pro předměty, které jsou citlivé na teplotu – což platí zejména pro strunné nástroje. Zaměřte se na mezeru 6 cm mezi pouzdrem na přístroj a přepravkou, kterou můžete vyplnit bublinkovou fólií.

6. Zabalte všechny malé, volné části – jako jsou tremolo ramena, kápa atd. – odděleně, aby nedošlo k poškrábání nástroje.

7. Důležité: nepoužívejte černý vnější obal. Naše automatizované systémy třídění zásilek je nemohou zpracovat, takže vaše zásilka bude zpožděna nebo vrácena. 

8. Krabici/přepravku bezpečně přilepte páskou a jasně na ni umístěte přepravní štítek.

9. Změřte a zvažte zásilku připravenou k získání přepravní nabídky od DHL.

Jak poslat kytaru bez pouzdra

Pořiďte si silnou lepenkovou krabici, která je dostatečně robustní pro tranzit. Mnoho kytarových stránek prodává kytarové přepravní krabice.

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

 • Fortnightly insights, tips and free assets
 • We never share your data
 • Shape a global audience for your business
 • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Jak odeslat kytarový zesilovač

Pěna Astro-pack je ideálním materiálem pro ochranu vašeho zesilovače, protože je lehká, neabrazivní a absorbuje nárazy. Zabalte zesilovač do materiálu a zajistěte jej balicí páskou. Poté použijte několik vrstev bublinkové fólie pro dodatečnou ochranu. Zabalený zesilovač umístěte do silné kartonové krabice s velkým množstvím polstrování, jako jsou polystyrenové třísky, aby se zabránilo pohybu během přepravy. Umístěte nálepku "This Way Up" na vnější stranu spolu s přepravním štítkem. 

Kolik stojí zaslání kytary?

DHL nabízí vysoce konkurenceschopné ceny pro vnitrostátní a mezinárodní přepravu. Získejte rychlou nabídku zde.

Nejčastější dotazy

Je v pořádku poslat kytaru v chladném počasí?

Mnoho strunných nástrojů je vyrobeno z pravého dřeva, které může být citlivé na extrémně horké nebo chladné podnebí. Společnost DHL má naštěstí zkušenosti s přepravou křehkých předmětů v prostředí s řízenou teplotou, takže si můžete být jisti, že váš přístroj dorazí v perfektním stavu. 

Jak si mohu být jistý, že je kytara dostatečně bezpečně zabalena?

Proveďte test otřesů! Vezměte pouzdro na kytaru a zatřeste s ním. Neměli byste být schopni slyšet nebo cítit nic, co volně chrastí.

Měli byste před odesláním povolit kytarové struny?

Ano, vždycky!

man packing flute

Jak zasílat jiné hudební nástroje

Strunné nástroje

Jednou z nejdůležitějších věcí při přepravě kytar, houslí, kontrabasu, violoncell, mandolíny nebo jiného strunného nástroje je před zabalením struny uvolnit. Je to proto, že teplota může během cesty kolísat, což znamená, že struny by se mohly utáhnout a prasknout.

Přepravní sudy

Většina sudů nemá pouzdra, takže je nejlepší je před vložením do krabice nebo bedny zakrýt několika vrstvami bublinkové fólie. Pro každou z nich budete potřebovat krabici správné velikosti, takže není příliš mnoho prostoru pro pohyb.

Pokud posíláte více než jeden buben, můžete odstranit hlavy a obruče velkých bubnů a uložit malé dovnitř spolu se zmačkanými novinami nebo látkou jako vycpávkou. Poté vyměňte hlavy a bezpečně je nalepte. Použijte samostatný sáček pro malé díly.

Pokud posíláte celou bicí soupravu, budete ji muset rozebrat, odstranit nohy a rozebrat stojan tom. Zabalte části stojanu a vložte je do bubnu, vyplňte mezery zmačkanými novinami, aby se nepohybovaly.

Žesťové nástroje

Vzhledem k tomu, že trubky, pozouny, lesní rohy, tuby a další žesťové nástroje se skládají z mnoha různých částí, je nejlepší je rozebrat a zabalit každou část zvlášť. Každou část zakryjte a přelepte velkým množstvím bublinkové fólie jako ochranu a poté je vložte přímo do přepravky, včetně jejich kufrů zabalených samostatně.

Dechové nástroje

Dechové nástroje, jako jsou flétny, klarinety, saxofony a hoboje, mohou být zabaleny do svých pouzder. Zakryjte přístroj uvnitř pouzdra i samotné pouzdro bublinkovou fólií pro ochranu a absorpci nárazů a bezpečně jej zalepte. Pokud přepravujete svůj nástroj bez pouzdra, zabalte jej do nejméně tří vrstev bublinkové fólie, než půjde do přepravky.

insurance policy

Vždy pojistěte své nástroje

Nikdy nemůžete být příliš opatrní! DHL standardně nabízí bezplatné krytí až do určité hodnoty (v závislosti na zemi původu a destinaci), ale to lze snadno upgradovat, pokud váš přístroj tuto hodnotu překročí. A pro větší klid na duši nabízí DHL kompletní sledování vaší zásilky až na místo určení. 

Nezapomeňte na baterie!

Pokud váš hudební nástroj a/nebo příslušenství obsahují baterie a vy je přepravujete přes hranice, budete si muset být vědomi určitých předpisů. Některé baterie budou klasifikovány jako nebezpečné zboží – jejich přeprava představuje riziko, pokud nejsou správně zabaleny nebo s nimi není manipulováno. Chcete-li zajistit, aby se vaše zásilka dostala tam, kam potřebuje, bezpečně a včas, podívejte se na našeho průvodce přepravou baterií.  

Pokud nám Rolling Stones – AKA The Greatest Rock 'n' Roll Band in the World – důvěřují svými neocenitelnými historickými nástroji, možná byste měli i vy! Vzhledem k tomu, že mnoho hudebních nástrojů je křehkých, čím méně času stráví při přepravě, tím lépe, a proto je naše možnost urychleného dodání perfektní. Spojte se s námi! 

1 - Joan Jett, BrainyQuote, přístup červenec 2022