#NovinkyAPostřehy

Shona Joy - e-commerce a udržitelnost

Tým Discover Content
6minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
model in a white dress

Již 20 let odolává sydneyská módní značka Shona Joy bouřím, které zasáhly globální módní průmysl.

Kousky Shona Joy, proslulé svými bohémskými siluetami a ručně navrženými potisky, jsou skladovány globálními obchodními domy jako David Jones, Harrods, Harvey Nichols a Bloomingdale's. Se zakladatelkou Shonou Joy Thatcherovou jsme hovořili o cestě značky v posledních dvou desetiletích, o tom, jak se obrátili ke zmírnění dopadů pandemie a o jejich cestě vpřed s elektronickým obchodováním a udržitelností. 

Jaká byla cesta růstu společnosti Shona Joy v Austrálii i mimo ni od prvních dnů tržních stánků až po dnešní globální trh?

Značku Shona Joy jsme založili v roce 2000 se stánky na Bondi Beach a Paddingtonu. V té době mnoho australských návrhářů vyřezávalo svou cestu a využívalo trhy jako platformu pro testování své estetiky. Shona Joy zažila svůj první velký průlom v "Corner Shop" Belindy Seper v Sydney, kde uvedla na trh kolekci ručně tištěných triček. Odtud značka rychle vybudovala dynamiku s rostoucím seznamem prémiových maloobchodníků nesoucích značku jak doma, tak v zahraničí.
Značka Shona Joy se stala lídrem na trhu v oblasti družiček s naším původním zaměřením na večerní šaty, nicméně v posledních pěti letech nám růst našeho e-commerce podnikání umožnil skutečně si přijít na své. Naše použití přírodních vláken a růst v naší kategorii resortů zaznamenaly vývoj a vzestup značky - nabízí ambiciózní denní a noční vzhled, který odkazuje na klíčové mezinárodní trendy, zatímco zůstává v souladu s naší jedinečně moderní, přesto bohémskou a ženskou estetikou.

model in flowy dress

Jakou roli hrál e-commerce a logistika v tomto mezinárodním růstu?

Růst naší internetové stránky našeho podnikání s našimi internetovými obchody je posilující z finančních důvodů, ale co je důležitější, umožňuje nám spojit se přímo s našimi zákazníky. Nyní pravdivěji chápeme, kdo je, co miluje, kde nosí naši značku a kam chceme se značkou jít. Sociální média umožnila a otevřela konverzaci - je vzrušující slyšet přímo od ní - a stejně tak se dozvíte, kde jsme udělali chybu a jak můžeme být lepší.

Jak mezinárodní expresní doručování přispívá k celkové zákaznické zkušenosti značky?

Bez našich vlastních kamenných obchodů jsme závislí na našich kanálech elektronického obchodování, které jsou naší klíčovou cestou k interakci s našimi zákazníky a poskytování bezproblémové zkušenosti se značkou. Nabídka bezplatné upgradované expresní přepravy pro nás byla velmi důležitá, abychom zajistili, že naši zákazníci obdrží své nákupy co nejrychleji a nejhladčeji.

Shona Joy

Když se ohlédneme za uplynulými 12 měsíci, jaké byly největší výzvy?

Za 20 let existence značky jsme se setkali s obrovskými výzvami, včetně globální finanční krize. Nic se však nevyrovná dopadu nedávné globální pandemie.
Během tří dnů jsme měli objednávky v hodnotě milionů dolarů zrušené některými z našich největších maloobchodních partnerů - včetně velkých okamžitých objednávek, které byly vyrobeny speciálně pro naše maloobchodníky, aby byly odmítnuty během přepravy, stejně jako objednávky pro naše nadcházející kolekce, které byly uvedeny do provozu, s nakoupenými materiály a probíhající výrobou.

Jako odvětví s delšími dodacími lhůtami je úkol předpovídat budoucnost obrovskou výzvou. Jsme nuceni přizpůsobit se novému nákupnímu chování zákazníků, přizpůsobit naše dodavatelské řetězce a pečlivě sledovat úroveň našich zásob. Jsem velmi hrdý na náš tým a na to, jak jsme byli schopni překonat tyto výzvy tím, že jsme skutečně naslouchali našim zákazníkům a představili nové kategorie produktů, stejně jako zlepšili online zážitek.

