#NovinkyAPostřehy

Příběh Mobvoi. Kickstarter ke globálnímu úspěchu

4minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet

Mluvili jsme s Jasonem Zhengem z Mobvoi, právě když se trajektorie značky směrem ke globálnímu uznání skutečně rozjíždí. Jsme obzvláště hrdí na to, že DHL hraje roli v důsledném plnění slibu kvality společnosti Mobvoi.

V době psaní tohoto článku je příběh Mobvoi jen šest let starý: "Začalo to jako společnost založená na rozpoznávání hlasu pomocí umělé inteligence, založená na softwaru. Byla to aplikace, která byla zaměřena na mandarínský jazyk v Číně. Je také rozšířen do B2B podnikání a podnikání, takže to je naše hlavní kompetence. V roce 2016 byly TicWatch 2 prvním produktem, který byl skutečně uveden mimo čínský trh, a to jako kampaň na Kickstarteru. Díky naší vizi interakce mezi člověkem a strojem jsme získali strategické investice od Googlu do nositelné elektroniky s umělou inteligencí a od Volkswagenu do automobilů s umělou inteligencí."  


Generálním ředitelem a zakladatelem Mobvoi je Zhifei Li. Svou kariéru zahájil prací na doktorském studiu v oblasti jazykové umělé inteligence na Johns Hopkins University v USA, která je světovým lídrem v tomto odvětví. Poté pokračoval ve společnosti Google jako výzkumný vědec v Mountain View v Kalifornii, kde pracoval na projektu Google Translate. A pak se vrátil do Číny, aby vybudoval Mobvoi od základů.

Je to závratný příběh úspěchu, který se opírá o jednoduchou obrovskou myšlenku: "Naše poslání v podstatě zní: 'Definovat budoucnost interakce člověk-stroj prostřednictvím technologie AI'. Týká se to toho, jak vnímáme technologii umělé inteligence založenou na hlasu jako hlavní metodu ovládání zařízení v budoucnosti."

Globální plány vyžadují mikroskopickou pozornost věnovanou detailům

Jason se velmi soustředí na to, aby každý detail byl správný: "V celém cyklu, od PR až po logistiku a poprodejní péči, hraje DHL důležitou roli. V této klíčové části spotřebitelské cesty, pokud něco pokazíte, dostanete jen záplavu stížností zákazníků. Ve skutečnosti je nezajímá, zda byla chyba na výrobní lince, na straně společnosti nebo dokonce na straně logistiky  , starají se pouze o to, že nedostali svůj produkt, nebo jim nebyl dodán správně. A proto je ďábel v detailech.  Logistika může zničit veškerý kapitál značky, který jste právě vybudovali."

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Crowdfunding může být reklama

Někdy je vaše cílové publikum pro financování stejné jako u nákupu. "Crowdfunding byl velkou vzpruhou. Jsou to pokrokově smýšlející lidé, chtějí být vůdci ve svých kruzích. "Jsem technicky zdatnější, mám produkty, o kterých jste nikdy neslyšeli." Je to jednoduchý příběh o tom, jak najít další mezeru, další skupinu lidí, která nám pomůže dále růst. Máme štěstí, že jsme získali strategické investice, což podněcuje náš růst. Myslím, že příští kolo je opravdu o schopnosti najít správná místa, vyprávět správné příběhy."   

Jak přijet odnikud

Tým Mobvoi nevytváří jen vynikající řadu produktů. Chtějí uspět bez obrovského marketingového rozpočtu: "Z fáze crowdfundingu jsme se stali jedněmi z nejprodávanějších chytrých hodinek na světě. První vlnu chytrých hodinek jsme viděli, když jsme se připojili. Firmy přicházely a odcházely. Bylo to úžasné a částečně je to proto, že dáváme lidem přístup k technologiím, které jim pomáhají zůstat ve spojení, zůstat ve spojení, ale zůstat v přítomnosti."   

