#NovinkyAPostřehy

Thomann Music, rozšířená rodinná firma

5minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet

Od koutu Bavorska až po konec světa – úspěšný růst rodiny Thomannů je založen na několika jednoduchých nápadech.

Značka Thomann Music1 , stále rodinná a provozovaná, začínala velmi malá. V roce 1954 opustil Hans Thomann starší svůj bavorský statek v městečku Treppendorf , aby hrál v kočovných dechových kapelách. Jel 70 km do Würzburgu, aby se učil trubky a zlepšil své dovednosti. V roce 1960 prodával nástroje jiným hudebníkům a nechal svou ženu Betty, aby se starala o farmu a vychovávala jejich děti, zatímco on byl na cestách. Nebylo to ideální. Řešení? Přivést firmu zpátky domů.

Venkovská izolace původu firmy byla v mnoha ohledech spíše výhodná než problematická . Vzhledem k tomu, že se obchod rozšířil z místních, národních, kontinentálních a mezinárodních a mezinárodních center, vybudoval Thomann sklady a call centra na stejném místě. Pomohlo to společnosti zůstat blízko svých kořenů2

Firma, která nemůže přestat růst

Stále sídlí v Treppendorfu a jen v call centru zaměstnává Thomann 250 agentů. Hudba je stále společným jazykem, ale obchod probíhá v dalších 19 jazycích. Jak byl tento neuvěřitelný růst možný?3 Hans Jr. má několik teorií: "Jsem hrdý na to, že i s 1400 zaměstnanci a více než 9 miliony zákazníků jsme stále nezávislou rodinnou firmou.  Žádní manažeři, žádní obchodní poradci, žádní chlapi v obleku a kravatě." Podnikání bylo vždy škálovatelné, ale ne díky vlivu strategických poradců. Jen lidé, kteří milují prodej hudebních nástrojů.

Man walking past 2 guitars pinned to the wall

Naslouchejte zákazníkovi a přidejte hodnotu

"Prodávat nejlepší produkty za nejlepší cenu, to je náš cíl, a uspokojit naše zákazníky je naší motivací," pokračuje Hans, "Nabídka vynikajících služeb je velmi důležitá. Chceme, abyste za své peníze při nakupování u nás dostali co nejvíce, a proto jsme vymysleli vlastní krédo: Přidaná hodnota. Například od roku 1995 nabízíme všeobecnou 30denní záruku vrácení peněz – dlouho předtím, než EU přišla se směrnicí o zásilkovém nákupu."

Nabídněte něco víc

"V roce 2005 jsme se navíc rozhodli nabídnout prodlouženou záruku na tři roky – z vlastní kapsy. Služba pro nás znamená víc než usměvaví zaměstnanci; Je to úsměv na tvářích našich zákazníků." Nabídnout vítězný nápad zákaznického servisu za méně peněz je filozofie, která jim pomohla růst. Ve skutečnosti byl přístup společnosti vždy dělat laskavost pro své kolegy hudebníky: "Hot Deals" společnosti byly poprvé zaslány přibližně 10 000 převážně regionálním zákazníkům v roce 1992. Tyto netrpělivě očekávané tištěné seznamy se staly pro mnoho umělců skvělým způsobem, jak najít správné vybavení za správnou cenu, a pomohly firmě Thomann získat ještě věrnější příznivce. V roce 2018 tento přístup žije dál, přičemž webové stránky společnosti nabízejí nejnovější obchody spolu s obrovským rozsahem, plus tipy a výukové programy pro všechny druhy hudebníků. Tým zákaznického servisu také zpracovává 235 000 e-mailů každý den a zajišťuje, aby všichni odcházeli s úsměvem na tváři.  Pro Thomann Music dnes, stejně jako v minulosti, je krédo udržet hudebníky spokojené tím, co pohání jejich podnikání.