#NovinkyAPostrehy

TVORÍME HISTÓRIU PRE DNEŠOK

Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Golden helmets

Od jazdeckých mečov až po cutlasses, stredoveký zverinec replík zbraní a brnení spoločnosti Nautical Mart je celkom podívanou. Hovorili sme so zakladateľom Sajidom Rasoolom o tom, ako začalo jeho impérium elektronického obchodu.

 

Pozrite sa teraz na Nautical Mart a pravdepodobne budete ohromení bohatstvom zbraní v arzenáli pána Rasoola, ale nebolo to tak vždy. V skutočnosti jeho nadchádzajúca spoločnosť elektronického obchodu začala s gravírovaním malých mosadzných ďalekohľadov. V roku 1991 pán Rasool vybudoval podnik s týmito námornými predmetmi – a ďalšími – ktoré predával na domácom trhu v Indii.

V roku 1995 spustil ich prvú webovú stránku – nauticalmart.net – ktorá sa zrodila z jeho prirodzenej zvedavosti o tom, ako sa vyrábajú filmové rekvizity, a jeho lásky k historickým hollywoodskym eposom, priviedol miestnych remeselníkov, aby začali stavať stredoveké brnenia. Potom, v roku 1996, spoločnosť Nautical Mart dostala objednávku na 8 000 stredovekých pancierových prilieb a medziročný predaj rástol až do tisícročia – s prichádzajúcimi veľkými a malými zmluvami, čo viedlo k objednávkam od viac ako 300 rôznych zákazníkov na celom svete a viac ako 100 objednávok B2C denne1.

Keďže väčšina jeho predmetov sa vyrába v priestoroch v Indii, pán Rasool je hrdý na schopnosť spoločnosti využívať miestnu kreativitu zvnútra komunity. Existuje 180 zamestnancov na plný úväzok a takmer 3000 dodávateľov privedených na zákazkové projekty, všetko s cieľom splniť podivné a úžasné objednávky, ktoré prichádzajú od jeho zákazníkov2. Zatiaľ čo pán Rasool hovorí, že ak chcete uspieť, "nekopírujte obchod, ale vytvorte podnik", stále pripisuje veľkú časť svojho úspechu spoločnosti DHL Express.

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen
Man in gold Roman helmet

19-ročný silný vzťah však nie je len dôkazom schopnosti DHL Express postarať sa o akékoľvek výzvy týkajúce sa doručenia. Pán Rasool je stále v úžase nad ich schopnosťou dodať do Veľkej Británie z malého mesta Roorkee v Indii len za 2 dni – ako aj odbornou podporou a poradenstvom spoločnosti DHL Express pri rozvoji jeho podnikania – a teší sa na partnerstvo, ktoré pomôže jeho podniku dosiahnuť väčšiu globálnu viditeľnosť v budúcnosti3

Ak sa rovnako ako pán Rasool snažíte rozšíriť svoje podnikanie globálne, urobte si kontrolu stavu webových stránok DHL Express pre svoje podnikanie a získajte odborné rady o tom, ako jemne vyladiť svoje stránky pre globálny elektronický obchod. S odborníkmi z celého sveta na miestnych trhoch dostanete aktuálne rady, ako predávať svoje výrobky na správnom trhu, preto sa ešte dnes porozprávajte so špecialistom

 

1. https://www.entrepreneur.com/article/159252

2. https://www.nytimes.com/guides/business/how-to-hire-the-right-person

3. https://hbr.org/2007/05/strategies-to-crack-well-guarded-markets

Man spray painting helmets in workshop