#NovinkyAPostrehy

Shona Joy - e-commerce a udržateľnosť

Objavte tím obsahu
6 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
model in a white dress

Sydneyská módna značka Shona Joy už 20 rokov prekonáva búrky, ktoré zasiahli globálny módny priemysel.

Známe svojimi bohémskymi siluetami a ručne navrhnutými potlačami, kúsky Shona Joy sú skladované globálnymi obchodnými domami ako David Jones, Harrods, Harvey Nichols a Bloomingdale's. So zakladateľkou Shonou Joy Thatcherovou sme sa rozprávali o ceste značky za posledné dve desaťročia, o tom, ako sa otočili pri zmierňovaní dopadov pandémie a o ich ceste vpred v oblasti elektronického obchodu a udržateľnosti. 

Aká bola cesta rastu Shona Joy v Austrálii a mimo nej od prvých dní trhových stánkov až po dnešný globálny trh?

Značku Shona Joy sme začali v roku 2000 trhovými stánkami na plážach Bondi Beach a Paddington. V tom čase si mnohí austrálski dizajnéri razili cestu a využívali trhy ako platformu na testovanie svojej estetiky. Shona Joy dostala svoj prvý veľký zlom v "Corner Shop" Belindy Seper v Sydney, kde uviedla na trh kapsulovú kolekciu ručne tlačených odpalísk. Odtiaľ si značka rýchlo vybudovala dynamiku s rastúcim zoznamom prémiových maloobchodníkov s touto značkou doma aj v zahraničí.
Značka Shona Joy sa stala lídrom na trhu v oblasti družičiek s naším pôvodným zameraním na večerné šaty, avšak za posledných päť rokov nám rast nášho elektronického obchodu umožnil skutočne si prísť na svoje. Naše použitie prírodných vlákien a rast v našej kategórii rezortov zaznamenali vývoj a pozdvihnutie značky - ponúkajú ambiciózny vzhľad dňa a noci, ktorý odkazuje na kľúčové medzinárodné trendy, pričom zostáva v súlade s našou jedinečne modernou, ale bohémskou a ženskou estetikou.

model in flowy dress

Akú úlohu zohral elektronický obchod a logistika v tomto medzinárodnom raste?

Rast priamej spotrebiteľskej stránky nášho podnikania s našimi internetovými obchodmi bol posilnený z finančných dôvodov, ale čo je dôležitejšie, aby nám umožnil spojiť sa priamo s naším zákazníkom. Teraz máme pravdivejšie pochopenie toho, kto je, čo miluje, kde nosí našu značku a kam chceme so značkou ísť. Sociálne médiá umožnili a otvorili rozhovory – je vzrušujúce počuť priamo od nej – a rovnako sa dozvedieť, kde sme urobili chybu a ako môžeme byť lepší.

Ako medzinárodné expresné doručovanie prispieva k celkovej zákazníckej skúsenosti značky?

Bez našich vlastných kamenných predajní sa spoliehame na naše kanály elektronického obchodu, ktoré sú našou kľúčovou cestou k interakcii s našimi zákazníkmi a poskytovaniu bezproblémového zážitku zo značky. Ponuka bezplatnej modernizovanej expresnej dopravy bola pre nás taká dôležitá, aby sme zabezpečili, že naši zákazníci dostanú svoje nákupy čo najrýchlejšie a bezproblémovo.

Shona Joy

Keď sa pozrieme na posledných 12 mesiacov, aké boli najvýznamnejšie výzvy?

Za 20 rokov existencie značky sme sa stretli s obrovskými výzvami vrátane globálnej finančnej krízy. Nič sa však nevyrovná vplyvu nedávnej globálnej pandémie.
V priebehu troch dní sme zrušili objednávky v hodnote miliónov dolárov niektorými z našich najväčších maloobchodných partnerov – vrátane veľkých okamžitých objednávok, ktoré boli vyrobené špeciálne pre našich maloobchodníkov, aby boli odmietnuté počas prepravy, ako aj forwardových objednávok na naše nadchádzajúce kolekcie, ktoré boli uvedené do práce, s nákupom materiálov a výrobou v plnom prúde.

Ako odvetvie s dlhšími dodacími lehotami je úloha predpovedať budúcnosť obrovskou výzvou. Sme nútení prispôsobiť sa novému nákupnému správaniu zákazníkov, ako aj prispôsobiť naše dodávateľské reťazce a pozorne sledovať úroveň našich zásob. Som veľmi hrdý na náš tím a na to, ako sme dokázali prekonať tieto výzvy tým, že skutočne počúvame našich zákazníkov a zavádzame nové kategórie produktov, ako aj zlepšujeme online zážitok.

