#NovinkyAPostřehy

Spuštění v lockdownu: lidé, kteří si v lockdownu udělali své podnikání

Anna Thompson
Anna Thompson
Tým Discover Content
6minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
woman writing on paper

S více času na jejich ruce, mnoho lidí zahájilo e-commerce podnikání během uzamčení - a s globálním online prodejem vzkvétají, jejich načasování nemůže být lepší. Pokud také uvažujete o dalším kroku s vaším bočním shonem, přečtěte si rady, jak z něj udělat hit online.

Rok 2020 byl rokem stresu a narušení, ale pravděpodobně vytvořil prostor pro to, aby se dařilo inovacím. S příchodem pandemie a následným přechodem na práci z domova se lidé ocitli v situaci, kdy měli čas navíc.

Pro některé to znamenalo vyzkoušet nové koníčky (hello pečení, ahoj banánový chléb); pro jiné možnost vylepšit svůj fitness režim a poslat cenu akcií Pelotonu nahoru. Ale pro podnikavější skupinu byl čas stráven tím, že se skutečně snažil přeměnit tento koníček, který byl vždy v pozadí, na studené tvrdé peníze. A tak se rok 2020 stal rokem bočního shonu – konkrétně prodeje věcí online.

S ekonomickou nejistotou uprostřed pandemie se boční ruch pro mnohé staly více než jen vášnivým projektem - jsou nutností, aby se setkaly. Například v Americe se více než 27% lidí s vedlejším ruchem spoléhá na dodatečný příjem, který pokryje pravidelné měsíční účty a výdaje1.

Pokud jste přemýšleli o tom, že změníte svůj boční ruch na plnohodnotné podnikání v oblasti elektronického obchodování, vaše načasování je na místě: online nakupování vzrostlo během uzamčení - jen v prvních šesti měsících roku 2020 vzrostla návštěvnost maloobchodních webových stránek elektronického obchodování po celém světě z 16,07 miliardy měsíčních návštěv na 21,96 miliardy2. Přidejte k tomu skutečnost, že 44% spotřebitelů vyzkoušelo nové značky během pandemie3, a najednou myšlenka na vstup na prosperující trh zákazníků otevřených novým produktům a nápadům nebyla nikdy přitažlivější.

Až dosud jste možná jen prodávali svůj produkt přátelům a rodině, ale je čas myslet ve velkém. Ať už chcete ve svém volném čase dělat cokoli - dorty, šperky nebo něco úplně více specializovaného - téměř jistě pro to bude publikum. Stačí vědět, kde hledat a které online kanály si vybrat, abyste je oslovili.

V dnešní době, s množstvím online tržišť a uživatelsky přívětivého softwaru pro elektronické obchodování, může být nastavení obchodu online provedeno v žádném okamžiku. Síla sociálních médií často dělá většinu marketingu za vás, jak zjistili zakladatelé Summer Morning Studios. Značka vyrábí svíčky "příliš hezké na to, aby hořely" a byla uvedena na trh během pandemie - perfektní načasování, protože spotřebitelé utratili více peněz za domácí oblečení.

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

"Bylo to pro nás opravdu rychlé. Vytvoření účtu na Instagramu a zveřejnění nápadu bylo obrovským prvním krokem, ale jakmile jsme sdíleli obrázky produktů, začali jsme rychle získávat následovníky a lidé nám posílali zprávy, kteří si chtěli koupit svíčky, a to vše ještě předtím, než jsme vůbec spustili, "říká zakladatel Ailidh6.

Použití Instagramu (nebo některé z předních platforem sociálních médií) ke spuštění značky elektronického obchodování znamená, že nepotřebujete obchodní titul nebo spoustu peněz, abyste mohli začít - prostě skvělý nápad a připojení Wi-Fi. "Instagram je nesmírně silný. Máte volný přístup k množství informací, faktů, mentorů, postřehů a publika, a to vše z pohodlí vaší pohovky," vysvětluje Ailidh.