Technologie, které pomáhají lidem používat technologie méně

Jason je nadšený z plnění slibu značky Mobvoi: "Buďte ve spojení. Být přítomen. Produkty, které vytváříme, ve skutečnosti pomáhají lidem odpojit své telefony, jejich aplikace, na kterých by mohli být mírně závislí, více než jen poskytovat informace. " Jak to tedy udělat? "Například jsme umístili spoustu ovládacích prvků zvuku přímo na TicPods Free, přímo na stopku sluchátek. Věříme také, že v situacích sociální interakce by vaším primárním zařízením neměl být telefon – měly by to být vaše hodinky TicWatch.  Při dojíždění by to měla být vaše sluchátka. Vyrábíme také inteligentní domácí reproduktory, což znamená, že můžete jen mluvit se svými zařízeními a ovládat svůj chytrý domov, aniž byste museli vytahovat telefon. "

Man with Mobvoi wireless earphones

Náš vztah s naším smartphonem lze zlepšit. I když budeme vždy chtít, co nám technologie může poskytnout, způsob, jakým ji získáme, se může zlepšit. Pohled na lidi, kteří chodí kolem, zírají na své smartphony a dívají se na ně během situací sociální interakce, jsou příklady toho, jak jsme ztratili určitou kontrolu v rovnici interakce člověk-stroj. Mobvoi je v čele převzetí části této kontroly pro lidi. "Ačkoli ne každý v Číně se stará o to, aby měl svůj telefon v kapse po celou dobu, americký a britský spotřebitel obrátí oči v sloup [když vidí smartphone] u rodinných jídelních stolů.  Když rodiče vidí jiné rodiče v parcích, Na jejich telefonech, místo toho, aby si hráli se svými dětmi, jsou to všechno příležitosti, kde si myslíme, že primárním zařízením by měly být chytré hodinky. "

"Máme skutečně bezdrátová sluchátka, která vám umožní ovládat více zvuku, takže telefon zůstane více v batohu a v kapse. Při dojíždění nemusíte vytahovat telefon, čímž riskujete prasknutí obrazovky nebo tlak na páteř, když se díváte dolů na telefon. " Jason by rád vyjádřil zdravotní přínos sníženého používání smartphonu: "Minulý týden jsem byl v Thajsku. Tam byly reklamy v metru, které říkaly thajským uživatelům, jak velký tlak na vaši páteř vyvíjíte, když se díváte dolů, když jdete. Myslím, že v USA, Velké Británii je to už docela všeobecně známo, zdravotní hledisko."

Woman tapping her Mobvoi watch

Hlasové ovládání je na cestách

Každému, kdo se zabývá hlasovým ovládáním, je již dlouho jasné jeho přirozená spřízněnost s automobilem. Od roku 2017 je Jason nadšený spoluprací Mobvoi s motoristickým gigantem Volkswagen: "Věříme, že hlas bude mít velmi prominentní místo v interakci člověka a stroje." Tento názor sdílí mnozí. "Spolupracujeme také s Volkswagenem jako s jeho hlasovým partnerem v oblasti automobilů. Nový energetický vůz byl uveden na trh na začátku tohoto roku v rámci společného podniku Volkswagen, který je vybaven naší hlasovou technikou.  A do budoucna věřím, že Mobvoi bude ve všech vozech Volkswagen na čínském trhu, které jsou dost chytré na to, aby měly hlas."

Skutečně globální značka

DHL je důležitým partnerem, pokud jde o přinášení Mobvoi spotřebiteli. Jaké však byly nejúčinnější způsoby, jak si spotřebitelé značku koupit? "Amazon byl skvělý. Začínali jsme tam jen jako prodejce, ale byli jsme pozváni na propagační vlny, které vytvářejí. Dostali jsme šanci spustit TicWatch Pro exkluzivně na Amazonu.   Mobvoi je globální podnikání. Naše sídlo je v Pekingu, máme kanceláře v Seattlu a San Franciscu a dodáváme naše výrobky našim maloobchodním partnerům ve více než 30 zemích. Věřím, že jsme nejvíce mezinárodním prodejcem AI v Číně a také nejvíce zaměřeným na zákazníka. Být globální je pro nás důležité."

Woman with Mobvoi watch holding mug

Komunikujte s lidmi, ne se zařízeními

Takže Mobvoi není jen značka pro určité příležitosti. Chce být součástí vašeho dne, od chvíle, kdy se probudíte, až do chvíle, kdy jdete spát: "Věříme, že to může být váš každodenní společník, váš fitness společník, váš společník pro připojení. Naše sluchátka jsou určena pro vaše dojíždění, pro časy, kdy jste na cestách nebo na cestách. Chytré domácí reproduktory (máme dokonce mobilní verzi a dětskou verzi) mohou zůstat doma, nebo jít s vámi."