#NovinkyAPostřehy

Nový byznys pro vintage módu

5minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet

Jak se SME Open For Vintage chopil nové obchodní příležitosti od Kim Kardashian a dodal 50 retro outfitů do LA z celého světa prostřednictvím DHL Express.

Open for Vintage, nový podnik specializující se na vintage módu, nebyl otevřen dlouho, když obdržel tajemný telefonát: Špičkový stylista ... vysoce profilovaný klient ... miluje módu 80. let ... potřebuje pár kousků k vyzkoušení ... šibeniční termín ... Měli byste zájem? "Rozhodně ano," řekl spoluzakladatel malého a středního podniku Colin Saunders.

"Mimochodem. Je to Kim Kardashian."

Colin viděl potenciální PR bonanzu. Žena, která prolomila internet, však stanovila docela výzvu: 50 kusů oblečení a doplňků potřebovalo, aby se dostalo do LA za pouhé tři dny. "A samozřejmě, protože všechny naše kousky pocházejí z různých butiků po celém světě, to zvyšuje složitost..." Říká Colin.

S pomocí DHL Account Managera , který odborně zvládl celý end-to-end proces, se jim to podařilo. O 48 hodin později bylo v La-la-landu 50 outfitů z vintage obchodů rozesetých po celé Evropě. Kim koupil tři. Paparazzi ji řádně vyfotili v sukni Escada z roku 1980, kterou získal Open For Vintage, zatímco byla na valentýnském rande s Kanye Westem. Velký nárůst pro profil mladého malého a středního podniku, který přistál značku na Daily Mail a E!.

To byla skvělá zpráva pro novou společnost, která pomohla posunout značku k novému publiku a současně upevnit svou pozici jako destinace pro výjimečné vintage kousky, které vytvoří rozruch. Tato online nákupní platforma pro použité a oblíbené luxusní módní předměty, která byla založena v roce 2015, nyní umožňuje zákazníkům nakupovat v 60 buticích ve 12 zemích, a to vše na jednom místě.


Muž s podnikatelským plánem

Je zvláštní, že Colin nebyl v módě. Byl však do e-commerce. "Zajímalo by mě, kterému odvětví by prospělo, kdyby měl trh? Síťový efekt?" Zeptal. Setkání s nadšencem do vintage oblečení a doplňků, který se stal spoluzakladatelem, mu dalo odpověď.

Trh s ojetinami rychle roste. Podle zprávy skupiny Fung se očekává, že celkový trh s dalším prodejem oděvů v samotných USA vzroste v roce 2021 z 18 miliard USD na 33 miliard USD. Narušitelé dalšího prodeje, jako jsou webové stránky a platformy jako Open For Vintage, expandují pětkrát rychleji než tradiční použité prodejny. Kromě snadného použití se tyto "re-commerce" stránky zaměřují na pečlivé vybírání svých zásob a nabízejí kvalitnější kusy v lepším stavu, aby přilákaly ty nejlepší zákazníky.

Pro odvětví dalšího prodeje návrhářů existuje ještě více výhod. Vintage kousky mají neodmyslitelnou hodnotu jako nadčasová klasika, která je stále žádaná. Například hodnota kabelky Birkin od Hermes z 80. let překonala zlato. Ale je tu problém. Kde si ho koupíte? Open For Vintage nabízí potenciální řešení:

"Máme butik na Capri. A pokud náhodou nemáte velmi, velmi štěstí, že jedete na dovolenou na Capri, nebudete zkoumat a vidět, co tento obchod prodává."

Colin viděl příležitost vytvořit jednotnou platformu, která by spojila tyto "krásné podniky" a zákazníky, kteří se dožadovali vintage po celém světě.

Purse up close

Starý malý a střední podnik

Vinobraní může být z jakéhokoli desetiletí. Podnikání je o prodeji použité značkové módy, šperků a hodinek. Ale jak Colin podotýká: "... pokud lidé hledají hodinky Tag Heuer, nehledají použitý štítek, ale spíše hledají vintage Tag."

A to je jedna z klíčových výzev při online prodeji – nalezení správného způsobu, jak se spojit a komunikovat se zákazníkem. To je Colinova největší starost.

"Během prvního roku obchodování jsme se opravdu naučili, že je třeba udělat spoustu práce, jen abychom vytvořili infrastrukturu pro rozhovor se zákazníkem. Natož soutěžit s ostatními lidmi, kteří také soupeří o tohoto zákazníka, jeho čas a pozornost."

Naštěstí nikdy nebylo snazší vybudovat takovou infrastrukturu, protože nemusíte. Technologie je již k dispozici, připravena ke koupi.

