#NovinkyAPostřehy

Palička a hmoždíř: Od velkého nápadu k obrovskému úspěchu

4minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
Wooden table with brown book on the left, with cooking ingredients on the right

Jak značka generuje 100% meziroční růst? Promluvili jsme si se Soniou a Padraicem Deasyovými ze značky péče o pleť Pestle & Mortar, abychom zjistili, jaké to je být v centru globálního úspěchu.

Před čtyřmi lety byl Pestle and Mortar jen jedním z několika projektů ambiciózních podnikatelů Sonii a Padraica Deasyových. Dnes je to jejich zářící hvězda. Stejně jako nejlepší podnikatelé vědí, jak podpořit vítěze; Strategie, která zahrnuje nemilosrdné zaměření na to, které podnikání přesně rozvíjet. Soňa vzpomíná na první léta: 

"Začali jsme jen se mnou a s Padraicem a prvních šest měsíců jsme to byli jen my oba. Ve stejné době jsme také provozovali naši firmu v oblasti portrétní fotografie, kterou jsme uzavřeli před 18 měsíci." Uzavření podniku je vždy těžké rozhodnutí (zejména pro Padraice, úspěšného fotografa), ale mít odvahu učinit tato těžká rozhodnutí je to, co vede k úspěchu a globálnímu růstu, který následuje. Sonia a Padraic mají nyní 20 zaměstnanců, kteří obsluhují přibližně 800 B2B zákazníků po celém světě.    

Image showing discover app on a mobile screen

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Influencer marketing, jak by to mělo být

Je to metoda se spravedlivým podílem kritiků, ale pro Pestle and Mortar to byl influencer marketing , který je katapultoval k úspěchu1. Vlivný moderátor QVC USA Cameron Silver se o nich zmínil v článku New York Times a v důsledku toho se zásoby jejich prvního a nyní ikonického produktu vyprodaly během tří dnů po celých Spojených státech.

Sonia vypráví příběh o spolupráci se Silverem: "Ve světě módy je docela dobře známý. Poslal e-mail, že rád podporuje nové značky a chce vědět, kde by mohl koupit náš produkt. Řekli jsme mu: 'Nekupuj to, pošleme ti to zadarmo,' ale on ten dárek nepřijal – šel dovnitř a koupil ho! V okamžiku, kdy se článek v New York Times objevil, naše webové stránky dostaly nakládačku. Distribuční centrum balilo a expedovalo objednávky, takže nezáleželo na tom, kolik jich přijde, protože budou splněny."

Cooking tool with spices inside with a black bowl on the side

Když se dostaví úspěch, buďte připraveni

Za čtyři roky, kdy značka roste, se naučili připravovat na velké výkyvy v poptávce, přičemž 35% jejich podnikání se děje v období kolem Black Friday.  Prodejní křivka je všechno, jen ne vyrovnaná a příprava je všechno. "Máme vánoční krabičku s názvem 'All I Want for Christmas' dárková sada. Na tento box začneme plánovat v lednu. Toto je první rok, kdy jsme skutečně připraveni. Loni jsme měli zpoždění!" Sonia vysvětluje: "Na výrobu a dokončení výrobní série máme tříměsíční dodací lhůtu. Musí se to plánovat měsíce a měsíce dopředu."

Značka s příběhem, který můžete vyprávět

Značka Palička a hmoždíř má dva odlišné rozměry. Jeho obal je elegantní, moderní vzhled v nejstylovějších obchodních domech na světě2. Jeho příběh je příběhem opojných vůní, o šamanech v rodinném dědictví Soni, kteří mletí koření, to vše vedeno tradičními znalostmi. Jak tedy obal nese příběh? S velkou kopií a autentickým tónem hlasu. Soňa to podporuje silnou přítomností na sociálních sítích a starým dobrým osobním kontaktem: "Jsem požádána, abych promluvila zde na svém vlastním trhu, na ženských podnikatelských akcích. Pocházíme z místa zvaného County Kildare v Irsku a já jsem letos velvyslankyní pro ženy v naší oblasti." Když máte hodně co říct, pomáhá být skvělým řečníkem.

Man gesturing in front of a macbook and a notebad and iphone on the desk

Udržujte konverzaci plynulou

I když velký průlom značky v New Yorku přišel rychle, udržet globální dynamiku je neúprosný úkol: "Je to zdola.  Tak funguje šíření marketingu – mluvení a budování povědomí o značce." Pro Sonu "je to všechno o budování vztahů. Nikdy jsme vlastně neměli velkou zahajovací párty nebo něco takového. Je to jako "nasedněte do letadla a setkejte se s nimi, vyprávějte jim náš příběh a spojte se s nimi". Od prvního dne jsme se soustředili na sociální média, ale naše hybnost dnes stále velmi vychází z ústního podánípo 3. Je to ovlivňování tisku, setkávání se s klienty, zákazníky a širším týmem a budování povědomí o značce."  

Pro Paličku a maltu jsou cihly a malta stále důležité

Snad největší lekcí, kterou bychom se měli od společnosti Pestle and Mortar naučit, je, že značky elektronického obchodování někdy potřebují fyzické prostředí, aby přivedly nové spotřebitele ke svým výrobkům, zejména v hmatovém světě kosmetiky. Jejich přítomnost v luxusních obchodech dává značce Pestle and Mortar důvěryhodnost a zákazníci možnost ochutnat4. Čísla hovoří o silné přítomnosti v terénu.  Z celkového počtu prodaných jednotek v roce 2017 šlo 60 % do maloobchodních prodejen a 40 % bylo prodáno přímo spotřebitelům. "Opravdu nám zafungovalo, že jsme přítomni v Liberty of London a Bloomingdale's," vysvětluje Padraic. "Dělá dvě věci: za prvé, dává nám přítomnost pro spotřebitele, aby šli a otestovali naše produkty, a to se pak promítá do našeho růstu našeho online podnikání. Je důležité, aby někdo skutečně ochutnal náš produkt. Jakmile to zkusí, zaznamenáme obrovskou míru kliknutí."

Bloomingdales store front

Ambiciózní značka potřebuje globální dosah

Distribuce společnosti Pestle and Martar s DHL je bezproblémová. Ať už objednávka pochází odkudkoli na světě, značka ví, že DHL ji tam dostane. Padraic vysvětluje: "Před několika týdny jsem byl v Austrálii a když letíte z Melbourne do Sydney, uvědomíte si, jak obrovská země je.  Když vidíte objednávku přicházející z Austrálie a ta tam dorazí za dva a půl dne, jste šokováni tím, jak rychle to DHL skutečně dokáže udělat."

DHL je ráda, že pomohla dostat Pestle and Mortar do vzdálených koutů světa a udělat to tak rychle, jak si tato rychle rostoucí značka zaslouží. Pokud byste si chtěli užít stejný druh partnerství, můžete si zde otevřít účet DHL Express.