#PoradenstvoPreMaléPodniky

Počítajte svoje e-minúty

5 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Smart watch with checkout on the screen

Založili ste novú spoločnosť a vaša nová spoločnosť závisí od všetkého, čo robíte. Je kľúčové, aby sa počítala každá minúta. Ale kde začať?

Žijeme v dobe, keď všetko treba urobiť rýchlejšie a skôr. Nikde to nie je viditeľnejšie ako v elektronickom obchode. Objednávky sa teraz plnia v časových rámcoch – napríklad doručenie v ten istý deň – ktoré sa ešte nedávno považovali za nemožné. Ako sa najlepšie prispôsobiť týmto pretekom? Automatizácia služieb je zrejmá cesta, ale je to vždy najlepšie riešenie pre vaše podnikanie? Tu treba rozlišovať medzi tým, čo by sa mohlo zefektívniť, a tým, čo by sa malo zefektívniť.     

1. Neobjavujte znovu koleso

Za určitých okolností už môžu existovať štandardné riešenia. Vezmite si ako príklad Shopify . Shopify je kompletné riešenie elektronického obchodu, ktoré vám umožní vytvoriť si vlastný internetový obchod. Umožňuje vám ľahko organizovať vaše produkty, prispôsobiť výklad, prijímať platby kreditnou kartou a sledovať a reagovať na objednávky. Je obzvlášť efektívny ako hotový softvérový balík pre internetové obchody. Vo väčšine scenárov bude podstatne efektívnejšie použiť hotové riešenie než vyvíjať vlastnú verziu na mieru.   

2. Efektivita vs. personalizácia

Zvyšovanie efektívnosti musí mať hmatateľný prínos, a nie zvyšovať ju len kvôli efektívnosti. Je potrebné dbať na to, aby to nebolo na úkor niečoho iného. Príliš vysoká efektivita môže spôsobiť, že služba bude pôsobiť neľudsky a chýba jej angažovanosť . To nás privádza späť k hodnoteniu toho, čo možno zefektívniť v porovnaní s tým, čo  by sa malo zefektívniť. Malé a stredné podniky by urobili dobre, keby tento rozdiel preskúmali.   

iPad that has DHL shipment tracking on the screen

3. Pohľad do budúcnosti

Vďaka vylepšenému softvéru a dostupným platformám je možné dosiahnuť zvýšenú efektivitu a personalizáciu. Magento 2 aj Monetate sa snažia zlepšiť zákaznícku skúsenosť v rámci elektronického obchodu nahradením zdanlivo náhodných návrhov ďalšieho nákupu relevantnými odporúčaniami a výsledkami vyhľadávania na základe nedávnej online aktivity zákazníka a interakcií so značkou. Je to ako vojsť do obchodu, kde vás predajcovia poznajú a čo sa vám páči.   

4. Konverzačné rozhrania a chatboty

V súčasnosti sú stále celkom základné, budúce iterácie sa budú zdať intuitívnejšie a bližšie k skutočnej konverzácii. Hoci tieto interakcie budú využívať umelú inteligenciu, úroveň personalizácie, ktorú ponúknu, sa výrazne zvýši, čo umožní majiteľom firiem sústrediť sa na iné oblasti svojho podnikania. Modely založené na predplatnom majú dve hlavné výhody – vytvárajú predvídateľný tok príjmov a tiež uvoľňujú čas na správu. Koniec koncov, ak sú príjmy stabilné, môžete sa sústrediť na iné úlohy.    

5. Dáta ako služba vs. veľké dáta

Picture of a white iphone ordering takeaway

Obe výrazne zlepšia efektívnosť služieb. Napríklad zabezpečiť, aby boli informácie o výrobkoch neustále aktuálne, môže byť takmer nemožnou úlohou, najmä pri širokej škále výrobkov. Tu sú užitočné agregátory údajov. Zhromažďujú údaje o miliónoch produktov: obrázky, popisy, porovnania cien, špecifikácie, kódy UPC, recenzie a komentáre. Vytvárajú efektivitu tým, že umožňujú svojim databázam automaticky aktualizovať informácie o produktoch. Veľké dáta majú vplyv tým, že presne predpovedajú, aké budú ďalšie nákupy zákazníka. Obrovské množstvo údajov zhromaždených prostredníctvom interakcií a profilov zákazníkov možno využiť pomocou prediktívnej analýzy na lepšie pochopenie nákupných zvyklostí a preferencií spotrebiteľov. Tieto informácie je potom možné porovnať so správaním podobných zákazníkov, aby sa urobili presnejšie predpovede.

Využite výhody

Aby sa elektronické minúty počítali, majitelia firiem by sa mali snažiť optimalizovať svoju obchodnú ponuku v prospech zákazníkov aj firiem. Neustály rast elektronického obchodu a online objednávok znamená výzvy a príležitosti súvisiace s logistikou a doručovaním. Domáci obchod je na vzostupe a obchody fungujú z menších priestorov, ktoré sa zdvojnásobujú ako showroomy, šatne a miesta na odovzdanie. Tieto zmeny znamenajú, že efektívne systémy a rýchle dodanie sú nielen potrebné, ale aj očakávané.

Ako riadiť svoj čas ako samostatný podnikateľ

Keď prevádzkujete MSP, riadenie času je rozhodujúce. Stiahnite si nášho BEZPLATNÉHO sprievodcu radami a tipmi ešte dnes!

Ako riadiť svoj čas ako samostatný podnikateľ
Ako riadiť svoj čas ako samostatný podnikateľ