"Můžete jít na to a koupit si standardní platformu. Ve skutečnosti si ho ani nekoupíte, můžete licencovat určité jeho části a být v provozu a prodávat online opravdu rychle. "

Sociální média a malé a střední podniky

Marketing vašeho malého a středního podniku je také jednodušší. Příchod sociálních médií usnadnil ještě užší vztahy se zákazníky. Pokud se Kim Kardashian může stát vášnivou pro vaši značku, její fanoušci mohou také.

"Sociální média ve světě luxusní módy nelze přeceňovat... Máte celý nový svět influencerů a blogerů, kteří jsou opravdu schopni spojit se se zákazníky opravdu bohatým způsobem. "

Konektivita je obousměrná. Open For Vintage dříve zkoumala, kontaktovala a přesvědčovala butiky, aby přijaly jejich vizi. Nyní prostřednictvím sociálních médií k nim přicházejí prodejci.

Výsledek? 10 000 položek na webových stránkách Open For Vintage. To je hodně zásob. Je tu však výzva, protože to není všechno na jednom místě.

"Je opravdu důležité, že když u nás zákazník nakupuje, že navzdory skutečnosti, že si může koupit, řekněme, Rolex z klenotnictví v Dublinu nebo kabelku Chanel 2.55 z butiku v Japonsku z Tokia, je zážitek totožný."

Být mezinárodní je rozhodující pro jejich úspěch. Naštěstí přesná logistika a globální dosah DHL zajišťují, že Open For Vintage dokáže dodat kusy bezpečně a včas kdekoli na světě. Podnik úzce spolupracuje se svým account manažerem DHL, který hrál velkou roli při získávání těchto sukní ke Kim. DHL také pomáhá naplňovat vizi podnikání jako celku.

"Mít někoho, kdo rozumí velmi zásadní části toho, co děláme, což je logistický prvek, ale také rozumí maloobchodu a elektronickému obchodování, znamená, že jsme schopni vést velmi interaktivní diskuse o našem podnikání."

 Pro další udržení konzistentních služeb navrhla společnost Open For Vintage své vlastní obaly , které doplňují obaly DHL, zjednodušují proces balení a pomáhají DHL udržet svůj drahocenný náklad v bezpečí při přepravě.

Close up of sunglasses held by woman

Výzvy pro malé a střední podniky

Mezi vzrušením a úsilím při zakládání nového podniku jsou výzvy nevyhnutelné. Jednou z prvních překážek pro Colina byly mezinárodní celní předpisy. Tokijské butiky nabízely kousky Chanel, které byly dříve v Evropě nedostupné. Malé a střední podniky neočekávaly popularitu zboží z takové dálky a nevarovaly zákazníky před zvýšenými poplatky za japonský dovoz – což je druh špatné komunikace, která může zničit nový podnik.

Tyto chyby jsou nedílnou součástí založení malého a středního podniku. "Nebojte se selhání, opravdu do toho," říká Colin. "Dokud budete neustále hodnotit svůj výkon a to, jak jste si vedli, a budete opravdu upřímní k sobě a svému týmu a dovolíte ostatním, aby k vám byli upřímní, budete mít prospěch z těchto chyb."

Malý a střední podnik, který se neustále učí

"Vždy se uč" je pro Colina mantra. Jako dítě snil 34letý Dubliner o tom, že se stane podnikatelem. Poté, co chytil podnikatelskou chybu ze startu na vysoké škole, od té doby se honí za stejným bzučením.

Colin, závislák na ranní posilovně, věří, že klíčem je sebekázeň a pozitivní přístup. Hrdinové tohoto chlápka jsou John McCain a Brian Keenan, slavní rukojmí, kteří našli způsob, jak pokračovat. Pro Colina je podnikatel hybatelem změny, "... Někdo, kdo řekne: "Správně. Nemám na to úplně všechny odpovědi, ale věřím v tuto konkrétní myšlenku natolik, že ji skutečně udělám."

Stále více lidí je. Po globální finanční krizi v roce 2007 jsou malé a střední podniky na ústupu a ve většině ekonomik jsou nyní na vzestupu. A jsou nezbytné. Například ve Velké Británii činil kombinovaný roční obrat malých a středních podniků v roce 2016 1,8 bilionu liber, což je 47 % obratu soukromého sektoru v zemi.

Máte nápad na malou firmu? Jděte do toho! Kdo ví? Možná zavolá stylista.

Požádejte o účet DHL Express nyní.

Konečný průvodce psaním vašeho podnikatelského plánu.

Pokud uvažujete o založení společnosti, budete potřebovat plán. Stáhněte si našeho BEZPLATNÉHO průvodce ještě dnes pro rady a rady o tom, co musíte zahrnout, abyste uspěli.

Konečný průvodce psaním vašeho podnikatelského plánu.
Konečný průvodce psaním vašeho podnikatelského plánu.