#NovinkyAPostřehy

Jak Amara přepsala pravidla luxusního e-commerce

5minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
Amara cutlery set

Cesta společnosti Amara byla poháněna snahou jejích zakladatelů přizpůsobit se měnícím se potřebám spotřebitelů. Zjistěte, jak se jejich značka stala úspěšnou v oblasti elektronického obchodování a jak dobyli globální trh s DHL Express.   

Andrew Hood není nic jiného než realista: "Jsme e-commerce podnikání, existují miliony e-commerce podniků." Ale také si je dobře vědom toho, proč se značka luxusních domácích potřeb, kterou spoluzaložil – Amara – stala globálním úspěchem elektronického obchodování: "Máme tuto touhu a tuto touhu a ambice být lepší. Pokud nebudeme lepší než naši konkurenti, prostě neuspějeme."  

Je ironií, že tato vysoce motivovaná britská společnost se zrodila z období relativní nečinnosti. Andrew opustil svou vysoce postavenou práci v investiční bance a užíval si to, co nazývá "můj mezerový rok".

Nemělo to vydržet. "Dostal jsem ultimátum od paní Hoodové, že buď se vrátím do práce, nebo půjde do práce ona. Očividně jsem jí křečoval styl a dostával se jí pod nohy."  Paní Hoodová, jinak známá jako Sam, dostala nápad. Poté, co se jí podařilo re-design jejího vlastního domova a domovů přátel, Sam si uvědomila, že na trhu existuje mezera pro prvotřídní služby interiérového designu mimo Londýn, které by také mohly nabídnout nejexkluzivnější luxusní značky na světě. Rozhodla se otevřít interiérový obchod ve svém rodném městě Chelmsford ve Velké Británii.

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen


Styloví partneři

Sam začal sbírat exkluzivní kusy nábytku a sen Amary se začal rýsovat: "Moje první kariéra byla v nákupu módy. Postupem času jsem však zjistil, že mou skutečnou vášní jsou interiéry a interiérový design." Naštěstí její finančně zdatný obchodní partner nebyl daleko, jak vysvětluje Andrew: "Řekl jsem, že jsem více než šťastný, že pomohu financovat a napsat nějaký podnikatelský plán. Moje rada pro vás je: Budete potřebovat webové stránky."

Takže na začátku roku 2005 vznikla Amara – Sam založil obchod a Andrew a jejich jeden zaměstnanec "si sedli a snažili se přijít na to, jak vybudují a provozují e-commerce byznys".  

Od kostek ke klikám

"Kamenný obchod byl nesmírně důležitý," řekl Andrew, "protože obchod byl krásný a měl obrovskou důvěryhodnost." Pečlivě vybraný výběr doplňků a interiérových nezbytností pomohl společnosti Amara vybudovat klientskou základnu a vytvořit partnerství s velkými jmény, jako jsou Missoni Home a William Yeoward Crystal. Ale trh s luxusními domácími potřebami se stále více stával elektronickým obchodem. V roce 2006 se rychle expandující amara.com přestěhovala do nového domova na venkově v Essexu. DHL Express jim pomohla splnit jejich stále rostoucí objednávky mezinárodní přepravy. A i když obchod nakonec zavřel své dveře a sloučil se s online obchodem v roce 2008, Andrew věří, že "obchod umožnil Amarě ukázat luxusním značkám, že to myslíme vážně.   že se nikdy nestaneme podnikem zaměřeným na slevy." Strategie, která se očividně vyplatila, protože již v roce 2015 slavila Amara 8,8 milionu liber ročně.

