#LogistickéPoradenství

Uhlíková neutralita vašeho podnikání

Adam Riley
Adam Riley
Tým Discover Content
8minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
long road in the dark

Všichni víme, že boj proti změně klimatu je závod s časem – nyní je rozhodně čas vydat své podnikání na cestu k uhlíkové neutralitě.

Možná vás však překvapí, že výhody uhlíkové neutrality sahají daleko za hranice ochrany životního prostředí: ekologický přístup může mít silný a pozitivní dopad na hospodářský výsledek vašeho podnikání.

Ale jak se stát uhlíkově neutrálním? Pokud se vám stejně jako mnoha majitelům firem líbí myšlenka snížení uhlíkové stopy vašeho podniku, ale nenašli jste čas, aby se to stalo, "Vítejte ve vaší uhlíkově neutrální budoucnosti" je průvodce pro vás. 

Proč jít ekologicky? 

Všichni musíme podniknout kroky ke snížení našich emisí uhlíku. Zvýšení teploty o pouhé dva stupně Celsia postihne miliony – ne-li miliardy – lidí. Změna klimatu a tání ledovců znamenají, že pobřežní města jako New York, Šanghaj a Rio by mohla být do roku 2100 pod vodou. Tomu se však lze vyhnout, pokud se na snižování emisí budeme podílet všichni.

Výhody eliminace účtů

Ať už tento nebo příští rok, ekologický přechod by měl být velkou součástí vašeho podnikatelského plánu. Od nákupu recyklovaných psacích potřeb nebo přechodu na efektivní, moderní spotřebiče až po nákup flotily elektrických vozidel – ekologický přístup často přináší dvojí pohromu výhod: je to dobré pro životní prostředí a ve většině případů to snižuje vaše náklady nebo zlepšuje prodej.

Například náklady na elektromobil za celou dobu životnosti jsou výrazně levnější než u tradičních benzinových a naftových vozidel. Uhlíková kompenzace – nákup "uhlíkových kreditů" k vyrovnání uhlíkových emisí vašeho podniku – je levnější, než si myslíte. A existují výhody reputace, které by neměly být podceňovány. Zákazníci jsou více než kdy dříve informováni o ekologických otázkách: abyste přilákali dnešní spotřebitele, musíte jasně říci, co děláte, abyste byli šetrnější k životnímu prostředí. 

Přečtěte si "Vítejte ve své uhlíkově neutrální budoucnosti"

Tento článek vás postaví na cestu k uhlíkové neutralitě. Pokud jste slyšeli o přechodu na uhlíkovou neutralitu a chcete se dozvědět více, toto je průvodce pro vás.

Vítejte ve své uhlíkově neutrální budoucnosti

Váš BEZPLATNÝ průvodce důvody, proč by vaše firma mohla těžit z uhlíkové neutrality – A zároveň pomoci zachránit planetu.

Vítejte ve své uhlíkově neutrální budoucnosti
Vítejte ve své uhlíkově neutrální budoucnosti