Jinde rychlý růst trhu s předplatitelskými boxy pro spotřebitele dal za poslední rok vzniknout bezpočtu nových podniků. Obecně řečeno je ekonomika předplatného rozdělena do dvou kategorií: doplňovací služby – ušetří spotřebiteli potíže se zapamatováním, že si má koupit něco, co neustále potřebuje; nebo kurátorské služby – působí jako překvapivý dárek pro sebe poštou a nabízí další, ale cenově dostupný luxus.

Ekonomika předplatného právě teď vzkvétá, ale než budete závodit o kus koláče, dejte si pozor na některé nástrahy. Mnoho podniků láká uživatele prostřednictvím slevových nabídek nebo zkušebních období, ale tato akviziční strategie často nedokáže následovat, což vede jednu třetinu předplatitelů ke zrušení po skončení tříměsíční zkušební verze6. Ujistěte se, že se to nestane vaší firmě s naším průvodcem marketingem předplatného.

Studentka Caroline Haegmanová byla inspirována k zahájení podnikání s předplatitelskými boxy , když byl její univerzitní kurz během uzamčení pozastaven. Díky tomu, že trávila tolik času doma se svým partnerem, si uvědomila, jak moc oba touží po romantice svého života před pandemií. Založila tedy Box427, který poskytuje "zážitek z celé rande doma". Za měsíční poplatek obdrží zákazníci krabici obsahující aktivity, vybrané seznamy skladeb, občerstvení a "náladu", jako jsou svíčky. Box42 spolupracuje s dalšími malými, nezávislými podniky , aby získal jídlo a pití.

"Založila jsem společnost během lockdownu, protože tehdy jsem začala opravdu vidět mezeru na trhu," říkáCaroline 8. "Dříve, i když jsem měl jiné nápady, nikdy jsem neměl dost času na to, abych se zavázal k zahájení podnikání." Přesto okamžitý úspěch Box42 způsobil, že se zdá, že její hazard stojí za to.

Takže, cítíte se inspirováni, abyste udělali skok a změnili svůj boční ruch na hráče elektronického obchodování? Přečtěte si všechny tipy, jak přeměnit svůj koníček na prosperující podnikání!

two women sitting and smiling at each other

První krok: analýza konkurence

Můžete mít velkou důvěru ve svůj podnikatelský nápad, ale je stále důležité prozkoumat stávající tržní krajinu předtím, než do ní vstoupíte, a to je místo, kde přichází dobrý staromódní výzkum Google.

Provedení analýzy konkurence, abyste zjistili, co vaši konkurenti dělají, vám pomůže posílit vaši nabídku identifikací mezer na trhu, kde byste mohli umístit svou značku, aby vydělala. Důkladná analýza konkurence se mimo jiné zaměří na ceny vašich konkurentů, strategie sociálních médií a analýzu webových stránek - z nichž se můžete naučit osvědčené postupy a odhalit trendy na trhu, které zlepší vaše obchodní strategie do budoucna.

Náš průvodce analýzou konkurence vysvětluje, jak provést jeden krok za krokem, a obsahuje bezplatnou šablonu ke stažení, která vám pomůže začít.

Pomoc s pronájmem

Nikdy nebylo snazší zahájit podnikání v oblasti elektronického obchodování online, takže pravděpodobně uděláte většinu práce sami. Kromě toho jsou počáteční rozpočty stejně napjaté, ale pokud potřebujete trochu pomoci pro určité úkoly, podpůrné agentury, jako jsou Upwork9 a Fiverr10 , vám umožní najmout dodavatele pro jednorázové nebo opakující se práce, které by se mohly objevit - jako je budování webových stránek nebo copywriting.

Využijte sociální média k získání pozornosti  

To je vaše zlatá marketingová zbraň. Je (většinou) zdarma k použití a je vaším vstupním bodem pro spojení s globálním publikem milionů lidí.

