#LogistickéPoradenstvo

Ako rýchlo posielať veľké položky

Anna Thompson
Anna Thompson
Objavte tím obsahu
3 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
DHL truck on a road

Hľadáte rýchly a spoľahlivý spôsob prepravy ťažkých balíkov po celom svete? Existuje alternatíva k špeditérskym službám, ktorá by mohla byť vhodnejšia pre vaše podnikanie. Prečítajte si stručného sprievodcu najlepším spôsobom prepravy veľkých alebo ťažkých položiek.

two DHL employees looking at a screen

Keďže približne 90 % svetového obchodu sa prepravuje po mori1, existuje obrovský tlak na špeditérske služby. Okrem toho sa globálne dodávateľské reťazce rúcajú pod vplyvom blokád súvisiacich s COVID, zdecimovaných zdrojov flotily, obchodných obmedzení a vojny na Ukrajine.

Tieto trenice pociťujú podniky na celom svete. Prieskum DHL zistil, že "kapacitné a cenové výzvy so špeditérmi" sú hlavným problémom pre jej zákazníkov - v čase, keď objemy elektronického obchodu neboli nikdy väčšie.

Medzi všetkými týmito narušeniami však existuje stabilnejšia alternatíva k špeditérskym službám: expresná preprava. Už milióny firiem využívajú odborné znalosti DHL Express, aby posielali ľahké predmety a malé zásielky. Mnohí si však neuvedomujú, že rovnaká pevná cena, časovo ohraničená medzinárodná služba môže byť použitá aj pre ťažšie a väčšie zásielky.

DHL logo on a screen

Aké sú výhody prepravy ťažkých/veľkých položiek s DHL Express? 

Stabilita: Keďže DHL Express sa spolieha výlučne na leteckú a pozemnú nákladnú dopravu, a nie na námornú prepravu, je odolnejší voči niektorým narušeniam trhu, ktoré v súčasnosti ovplyvňujú špeditérske služby, čo z neho robí bezpečnejšiu voľbu pre podniky, ktoré chcú dostať svoje objednávky z bodu A do bodu B bez oneskorenia.

Rýchlosť: S DHL Express 'Time Definite shipping, môžete si byť istí, že vaše zásielky sa dostanú tam, kam potrebujú, včas a v jednom kuse - bez ohľadu na ich veľkosť.

Náklady: DHL ponúka stabilnú, transparentnú, cenovú štruktúru typu všetko v jednom, ktorá odstraňuje neistotu dodatočných nákladov ďalej - veci ako vývozná dokumentácia, manipulácia na letisku a doručenie, ktoré môžu výrazne zvýšiť cenu tradičných špeditérskych služieb.

Colná správa: DHL Express má rozsiahle znalosti a skúsenosti v colnej oblasti po celom svete. Vieme, že hladký a efektívny proces colného odbavenia pomáha vašim zásielkam doraziť čo najrýchlejšie. Táto služba je štandardne zahrnutá v cene dopravy.  

Viditeľnosť medzi koncovými bodmi: Budete môcť sledovať svoju zásielku a vyžiadať si oznámenia o jej priebehu. Pokoj na duši pre vás a vašich zákazníkov.

Zákaznícky servis: Naši certifikovaní medzinárodní špecialisti majú všetky skúsenosti a odborné znalosti, aby našli riešenia vašich prepravných výziev, nech už sú akékoľvek.

To samozrejme znamená, že vopred je potrebné zaplatiť za službu, ktorú DHL Express poskytuje. Keď je však cenová stabilita dôležitá, čas je dôležitý a v stávke je profesionálna reputácia, len málokto by nesúhlasil s tým, že ponúkané výhody z nej robia hodnotnú investíciu. 

Ako posielať ťažké predmety: obmedzenia hmotnosti a veľkosti

graphic image of a guide

Pri položkách, ktoré prekračujú tieto limity, sa môžu vyžadovať špeciálne rezervácie.

Ďalšie podrobnosti o presných veľkostných a hmotnostných limitoch, cenových štruktúrach a sprievodcovi ochranou vášho tovaru nájdete v našom sprievodcovi balením.

Ako poslať paletu

Ťažké, objemné alebo paletizované položky musia byť zabalené spôsobom vhodným na expresnú prepravu. Tento sprievodca balením obsahuje všetky tipy, čo robiť a nerobiť pri paletizovanej preprave, takže sa váš tovar dostane tam, kam potrebuje, včas a bez poškodenia alebo oneskorenia. 

man writing notes on a clipboard

Poďme dať veci do pohybu...

Ak už máte účet v DHL Express, kliknite na tlačidlo nižšie pre viac informácií o tom, ako vám môžeme pomôcť, keď potrebujete poslať ťažšie položky.

Ak v súčasnosti neposielate s DHL Express, ale ste pripravení využívať výhody, otvorte si u nás účet kliknutím na tlačidlo nižšie.

Otvoriť účet

1 - Ekonomika bez námahy: nový vek maloobchodu, Linnworks, 2021 

2 - OECD.org, prístup k júnu 2022