Budování oceňovaného týmu

Jak se tedy dostanete z toho, že jste dva lidé s podnikatelským nápadem, na 85+ silný tým, který provozuje jeden z nejrychleji rostoucích míst pro vybavení domácnosti ve Velké Británii? Andrew má připravenou odpověď: "Kultura lidí, kteří pro nás pracují, se nepodobá ničemu, co jsem kdy viděl. O letošních Vánocích pracoval můj vedoucí zákaznických služeb 14 až 15 hodin denně a ujišťoval se, že náš závazek odpovídat na e-maily do 24 hodin byl dodržen." A zatímco jiné společnosti se slovně hlásí k investicím do mladých talentů, Amara kráčí po cestě: "Až do posledních dvou let byla většina naší pracovní síly ve věku 20/21/22 let. Vybíráte si lidi, kteří mají pracovní morálku, péči, vášeň a vychováváte je." Odhodlání společnosti Amara nezůstalo bez povšimnutí – v roce 2015 získala již třetí rok po sobě ocenění Feefo Gold Trusted Merchant Award za vynikající služby zákazníkům.

Amara employees laughing and working on a laptop

Luxus je stav mysli

Nemůžete být jediným online prodejcem Ralph Lauren Home, pokud opravdu nerozumíte myšlení "luxusního" publika. Andrew Hood má jasný názor na to, co je motivuje: "Špičkoví prodejci módy jsou mimořádně dobří v tom, aby se zákazník cítil jako milion dolarů. Když tyto produkty dorazí, jste ohromeni celým zážitkem z otevření první krabice a nakonec se dostanete k produktu je fantastický zážitek. Díky tomu se zákazník cítí neuvěřitelně důležitý a neuvěřitelně ceněný. Tak jsme se rozhodli, že to uděláme pro domov."

Poskytování báječného zážitku

Na otázku, co bylo pro Amary největší výzvou, Sam Hood odpověděl: "Předání logistiky třetí straně bylo největší. Vložit v ně naprostou důvěru s ohledem na zákazníka, který obdrží zkušenost Amara ."  Naštěstí se zdá, že jejich vztah s DHL vyšel. Andrew dodal: "Brzy jsme se rozhodli, že budeme spolupracovat pouze s tím, koho vnímáme jako nejlepšího v oboru. DHL je neuvěřitelně důvěryhodná značka, je velmi dobře rozpoznatelná." Zkouškou každého partnerství je samozřejmě to, co se stane, když se něco pokazí: "Jsme docela dobří v uklidňování nespokojeného zákazníka. To se musí rozšířit mimo můj tým k někomu na druhém konci telefonu nebo e-mailu, který se bude zabývat mým problémem. A vy to děláte." Pak, jako by to nebyla dostatečná pochvala: "Náš obrat je nyní dvanáctkrát vyšší, než když jsme s vámi začali pracovat. Takže jste byli součástí naší cesty a pomohli nám růst v průběhu let."

Kdo si počká, ten se dočká

Stát se globální značkou nebylo snadné. A rozhodně to nebylo rychlé. Přestože výběr globálního logistického partnera byl jednoduchý, potřebovali .com adresu, aby mohli skutečně expandovat do nových teritorií. Amara.com původně vlastnil lotyšský vědec, ale po deseti letech vyjednávání jméno změnilo majitele.  To umožnilo společnosti Amara etablovat se globálně i lokálně v několika pečlivě vybraných lokalitách. 

Amara catalogues and product photography spread out on a desk

Jedno oko do budoucnosti

Po 12 letech strávených zastupováním některých z nejprestižnějších jmen v oblasti luxusních domácích potřeb se Amara vyvinula ve samostatnou značku. V roce 2016 uvedli na trh svou první eponymní kolekci – A by Amara. Amara také našla jedinečný způsob, jak oslavit lidi, kteří dělají tolik pro společenský status každé značky - blogerskou komunitu.  V roce 2015 byla zahájena soutěž Amara Interior Blog Awards, událost, která spojila špičkové blogery, přední sponzory značky a elitní porotu. Pokud jde o budoucnost, Andrew zcela nevyloučil myšlenku dalšího kamenného obchodu Amara: "Pokud by se to stalo příležitostí, mohl bych se nechat přesvědčit, abych měl obchod v Londýně a obchod v New Yorku? Jo, asi bych mohl."

Z venkova z Essexu na Madison Avenue? No, ve vesmíru Amara se staly podivnější věci. Vlastníte rostoucí e-commerce podnikání? Zjistěte , jak můžete získat DHL Express , aby se postarala o všechny vaše globální přepravní požadavky.