#NovinkyAPostřehy

Jak Futbol Emotion využil značkový obsah k růstu

5minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
Three football boots on display

Když brankářská legenda Francisco Javier Sánchez Broto založil v roce 2001 první obchod Fútbol Emotion, měl plán: začít v malém, se skutečným obchodem v reálném světě a růst online.

Po kariéře, která ho zavedla z rodného Španělska až do Glasgow Celtic, potřeboval Javier plán pro svůj odchod do důchodu. Když informoval svého otce o svém velkém nápadu - být zdrojem pro brankáře - netušil, jak daleko ho to dovede. Fútbol Emotionv současné době vlastní 20 obchodů a na konci roku 2018 dosáhl tržeb ve výši 21,5 milionu eur – s cílem dosáhnout letos 31 milionů eur. 


Obchodní plán značky zahrnuje silný mezinárodní růst online, konsolidaci vlajkových obchodů – včetně nového obchodu v Madridu, který byl otevřen v roce 2018, a otevření druhého obchodu mimo Španělsko. Jak to, že se tak rychle dostali do velkých lig? Sánchez Broto věděl, že aby se tam dostal, musí být víc než jen obchod...  Musel se stát značkou.

Chcete-li růst, poznejte své zákazníky

Nabízet zákazníkům skvělé produkty za konkurenceschopné ceny nestačí. Musíte se také spojit na emocionální úrovni3. S ohledem na to Fútbol Emotion vytvořil centrum pro milovníky brankářů, kde by mohli jít pro tipy, informace a rady. Aby to bylo jednoduché, postavili toto centrum - známé jako šatna  - sami, interně. Šatna  brzy denně zveřejňovala články, recenzovala kopačky a dresy a dělala rozhovory s profesionály jako Hugo Lloris z Tottenhamu a Iago Herrerín z Athleticu Bilbao.

Všechny tyto nové aktivity jim pomohly zapojit stávající zákazníky a oslovit nové4. Jak říká Hector z Fútbol Emotion: "Věděli jsme hodně o lidech, kteří se zaregistrovali na webových stránkách. Stačilo použít jejich e-mail a pak jsme se zeptali na jejich datum narození nebo jejich oblíbeného hráče."  Jak se Locker Room stával úspěšnějším, Fútbol Emotion rostly. A rostl.

Další krok? Buďte společenští

Fútbol Emotion vytvářel spoustu skvělého obsahu. Kdyby existovala správná sociální platforma, fanoušci by ji sdíleli. "Sociální kanál je nejlepší způsob, jak komunikovat naše nabídky, naše spuštění, ale také komunikovat se zákazníkem5 .  Hodně se bavíme o fotbale, nejen s cílem prodávat. Je těžké změřit, kolik lidí nakupuje z tohoto kanálu, ale mnoho lidí nyní zná naši společnost díky našim videím."  Je to způsob, jak studovat sílu marketingu obsahu: vytvořit materiál, který má emocionální přitažlivost a použít správnou platformu k šíření slova.

Footballer Gerard Pique throwing a ball in his hands whilst in a trainer shop

S DHL jsou naše dodávky v bezpečných rukou

Všechna tato snaha by byla k ničemu, kdyby zboží nebylo pokaždé dodáno perfektně. "DHL je společnost, se kterou je třeba spolupracovat, protože je to nejjednodušší způsob, jak přepravovat všude.  Musíme zákazníkovi poskytnout co nejlepší služby s co největším množstvím informací před provedením objednávky."  Vlastníte e-commerce firmu, která se stala mezinárodní? Požádejte o účet DHL Express nyní.

Vzhledem k tomu, že drtivá většina zákazníků elektronického obchodování dává přednost placení ve své vlastní místní měně a chce vidět poplatek za dopravu co nejdříve v procesu, je důležité vybrat kurýra, který se může připojit k vaší vlastní platformě a poskytnout tyto dvě záruky. Koneckonců, správná kurýrní společnost nedoručí vaši značku jen ke dveřím.  Používání DHL usnadňuje vašim zákazníkům nákup vašich produktů na vašich webových stránkách, protože náklady na doručení jsou vždy integrovány do cesty uživatele, spíše než aby se na konci objevily jako nepříjemný šok. A zobrazené ceny jsou vždy uvedeny v místní měně. 

Takže, jak zjistil Fútbol Emotion, pokud plánujete podnikat v oblasti elektronického obchodování na mezinárodní úrovni, je velmi moudré spolupracovat se společností, která usnadňuje vašim zákazníkům, ať žijí kdekoli. Zjistěte , jak můžete získat DHL Express, aby se postaral o všechny vaše globální přepravní požadavky