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Keďže pandémia ovplyvnila nákupné návyky sezónnych spotrebiteľov v celom módnom priemysle, ako sa značka zmenila, aby zostala relevantná?

Mali sme to šťastie, že sme boli 12 mesiacov do 18-mesačnej prestavby našej webovej stránky, keď udrela pandémia. Naša nová digitálna platforma bola navrhnutá tak, aby viac ukázala, kto sme; vziať so sebou na jazdu nášho zákazníka a dať nám príležitosť podeliť sa o to, odkiaľ pochádzajú naše nápady a inšpirácia. Bez fyzickej prítomnosti v obchode funguje webová stránka Shona Joy ako naša vlajková loď - teraz je to oveľa viac ako transakčný obchod elektronického obchodu.
Počúvanie a učenie sa od našich zákazníkov bolo rozhodujúce, pretože nám umožnilo expandovať do kategórií produktov, ako je naša kolekcia SJ Sport, alebo vytvárať nové funkcie pre naše webové stránky, aby sme zabezpečili, že ponúkame najlepšiu možnú zákaznícku skúsenosť.

model in a white top and khaki trousers

Zaznamenali ste tiež zmeny v nákupných trendoch pre vašu líniu svadobného oblečenia?

Našou vášňou je navrhovať pre skutočné ženy a vytvárať šaty na oslavu života. Videli sme skutočný posun v svadobnom priemysle, keď nevesty obmedzili svoje svadby a hľadali šaty, ktoré idú proti všetkým konzervatívnym očakávaniam, aby sa zosúladili s ich vlastnou osobnou estetikou. Naším étosom je, že by ste nemali tráviť svoj život prácou, ani vaše najväčšie oslavy by nemali zlomiť banku. Neveríme na jednorazovú módu, takže naším poslaním je navrhovať šaty, ktoré budú navždy cenené ako súčasť vášho šatníka.

V posledných rokoch sa do popredia dostalo hnutie udržateľnej módy. Ako to zohralo úlohu na ceste značky k udržateľnosti?

Ako značka spotrebného tovaru nikdy nebudeme tvrdiť, že sme 100% udržateľní, ale prijali sme uvážený záväzok zlepšiť naše podnikanie a znížiť náš vplyv prostredníctvom vedomého zlepšovania našich procesov a materiálov.
Prvým krokom pre nás bolo identifikovať naše najčastejšie používané vlákna a nahradiť ich udržateľnými alternatívami; prvým z nich je prechod na Lenzing. Okrem toho sme vykonali kompletný audit našich obalov, aby sme úplne prešli všetky naše poštové tašky (a označovanie) na domáce kompostovateľné alternatívy.
Pracujeme tiež na pláne, ktorý ponúkne väčšiu jasnosť v našom rozhodovaní a transparentnosť v našom procese ako súčasť nášho záväzku neustále hľadať oblasti na zlepšenie, ako aj zabezpečiť, aby sme našu komunitu informovali o každom kroku cesty.

Čo bolo pre teba za posledné dve desaťročia najdôležitejšie a čo by si poradil začínajúcim módnym návrhárom?

Naše 20. výročie bolo príležitosťou zamyslieť sa nad tým, kto sme ako značka a ako sa chceme posúvať vpred. Ako tím sme odhodlaní a motivovaní budovaním podnikania, na ktoré môžeme byť všetci hrdí, s rafinovaným zameraním na využitie nášho rastu, aby sme zabezpečili, že budeme mať skutočný vplyv na problémy, s ktorými sa cítime najviac prepojení.
Niektoré z kľúčových rád, ktoré som si musel v priebehu rokov pripomenúť:

  • Nemôžete byť dobrí vo všetkom: zistite, v čom ste najlepší, a potom zamestnajte najlepších ľudí, ktorých môžete, aby ste vyplnili medzery. 
  • Uistite sa, že týchto ľudí udržíte vo svojom podnikaní prostredníctvom rastu, zvyšovania kvalifikácie a interných povýšení
  • Dôverujte svojmu inštinktu: nemali by ste dovoliť ostatným, aby vám hovorili, ako a prečo robiť veci, všetko by sa pre vás malo cítiť správne v tom konkrétnom čase
  • Je to len oblečenie: nezachraňujeme životy, takže sa nepotte pri maličkostiach. Snažte sa čo najlepšie, pretože za rohom je ďalšia výzva
  • Musíte rýchlo zistiť, čo vás odlišuje

Tento článok bol pôvodne publikovaný tu a bol znovu publikovaný so súhlasom. Viac informácií o Shona Joy nájdete na shonajoy.com.au