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Vzhledem k tomu, že pandemie ovlivnila sezónní nákupní návyky spotřebitelů v celém módním průmyslu, jak se značka změnila, aby zůstala relevantní?

Měli jsme to štěstí, že jsme byli 12 měsíců po 18měsíční obnově našich webových stránek, když udeřila pandemie. Naše nová digitální platforma byla navržena tak, aby více ukázala, kdo jsme; vzít s sebou naše zákazníky na projížďku a dát nám příležitost podělit se o to, odkud pocházejí naše nápady a inspirace. Bez fyzické přítomnosti v obchodě funguje webová stránka Shona Joy jako naše vlajková loď - je to nyní mnohem víc než transakční obchod elektronického obchodování.
Naslouchání a učení se od našich zákazníků bylo rozhodující pro to, abychom mohli expandovat do kategorií produktů, jako je naše kolekce SJ Sport, nebo vytvářet nové funkce pro naše webové stránky, abychom zajistili, že nabízíme nejlepší možnou zákaznickou zkušenost.

model in a white top and khaki trousers

Zaznamenali jste také změny v nákupních trendech pro vaši řadu svatebního oblečení?

Naší vášní je navrhovat pro skutečné ženy a vytvářet šaty pro oslavu života. Viděli jsme skutečný posun ve svatebním průmyslu, kdy nevěsty zmenšily své svatby a hledaly šaty, které jdou proti všem konzervativním očekáváním, aby se sladily s jejich vlastní osobní estetikou. Naším étosem je, že byste neměli trávit svůj život prací, ani by vaše největší oslavy neměly rozbít banku. Nevěříme v jednorázovou módu, takže naším posláním je navrhovat šaty, které budou navždy ceněny jako součást vašeho šatníku.

V posledních letech se hnutí udržitelné módy dostalo do popředí. Jak to hrálo roli na cestě značky k udržitelnosti?

Jako značka spotřebního zboží nikdy nebudeme tvrdit, že jsme 100% udržitelní, nicméně jsme se zavázali zlepšit naše podnikání a snížit náš dopad prostřednictvím vědomého zlepšování našich procesů a materiálů.
Prvním krokem pro nás bylo identifikovat naše nejčastěji používaná vlákna a nahradit je udržitelnými alternativami; první z nich je přechod na Lenzing. Kromě toho jsme provedli kompletní audit našich obalů, abychom plně převedli všechny naše poštovní brašny (a označování) na domácí kompostovatelné alternativy.
Pracujeme také na plánu, abychom nabídli větší jasnost ohledně našeho rozhodování a transparentnosti v našem procesu jako součást našeho závazku vždy hledat oblasti pro zlepšení, stejně jako zajistit, abychom naši komunitu informovali na každém kroku.

Co pro vás bylo v posledních dvou dekádách nejdůležitější a co byste poradila začínajícím módním návrhářům?

Naše 20. výročí bylo příležitostí k zamyšlení nad tím, kdo jsme jako značka a jak se chceme posunout vpřed. Jako tým jsme odhodláni a motivováni budováním podnikání, na které můžeme být všichni hrdí, s rafinovaným zaměřením na využití našeho růstu, abychom zajistili, že budeme mít skutečný dopad na problémy, se kterými se cítíme nejvíce spojeni.
Některé z klíčových rad, které jsem si musel v průběhu let připomínat:

  • Nemůžete být dobří ve všem: zjistěte, v čem jste nejlepší, a pak zaměstnejte ty nejlepší lidi, které můžete, abyste zaplnili mezery. 
  • Ujistěte se, že tyto lidi udržíte ve své firmě prostřednictvím růstu, zvyšování kvalifikace a interních propagačních akcí
  • Věřte svému instinktu: neměli byste dovolit ostatním, aby vám říkali, jak a proč dělat věci, mělo by to být pro vás v daném čase správné
  • Je to jen oblečení: nezachraňujeme životy, takže se nezatěžujte malými věcmi. Prostě se snažte, protože za rohem je další výzva
  • Musíte rychle zjistit, co vás odlišuje

Tento článek byl původně publikován zde a byl znovu publikován se svolením. Pro více informací o Shona Joy navštivte shonajoy.com.au