#NovinkyAPostrehy

Thomann Music, rozšírený rodinný podnik

5 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia

Od kúta Bavorska až po okraje zemegule, úspešný rast rodiny Thomann je založený na niekoľkých jednoduchých nápadoch.

Značka Thomann Music1 , ktorá je stále rodinná a prevádzkovaná, začala veľmi malá. V roku 1954 opustil Hans Thomann starší svoju vidiecku bavorskú farmu v malom mestečku Treppendorf , aby hral v putovných dychových kapelách. Išiel 70 km do Würzburgu, aby absolvoval hodiny trúbky a zlepšil svoje zručnosti. Do roku 1960 mal vedľajšiu úlohu predávať nástroje iným hudobníkom, takže jeho manželka Betty sa starala o farmu a vychovávala ich deti, zatiaľ čo on bol na cestách. Nebolo to ideálne. Riešenie? Aby sa firma vrátila domov.

V mnohých ohľadoch bola vidiecka izolácia pôvodu firmy skôr výhodná ako problematická. Ako sa podnikanie rozšírilo z miestneho, národného, kontinentálneho a medzinárodného, Thomann dokázal vybudovať sklady a call centrá na rovnakom mieste. Pomohlo to spoločnosti zostať blízko svojich koreňov2

Firma, ktorá nemôže prestať rásť

Thomann, ktorý stále sídli v Treppendorfe, teraz zamestnáva 250 agentov len vo svojom call centre. Hudba je stále bežným jazykom, ale obchod sa uskutočňuje v ďalších 19 jazykoch. Ako bol možný tento neuveriteľný rast?3 Hans Jr. má niekoľko teórií: "Som hrdý na to, že môžem povedať, že aj s 1400 zamestnancami a viac ako 9 miliónmi zákazníkov sme stále nezávislou rodinnou spoločnosťou. Žiadni manažéri, žiadni obchodní konzultanti, žiadni chlapci v oblekoch a kravatách." Podnikanie bolo vždy škálovateľné, ale nie prostredníctvom vplyvu akýchkoľvek strategických poradcov. Len ľudia, ktorí milujú predaj hudobných nástrojov.

Man walking past 2 guitars pinned to the wall

Počúvajte zákazníka a pridávajte hodnotu

"Predávať tie najlepšie produkty za najlepšiu cenu, to je náš cieľ a našou motiváciou je uspokojiť našich zákazníkov," pokračuje Hans, "Ponúkať vynikajúce služby je veľmi dôležité. Chceme, aby ste za svoje peniaze pri nakupovaní u nás vyťažili maximum, a preto sme vymysleli vlastné krédo: Pridaná hodnota. Napríklad ponúkame všeobecnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí od roku 1995 – dávno predtým, ako EÚ prišla so smernicou o zásielkovom nákupe."

Ponúknite niečo viac

"Okrem toho sme sa v roku 2005 rozhodli ponúknuť trojročnú predĺženú záručnú dobu – z vlastného vrecka. Služba pre nás znamená viac ako usmievajúci sa zamestnanci; Je to úsmev na tvárach našich zákazníkov." Ponúkať víťazný nápad zákazníckeho servisu za menej peňazí je filozofia, ktorá im pomohla rásť. V skutočnosti prístup spoločnosti vždy spočíval v láskavosti pre svojich kolegov hudobníkov: "Hot Deals" spoločnosti boli prvýkrát zaslané približne 10 000 prevažne regionálnym zákazníkom v roku 1992. Tieto horlivo očakávané tlačené zoznamy sa stali pre mnohých umelcov skvelým spôsobom, ako nájsť správne vybavenie za správnu cenu, a pomohli Thomannovi získať ešte vernejších nasledovníkov. V roku 2018 tento prístup žije ďalej, pričom webová stránka spoločnosti ponúka najnovšie ponuky spolu s obrovským sortimentom, plus tipy a návody pre každý druh hudobníka. Tím zákazníckych služieb tiež každý deň spracuje 235 000 e-mailov a zabezpečí, aby každý odchádzal s úsmevom na tvári.  Pre Thomann Music dnes, rovnako ako v minulosti, je krédo udržiavania šťastných hudobníkov to, čo poháňa ich podnikanie.