#NovinkyAPostřehy

Grana a DHL Express, úspěšně vyvážejí cenově dostupný luxus

5minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
Picture of a city

Módní značka Grana je objektovou lekcí, jak úspěšně škálovat značku elektronického obchodování. Při uvedení na trh byly odeslány na 8 trhů. O pět let později jich přepravují více než 70.

Když Luke Grana jel navštívit svého bratra do Peru, neplánoval, že cesta bude začátkem celosvětového módního impéria. Ale jakmile Luke zažil luxusní pocit a neuvěřitelnou trvanlivost peruánské bavlny Pima, byl mužem na misi. Ohromen materiálem a otráven nízkou kvalitou a vysokými přirážkami v módním průmyslu, rozhodl se přinést světu nadčasové nezbytnosti, vyrobené z nejlepších světových tkanin, za přijatelné ceny. A tak se zrodila značka Grana.

Hledání globálního centra

Pokud chcete vytvořit celosvětovou módní značku, potřebujete správnou základnu. Zde je myšlenkový proces Luka Grany: "Stávající průmysl je velmi neefektivní s mnoha prostředníky. Ptal jsem se sám sebe: "Kde je nejlepší místo pro zřízení globálního distribučního centra?" "  Považoval status Hongkongu jako svobodného přístavu bez celních poplatků za dovážené zboží a "rozhodl se koupit jednosměrnou letenku a jít přímo do Hongkongu".

 

Partnerství s DHL Express

Luke měl jasnou představu o tom, kam chce, aby se podnik ubíral, a to hned od začátku: "Moje první schůzka byla s týmem DHL Express. Prodával jsem myšlenku e-commerce z Hongkongu a říkal jsem, že opravdu vidím DHL jako své nákupní centrum. Pojďme vytvořit opravdu silné partnerství, s vámi jako mým přímým spojením se zákazníkem. DHL byla velmi otevřená, velmi nás podporovala a podařilo se nám vybudovat skvělý vztah."

Zajištění dostupnosti prvotřídní kvality

Lukáš to vidí takto: "Grana je jedinečná, protože jsme opravdu posedlí kvalitou látek – peruánské bavlny Pima, japonského denimu, mongolského kašmíru, čínského hedvábí." Samozřejmě, že tento druh kvality není levný, což je místo, kde Grana opravdu ukazuje: "Máme velmi štíhlý a efektivní obchodní model. Můžeme poskytnout vysoce kvalitní oděvy za cenu, kterou trh nikdy předtím neviděl." Přímou spoluprací s textilními továrnami a výrobci může Grana uzavřít dobré obchody s prémiovými látkami. A díky přímé integraci se systémem elektronického obchodování DHL Express má značka efektivní a nákladově efektivní dodavatelský řetězec, který plní skříně po celém světě.

Od svých skromných začátků ve skladu v Hongkongu o rozloze 50 čtverečních stop nyní Grana dodává do 70 zemí a má pět pop-up obchodů v Asii. Tím, že Grana přináší oblečení vyrobené z nejkvalitnějších látek, které jsou k dispozici průměrnému zákazníkovi, skutečně plní Lukův sen o transformaci módního průmyslu od základů.

People sitting around work table choosing material

Pohled do budoucnosti

Pro Luka je to jen začátek značky Grana: "Vynikáme online a to je to, na co se zaměřujeme. Oděvní průmysl má hodnotu 1,8 bilionu USD ročně, ale online prodej tvoří pouze 5% z toho. Do roku 2030 to však bude 30 %."

Zatímco móda přichází a odchází, vypadá to, že koncept cenově dostupného luxusu je tu, aby zůstal.