#NovinkyAPostrehy

Girl Power: Podnikateľky využívajú boom elektronického obchodu v Afrike

Anna Thompson
Anna Thompson
Objavte tím obsahu
2 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia

V celej Afrike ambiciózni podnikatelia zarábajú na prosperujúcom sektore elektronického obchodu na kontinente a etablujú sa na globálnych trhoch. Stretávame sa so štyrmi úspešnými podnikateľkami  , ktoré sa pripojili k online revolúcii v Afrike. Zistite , ako založili svoje online podnikanie a dosiahli úspech na medzinárodnej úrovni.  

VYTVORIŤ: ZAČNITE S VÁŠŇOU

"Morské riasy sú môj život," hovorí Mary Jone Ngalio. Nepreháňa. Bola taká vášnivá pre zdravotné prínosy morských rias – obsahujú 92 zo 102 minerálov, ktoré telo potrebuje – že ju inšpirovalo vytvoriť z nich podnik. Dnes ona a jej tím pestujú magické riasy vo svojej domovskej krajine Zanzibar a premieňajú ich na mydlo pre zákazníkov po celom svete.

 

SPUSTENIE: STAŤ SA VIRÁLNYM

Hamamat vyrastala v malej dedinke v Ghane, ale mala veľké ambície podeliť sa o svoje ručne vyrábané bambucké maslo so svetom. Natočila teda krátky film rozprávajúci príbeh produktu, ktorý sa rýchlo stal virálnym. A po spustení svojej webovej stránky elektronického obchodu sa vypredala za tri dni! Dnes dodáva zákazníkom po celom svete, ktorí objavujú jej produkt online - spoločnosť má v súčasnosti viac ako 1.1 milióna sledovateľov len na Instagrame! Skutočný dôkaz, že pre malé a stredné podniky sú sociálne médiá bránou do sveta.


ROZVÍJAJTE: PARTNERSTVO S MEDZINÁRODNÝM ODBORNÍKOM

Po absolvovaní módnej školy v New Yorku zamierila Kunbi Tomori domov do Nigérie so snom uviesť na trh vlastnú líniu dámskeho oblečenia. Na svojej ceste k svojmu cieľu čelila mnohým výzvam vrátane nedostatku energie, získavania dodávateľov a prepravy medzinárodným  zákazníkom. Dnes je to oveľa úhľadnejšia prevádzka – vďaka partnerstvu s DHL je schopná ponúknuť zákazníkom na celom svete zaručenú službu od dverí k dverám.  

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

RAST: MYSLITE VO VEĽKOM

Módna návrhárka Toluwani Wabara vyrábala oblečenie pre svojich priateľov a rodinu, ale ukázalo sa, že sú také populárne, že svoju vášeň zmenila na podnikanie. Vo svojich začiatkoch sa snažila dodávať medzinárodným zákazníkom včas, ale po partnerstve s DHL sa veci rýchlo zmenili. Odvtedy svoje oblečenie nosia celebrity, predvádza sa na týždni módy a je o krok bližšie k svojmu cieľu prinútiť milión ľudí na celom svete, aby nosili jej návrhy.