#NovinkyAPostřehy

Luxury Closet profil firmy

4minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet

Dříve oblíbený trh s luxusním zbožím, který byl omezen na místní hlavní ulice, se rozšířil na globální scénu díky know-how v oblasti elektronického obchodování a správným partnerům.

Designové tašky se tak často nosí několikrát a nyní sedí na dně šatníku, několikrát viděny na veřejnosti nebo možná vůbec. Co kdybychom vám řekli o společnosti, která to dokáže skvěle využít? Seznamte se s luxusním šatníkem.

Podnikatelský plán Luxury Closet

Kam tedy luxusní zboží půjde, aby získalo další život? "Lidé mají skříně plné věcí, se kterými si nevědí rady," řekl nám ze své kanceláře v Dubaji Kunal Kapoor, šéf oblíbeného návrhářského módního byznysu The Luxury Closet.

"Chtějí to prodat jen proto, aby získali více prostoru a našli něco jiného."

Klasický design je jedním z důvodů, proč trh s luxusními použitými malými a středními podniky (MSP) tak rychle roste. Podle zprávy Thred-Up za rok 2017 má nyní prodej módy hodnotu 18 miliard dolarů a třetina žen říká, že jsou šťastné, že si mohou koupit použité oblečení.

Nový byznys pro klasický design

Móda je pouze jednou oblastí pro luxusní šatník. Nejprodávanější jsou z kategorie doplňků: "Když se podíváte na sortiment kabelek, drtivá většina zůstala stejná po mnoho a mnoho let. Louis Vuitton Speedy byl poprvé navržen v roce 1940 pro Audrey Hepburn. Došlo k jedné malé změně tvaru a od té doby zůstal přesně stejný po mnoho desetiletí. To je to, co dělá model funkčním."

Kunal založil nový podnik v roce 2012 v Dubaji po náhodném telefonickém rozhovoru s přítelem. "Proč si můžete koupit ojeté BMW s 50% slevou, ale proč si nemůžete koupit Louis Vuitton s 50% slevou? Proč můžete prodat auto a proč nemůžete prodat tašku?"

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen
Close up of silver watch face

Řešení problémů a výzev

Kunal, původem z Indie, se naučil základy v rodinné obuvnické společnosti před obchodní školou a kouzlo s Louis Vuitton ho vedlo k založení jeho první registrované společnosti. "Jádrem modelu je mít odborné znalosti. Největší výzvou je přijít na to, jak se dostat od jedné značky k více značkám – a pak k více kategoriím. Na začátku byste dostali novou tašku a museli byste strávit hodiny výzkumem. Pak jsme začali získávat talenty a podnikání se zrychlilo. Měli jsme někoho, kdo pracoval s Diorem, Guccim, pak někoho, kdo byl v hodinářském průmyslu - pak šperky. Dnes máme online asi 18 000 produktů a každý měsíc další tři a půl až čtyři tisíce dalších."

Růst od startupu ke středně velkému podniku

Přechod od ambiciózního startupu k prosperujícímu MSP však vyžaduje změnu myšlení, což bylo pro Kunala v popředí jeho plánování. "Když se společnost rozroste, je třeba zvládnout spoustu procesů. Nejzákladnější je týmový rytmus, takže máme týdenní schůzky za zavřenými dveřmi - celý top management a tým poradců v místnosti na několik hodin týdně. Naplánujeme hodinu, ale může to být pět minut: "Všechno je dobré, všechno je na správné cestě - pojďme."

Využijte bezplatné poradenství na maximum

Takže, jak rostoucí podnik získá dovednosti potřebné k pokroku? Kunalova odpověď byla překvapivá: "YouTube. Scházíme lidi na schůzkách a probíráme témata a téměř vždy je k dispozici zdroj z YouTube. Chcete se podívat do skladu konkurence? Youtube. Chcete se naučit fotografovat? K dispozici je recenze Farfetch. Je tam spousta zdrojů."

Kunal přiznává, že ne všechno se dá naučit online: "Někdy se do toho prostě musíte vrhnout. Nejlepší způsob, jak se naučit být generálním manažerem, je být generálním manažerem ... Nemyslím si, že bych někdy zamířil do týdne, kdy bych neznal tři věci, které musím udělat pro tento týden - nebo pro den - nebo šel spát, aniž bych znal svůj kalendář na další den - nebo týden. "

Myslete dopředu

Kunal má také několik dobrých rad, založených na zkušenostech, které se naučil tvrdým způsobem, jak se připravit na budoucnost. "Na každou klíčovou pozici zkuste najmout na několik let – uvidíte, jak rychle lidé porostou. Pro každý proces, a také pro technologii, když ji stavíte, přemýšlejte o rok, dva roky později - přemýšlejte o rozsahu. "Začali jsme s webovou stránkou Wordpress, na kterou jsme se spoléhali a byla zcela neškálovatelná. Všechno, co jsme dělali od roku 2013 do roku 2015, jsme zahodili a začali znovu."

Jděte rybařit do velkého rybníka

Takže, když za něco málo přes pět let vybudoval z The Luxury Closet multimilionový byznys, jakou radu by dal ostatním, kteří se vydávají na cestu k založení vlastního malého a středního podniku? "Kritickou chybou je spuštění modelu, kde je malý trh. Dubaj se stala velmi vzrušujícím místem pro založení společnosti - s ekosystémem pro malé podniky, které začínají a rostou. Dubaj má nejvyšší výdaje na obyvatele za luxusní zboží na světě. Lidé kupují dražší věci, takže jsou speciálnější, a kupují v průměru více věcí, takže potřebují mít větší šatník. Další dva trhy jsou Spojené státy a Saúdská Arábie."

Woman holding her Iphone with rings around her fingers

Staňte se partnerem společností, kterým můžete důvěřovat

Aby společnost Kunal oslovila mezinárodní publikum, uzavřela partnerství se společností DHL, protože silná a spolehlivá distribuční síť je klíčem k expanzi každého mezinárodního malého a středního podniku. "V e-commerce byznysu je velmi důležité, abyste něco udělali, když jste řekli, že to uděláte. Zákazník je daleko. Nejdůležitější je, abyste se dostavili včas. DHL mají velmi profesionální on-boarding. Velmi aktivně řídí svého klienta a snaží se vyřešit případné problémy." A poslední slovo pro ty, kteří uvažují o zahájení vlastního podnikání? "Myslím, že jsem podcenil, jak je to těžké. Je to nejméně dvojnásobná složitost, dvojnásobné úsilí. Ale je to skvělá cesta."