Jako nová značka vám sociální média mohou pomoci vytvořit buzz kolem vašich produktů, najít nové zákazníky a rozšířit angažované publikum - za předpokladu, že investujete do své strategie sociálních médií. Pokud jste ochotni utratit trochu peněz, platformy sociálních médií mají analytiku, která vám nabídne sofistikované cílení reklam, které osloví publikum podle místa, věku a pohlaví - dokonce i podle úrovně vzdělání, stavu vztahů a životních událostí.

Podívejte se na našeho průvodce prodejem na sociálních sítích, kde najdete všechny tipy, jak si všimnout vaší firmy na předních platformách sociálních médií, od hashtagů až po nástroje, které podpoří vaši přítomnost na každém z nich.

Poznejte své zákazníky

Jako nový podnik je trávení času mluvením se zákazníky klíčem k péči a zlepšování nabídky produktů. Takto se dozvíte, co na vaší firmě funguje, co ne a co zákazníci chtějí víc. Požádejte o zpětnou vazbu na sociálních médiích, přidejte ankety na Instagram Stories, pozvěte komentáře na svém webu... Ať už to uděláte jakkoliv, nepřestávejte poslouchat. Vždy je na čem pracovat a jak se zlepšit.

finger pointing at mobile phone

Zvažte online tržiště

Pro podnikatele chudé na čas jsou online tržiště vaším zachráncem, který vás okamžitě spojí s aktivním globálním publikem milionů lidí. Prodej prostřednictvím online tržiště znamená, že většina tvrdé práce obchodníka s elektronickým obchodem se dělá za vás - například nastavení obchodu na Amazonu nebo Etsy znamená, že vše od výpisu produktů až po plnění bude postaráno za vás, takže budete mít více času na jiné oblasti podnikání.

Přesto existují některé nevýhody, zejména poplatky, které budete muset zaplatit za uvedení na těchto platformách. Ponořte se do našeho průvodce předními online tržišti , abyste objevili výhody a nevýhody každého z nich, a najděte ten správný, který vám pomůže spustit   váš boční shon.

woman signing on a clipboard

Dodávka, dodávka, dodávka

To je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších částí vašeho e-commerce provozu - zákazníci chtějí výběr a flexibilitu ve svých možnostech doručení, a pokud to nenabízíte, opustí nákup.  

Ve skutečnosti se průměrná míra opuštění vozíku online blíží 70%. To je astronomické číslo. Dodatečné náklady jsou důvodem číslo jedna pro opuštění, což je důvod, proč nabídnout svým zákazníkům dopravu zdarma může být rozdíl mezi prodejem a ztrátou na poslední chvíli. Podívejte se na to, kde můžete absorbovat náklady na bezplatnou dopravu jinde - bude to stát za to, jakmile uvidíte, že váš prodejní konverzní poměr vyskočí.  

Expresní a On Demand Delivery jsou u zákazníků také vysoce hodnoceny, stejně jako schopnost sledovat jejich doručení. Nezapomeňte optimalizovat pokladnu (a vlastně celý web) pro mobilní zařízení. Menší obrazovky mohou proces platby ještě více zkomplikovat, takže používejte automatické vyplňování a omezte požadavky na zadávání polí na minimum, aby byl proces co nejjednodušší.

Takže, tady to máte - několik tipů, které vám pomohou dostat váš boční ruch ze země. Pro ještě více informací o elektronickém obchodování se podívejte na tyto články, průvodce a bezplatné soubory ke stažení , které pokrývají vše od zákaznického servisu až po mezinárodní přepravu. Celosvětové online publikum čeká na váš další krok! 

1 - Dollar Sprout, březen 2021

2 - Statista, listopad 2020

3 - Webinterpret, říjen 2020

4 - Letní ranní studia

5 - The Independent, říjen 2020

6 - Discover.DHL, červen 2019

7 - Kolonka 42

8 - BBC News, září 2020

9 - Upwork

10 - Fiverr

11 - Baymard Institute, SleekNote, březen 2021