#NovinkyAPostřehy

Značka, díky které vaše pouzdro na telefon vynikne

3minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
**

Když vaše firma skočí ze startu elektronického obchodování na oblíbenou značku pouzdra na telefony generace Instagram - dosáhne hlášeného jednoho ze sedmi tisíciletí po celém světě - představovali byste si, že by mohlo být snadné začít považovat úspěch za samozřejmost; předpokládat, že váš Midasův dotek je univerzální.

Ne tak pro Wese Nga, zakladatele a generálního ředitele společnosti CASETiFY. Nejrychleji rostoucí globální značka technologického příslušenství na světě. "Ve skutečnosti říkáme ne mnohem více nápadům a spolupracím, než říkáme ano.  Někdy to může být těžké, ale celý náš obchodní model je postaven na testování a učení se od našeho publika a odpovídajícím růstem. Spousta nápadů se k tomu prostě nehodí."

Produkty nové generace pro příští generaci

Když Ng, který pochází z prostředí nových médií, před osmi lety začal podnikat, viděl mezeru na trhu založenou na dvou vznikajících kulturních fenoménech. Za prvé, kolektivní touha přizpůsobit a učinit sebe a naše věci jedinečnými ve světě, kde se individualita stala měnou. A za druhé, vzestup sociálních médií – v tomto případě Instagramu – a jeho neutuchající žízeň odrážet tuto individualitu. Jeho řešení? Vojenská pouzdra na telefony, která kombinují užitečnost s nejnovějšími přizpůsobitelnými – a co je možná nejdůležitější – vysoce sdílenými styly a motivy. Zejména jeden podíl, když byla značka ještě v plenkách, pomohl CASETiFY dostat se do světa – od nikoho jiného než od britské celebrity šéfkuchaře Jamieho Olivera.

Ng říká: "Poté, co [Oliver] obdržel náš produkt, nahrál jeho obrázek na Instagram a Twitter. Náhlý nárůst poptávky zhroutil naše servery. Takže jsem opustil svou práci na plný úvazek a vážně jsem podnikal společně se svým partnerem. A tak se zrodil CASETiFY."  A i když je Ng první, kdo připouští, že CASETiFY měl to štěstí, že se dostal do influencer marketingu ještě předtím, než se vůbec stal "věcí", nic to nemění na tom, že se jedná o společnost velmi jasně postavenou na neotřesitelné základní identitě značky. A ve světě mrknutí oka a přehlédnete to, je to atribut, který zůstává v kurzu.

"Ano, hodnoty naší značky, jako je kvalita, kreativita a inovace, jsou to, na čem jsme založeni. Ale jsou také tím, co nás žene kupředu na stále více konkurenčním trhu." Když se podíváte na důkazy, jasně to funguje. Globální trh s příslušenstvím pro mobilní telefony má v letech 2019-2023 růst o 22,21 miliardy USD, ale je to díky tomu, že zůstane dva kroky před konkurencí, že CASETiFY nadále upevňuje své místo jako nenahraditelná komodita na stále rozsáhlejším trhu mezi téměř všemi cílovými demografickými skupinami.

Sociální spolupráce

Ng není nic jiného než upřímný ohledně úspěchu CASETiFY na sociálních médiích.  "Instagram vybudoval naši značku. Z toho se nedá utéct." Přemítá. Ale jak se mnoho podniků naučilo, nemusí to nutně znamenat, že uspějete nebo vydržíte.  Takže, jaké je tajemství CASETiFY? "V první řadě," říká Ng. "Je to všechno o pečlivém pohledu na data. Neexistuje žádné rychlé řešení, pokud jde o pochopení vašeho trhu. Proto používáme všechny dostupné nástroje, placené i jiné, abychom prozkoumali, co funguje pro naše publikum. Zkoušet všechno, všechno testovat. Pak tyto znalosti implementovat do lepšího našeho podnikání."

Pro CASETiFY je využití těchto poznatků v mnoha formách. Od velkých sexy spoluprací až po více designové nebo funkční kreativní. Ano, pomáhá využít prodejní sílu slavných zákazníků, jako je fotbalová hvězda Lionel Messi - který si objedná pouzdro na míru pokaždé, když dostane nový telefon - nebo spolupráce s jinými značkami, jako je SJP by Sarah Jessica Parker, Moncler, Vetements a samozřejmě DHL. V roce 2018 vytvořila společnost CASETiFY limitovanou edici kolekce, která hravě využívala červené a žluté barvy DHL, pásku a nákladní listy jako ikony, aby oživila vášeň značky, vysoké standardy kvality služeb, závazek k rychlosti a ducha can-do.

Ale žádná z těchto spoluprací by nefungovala, kdyby CASETiFY vždy pozorně nenaslouchal tomu, co jeho publikum chce. Design značky se stal tak úspěšným a ikonickým, že Ng srovnává své nejoddanější následovníky s "sneakerheads", zarytými sběrateli tenisek známými pro své vášnivé odhodlání rozšiřovat své kolekce.

Notebook with phone case and watch
CASETiFY pravidelně spolupracuje s designéry na uvedení technického příslušenství včetně pouzder na iPhone, řemínků Apple Watch, návleků na Macbook a dalších.

Uvedení na trh

Jednou z výhod spuštění CASETiFY jako elektronického obchodu spíše než prostřednictvím kamenných obchodů je to, že Ng byl schopen identifikovat a uspokojit přesně to, co jeho zákazníci potřebovali. Nebylo třeba vytvářet nadbytečné produkty nebo značky, které by se prodávaly v podnikání. Existoval prostě silný centrální produkt podpořený relatable core value proposition a není pochyb o tom, že se jedná o postoj, který se vztahuje na nabídku CASETiFY napříč celým spektrem. Například, když byl dotázán, co si myslí o globální přepravě, Ng odpověděl: "Buďte konkurenceschopní.  Je tak těžké se dostat dopředu, když začínáte, a pokud jeden z vašich konkurentů nabízí lepší logistické řešení, existuje velká šance, že přijdete o zákazníky. Moje rada je začít tím, že svým zákazníkům co nejvíce usnadní získání vašeho produktu. Pak, jakmile máte zavedené publikum, můžete začít vyjednávat o věcech, jako je P & P. "

Tím, že společnost CASETiFY zabudovala klíč API společnosti DHL do své platformy, rychle pronikla na další globální trhy, jako je Severní Amerika a Evropa,  a expandovala fenomenálním tempem. Šťastně ironická odměna dělat věci tímto způsobem? CASETiFY se nyní chystá v nadcházejících měsících otevřít dva kamenné obchody v Hongkongu a Japonsku. Oba jsou navrženy tak, aby odrážely stejnou cestu zákazníka, ale ve vzrušujícím a relevantním zkušenostním formátu.

Personalised phone case with mirror and slogan
Zákazníci mohou vyjádřit svou individualitu pomocí personalizovaných případů

Přizpůsobení k úspěchu

Úspěch však může být pomíjivý, a proto byla společnost CASETiFY vždy připravena na změnu, kdykoli to bylo nutné. Hlavní z těchto změn v poslední době byl přechod na platformu m-commerce, aby se zlepšil jejich dosah. "Pro e-byznys je to v tuto chvíli nejdůležitější věc číslo jedna.  Používáme vlastní platformu m-commerce, ale další široce dostupné možnosti, jako je Shopify, jsou stejně užitečné pro nové podniky. Ng prohlašuje. Nebo, po neustálém proudu zpětné vazby prostřednictvím různých kanálů, implementace nového loga a pocitu značky.  Což, jak tvrdí Ng, mělo mnohem větší dopad na úspěch společnosti, než si kdy dokázal představit.