#NovinkyAPostřehy

ForeverSpin: svěží otočení na vrcholu trhu

4minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet

Během pouhých několika let dosáhla společnost ForeverSpin se sídlem v Torontu, výrobce ultra špičkových, jemně navržených spřádacích káček, globální přítomnosti a dodává ji do více než 120 zemí.

Trvalo to jen tři roky, než se jejich produkt vylepšil a vyleštil do vytouženého lesku. Tři roky na identifikaci publika a jeho zacílení s laserovou přesností. A tři roky na prolomení geografických bariér a dobytí mezinárodních trhů1.

Jak se mohli stát tak velkými za tak krátkou dobu? Začali s některými základy elektronického obchodování. Například jejich webové stránky jsou přesně vhodné pro tradiční produkt2. Panuje důvěra v obraznosti a emotivní slogany. Skutečný pocit nadčasovosti a elegance. 

Masterclass elektronického obchodování

Abychom se dozvěděli více, setkali jsme se s Viktorem Grabovskyym, jedním ze tří zakladatelů ForeverSpin. Zde sdílí své myšlenky o úskalích, plánování a vášni, které vedly k meteorickému vzestupu jednoho odhodlaného startupu.

V podnikání se lidé často zaměřují na úspěšné příběhy, velké sny, které přinášejí velké příjmy - ne na zmačkané plány, nápady malých podniků, které nikam nevedou. Z neúspěchů a úkroků lidí a z toho, jak je využívají jako transformační nebo hnací sílu, se však můžeme hodně naučit. ForeverSpin nebyl první počin tria.

 

Image_of_five_ForeverSpin_tops_displayed_in_a_matching_machined_metal_top_rack

Když to funguje, tak to nechte být

V roce 2013 plánovali založit analytickou společnost. "Původně jsme začínali s několika dalšími projekty," vysvětluje Viktor. "Jen jsme hledali různé způsoby, jak získat financování, a zjistili jsme, že některé nápady fungují na Kickstarteru lépe než jiné. Tak vznikl náš vlajkový produkt. Spustili jsme kampaň pro ForeverSpin na Kickstarteru, stala se neuvěřitelně úspěšnou, pokračovali jsme v jejím vývoji – a opravdu jsme se nikdy neohlíželi zpět."

A i když je v podnícení představivosti tisíců lidí jistá dávka štěstí, jejich přístup byl metodický. "Měli jsme několik kritérií, která jsme všichni zásadně vyžadovali," říká Viktor. "Něco, co je ve své jednoduchosti neuvěřitelně jednoduché a krásné. Něco bezkonkurenční kvality. A nakonec něco, co je nostalgické." Rotující káča zaškrtla všechna tato políčka. Ale to také dokazuje, že vaše požadované ingredience se mohou nakonec stát receptem na úspěch - se správným nápadem.

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Buďte nadšení pro svůj produkt

Viktor Grabovskyy a jeho kolegové zakladatelé možná vyzkoušeli několik konceptů, než se usadili na vítězném vzorci ForeverSpin, ale to neznamená, že jsou lehkomyslní ohledně otáčení vrcholů. Naopak. "Všichni tři jsme si jako děti hráli s dřevěnou káčou," říká Viktor. "Je to to, co si pamatujeme jako naši první hračku."

Rychle však odmítá jakýkoli náznak, že točící se káčy jsou součástí současné chuti společnosti na všechno retro. Tvrdí, že taková nálepka by způsobila, že se spinningová káča bude zdát módní a módní – móda, která by mohla zmizet. Ano, na špičkách je nostalgický prvek, ale je to spíše kvalita včerejška, která přitahuje pozornost spotřebitelů3. "Položky, které byly v minulosti populární, byly vysoce kvalitní a vysoce hodnotné, ale globální marketingová platforma neexistovala, aby produkt sdělila světu," říká Viktor. V podstatě lidem chybí řemeslo.

A s řadou krásných vrcholů pečlivě vytvořených z více než 17 různých kovů je to výklenek, který ForeverSpin dokáže dokonale uspokojit4. Topy jsou navrženy tak, aby vypadaly elegantně a fungovaly přesně v tom, co je možná nejdokonalejším spojením stylu a podstaty.

Grey table top toy

Vytvořte skvělý produkt. Pak pracujte na marketingu

Ačkoli ForeverSpin nyní může identifikovat široké a rozmanité publikum ("Inženýři, děti, spisovatelé, designéři, učitelé, sběratelé ... " píše se na webových stránkách), zajímavé je, že to byl produkt, který přišel jako první. Není tedy nutné najít svůj trh před výrobou vašeho produktu. Pokud vytváříte svou novou společnost s vášní, vše by mělo zapadnout na své místo. "Vedeni našimi základními požadavky jsme vytvořili ForeverSpin a našli jsme velmi rozmanité publikum," říká Viktor. "Na celém světě bylo mnoho jednotlivců, různé demografické skupiny, různé psychografiky, kteří byli přitahováni fantastickou kvalitou našich spinningových káčů."

ForeverSpin věří, že kvalita jejich výrobků je dostatečně prodejní. A to natolik, že každý dokonale tvarovaný top je bez jakékoliv značky nebo loga. "Je to něco, o čem jsme cítili, že by bylo výrazně lepší, kdybychom se vyhnuli našim rotujícím káčkám," vysvětluje Viktor. "Jsou tak jednoduché, jak jen mohou být, a je v tom krása. Každý vršek není jen hračka, ale umělecké dílo."

Když získáte spotřebitele závislé na něčem tak vzácném a zásadním, jako je kvalita, začnou se otevírat nové cesty. ForeverSpin nabízí svým zákazníkům službu na míru a dokonce se postaral o rozmary některých společností Fortune 500.

Nikdy nepodceňujte důležitost organizace

Založení podniku vyžaduje tvrdou korupci, plán, efektivitu a organizaci. "Nepředvídali jsme, jaký úspěch budeme mít s Kickstarterem," vzpomíná Viktor. "Nevěděli jsme, že se náš projekt stane virálním a bude taková poptávka jako po našich káčkách. A tak jsme neudělali potřebné přípravy – nebyl objednán materiál a smlouvy byly zálohovány." Viktor věří, že je důležité myslet v podnikání o několik kroků dopředu. Prozkoumat všechny pohotovostní plány. Nezapomeňte se připravit na úspěch a připravit se na neúspěch.

Vyberte si svůj tým moudře

Je nezbytné obklopit se správnými lidmi, kteří vám pomohou transformovat váš domácí podnik na mezinárodní společnost. "Právě teď máme tým 12 jednotlivců," nastiňuje Viktor. "Byl speciálně navržen tímto způsobem, abychom mohli udržet náš tým štíhlý, efektivní a opravdu efektivní ve všem, co děláme."

Viktor a jeho kolegové zakladatelé mají zájem na tom, aby všichni, od interních zaměstnanců až po dodavatele a partnery, sdíleli jejich základní principy. "To nám umožňuje udržovat kvalitu našeho zákaznického servisu, naší přepravy, naší logistiky, všeho... A dnes se celý svět odlišuje kvalitou nad cenou." Nemůžeme než souhlasit.