#NovinkyAPostřehy

Pánská společnost: oživování vousů

Rick Davis
Rick Davis
5minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
montage_images_of_men's_society_products_with_man_holding_up_a_glitter_beard_kit

Hugo Middleton nevyrazil s podnikatelským plánem založit malý podnik. Věří, že navzdory vnímané moudrosti může nový podnik fungovat bez nich.

"Čím více něco plánujete, tím více o tom přemýšlíte," říká podnikatel. Je lepší vidět příležitost a pustit se do ní.

Takže když pár narazil na americkou obchodní skupinu, která chtěla distribuovat dárky pro muže v Evropě, chopili se šance. V roce 2012 se stali jejich distributorem ve Velké Británii a v prvním roce dostali cíl 10 000 USD. Dosáhli ho v prvním týdnu.

"Věděli jsme, že jsme na něčem, co stojí za to a na co se musíme soustředit," říká Hugo. "Na trhu byla jasná mezera. Pánské dárky se do té doby příliš nevyvíjely nad rámec manžetových knoflíčků a ponožek." Pár proto začal vyvíjet vlastní vysoce kvalitní dárky a doplňky pro muže a prodávat je velkoobchodně do obchodů a holičství. A tak začala Mužská společnost.

Reaktivní malý a střední podnik

Samozřejmě hrozí, že se z toho stane plán. Naštěstí se do věci vložily světové události. Brexit znamenal levnější libru, což zvýšilo atraktivitu britského vývozu. A tak dováželi méně a méně a vyváželi stále více. Najednou se z dovozce cizích výrobků stali vývozce vlastní charakteristické značky. Je to druh reaktivní flexibility, která charakterizuje přístup Huga a Belly k obchodnímu plánování. Vidíte příležitost? Přiznat se.

Jako třpytky vousů. Hugo viděl nový trend v tom, jak dát trochu pozlátka do vousů, a tak Pánská společnost sestavila sadu. Nadnárodní oděvní společnost Urban Outfitters o tom pak zveřejnila na Instagramu. O 18 000 lajků později se soupravy prodávaly jako sady třpytek s horkými vousy. Jejich doba obratu byla jen tři týdny. Agilita a doba odezvy byly klíčem k úspěchu této řady, což odráží postoj Huga a Belly k tradičnějšímu trhu.

 

Malý a střední podnik vyrobený ve Velké Británii

Mohli by se pohybovat tak rychle, protože produkty Men's Society jsou vyráběny ve Velké Británii v jejich vyhrazeném skladu v King's Lynn v Norfolku. To není jen vlastenecké, je to efektivní. Kratší výrobní série umožňují rychlejší plnění, a přestože by mohli vyrábět levněji v zahraničí, neměli by stejnou úroveň kontroly a flexibility nad svými výrobky. Když už o tom mluvíme, jedná se o jedinečnou a rozmanitou sestavu: otvíráky na medvědí lahve (ne překlep - otvírák na lahve ve tvaru úst grizzlyho) a festivalové sady pro přežití tvoří eklektický produktový mix.  

Přemýšleli jste někdy, jak udělat tvoji Nike jiskru? Pánská společnost má odpověď v podobě své nejprodávanější sady na čištění tenisek. A samozřejmě třpytky vousů, jen jeden z mnoha v rozsahu péče o vlasy na obličeji. Vousy k nim byly vždy dobré. Od Berlína po Brooklyn těží chlupatí samci z produktů péče o pleť malých a středních podniků a zároveň se stávají o něco třpytivějšími. Nyní, když rostou mezinárodně, se Men's Society nemusí spoléhat na místní hipstery, kteří se zřejmě začali holit.

Mezinárodní malý a střední podnik

S DHL jako svým doručovacím partnerem jsou efektivní při uvádění svých produktů na trh. Tyto trhy rostou a stávají se stále globálnějšími, přičemž 30 % zásilek je přepravováno v rámci Spojeného království, 50 % do Evropy a zbytek po celém světě. Nejsilnější trhy se ukazují jako nečekané a pro Huga je potěšující, že malé a střední podniky obrací své americké dovozní dědictví tím, že začínají vyvážet do Států – obrovského trhu. Rozdíl mezi řetězcem obchodů ve Velké Británii a USA je noc a den.  

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Malý a střední podnik na cestách

Products that are şn the beard kit

Takže byznys je cestování. Ale s více zeměmi přicházejí další výzvy, v neposlední řadě ve formě směnných kurzů a cel. Japonsko má obzvláště přísné dovozní předpisy, ale je to trh, který chtějí rozvíjet. Chcete-li být mezinárodním obchodem s dárky pro muže, musíte pochopit, co je trendy po celém světě. Takže Hugo je ve velkých městech jako Tokio, Berlín a New York několikrát do roka. "Jedna z výhod," usměje se.  

Jako velkoobchodní exportní podnik je veletrh životně důležitým prostředkem prodeje jejich produktu. Ale v konferenčním sále přeplněném stánkem za stánkem podniků, které se snaží prodat své zboží, jak vyčníváte z davu? Jak upoutat zájem lidí a přesvědčit obchodní dům, aby skladoval vaše chladivé kameny whisky? Hugo nalézá odpovědi.

Sociální média jsou jedním z nich, ale přicházejí s vlastním souborem otázek. Jak ji efektivně využít? Nestačí jen zveřejnit katalog produktů na Instagramu a doufat, že se zákazníci budou houpat na webových stránkách. Musíte se zapojit a inspirovat, ukázat jim životní styl Men's Society: muži, kteří chtějí stříhat pomlčku s dobře upravenými vousy, které se třpytí ve světle.

"Sociální média jsou pro nás mocným nástrojem," říká Hugo. "Není to katalog našich nejprodávanějších produktů, má být mnohem ambicióznější než tohle... Je to mnohem více o životním stylu než jen o výběru produktů."

Tento druh angažovanosti je životně důležitý. Hugo si myslí, že největší výzvou s e-commerce není platba (díky platformám jako Shopify) nebo doručení (díky DHL), ale oslovení zákazníků. Je zřejmé, že muži vždy chtěli třpytky ve vousech, byla to chybějící ingredience po celou dobu. Ale jak jim dát vědět, že Pánská společnost může splnit všechny jejich potřeby třpytky vousů a další?

Beard kit  for male grooming with shaving cream, comb and soap