E-Commerce

PROMOWANIE NAJBARDZIEJ UNIWERSALNEGO JĘZYKA NA ŚWIECIE

Dzielenie się rodzinnym zamiłowaniem do muzyki z całym światem

Thomann, jeden z największych sklepów branżowych online na świecie, współpracuje z DHL, aby dzielić się swoim zamiłowaniem do muzyki z pasjonatami na całym świecie. Każdego dnia dostarczamy 20 tys. instrumentów ze sklepu Thomann entuzjastom w ponad 140 krajach, a tym samym – promujemy uniwersalny język muzyki. W tym tkwi potęga globalnego handlu.

Początki sklepu Thomann były skromne. W 1954 r. Hans Thomann Sr. sprzedał pierwszą trąbkę w sklepie, który prowadził w bawarskim domu swoich rodziców. W latach 60. dom został przekształcony ze sklepu muzycznego w wystawę poświęconą instrumentom muzycznym.

Thomann – duży biznes rodzinny

W 1990 roku nastąpiła znacząca zmiana: zatrudniającą 15 pracowników firmę przejął Hans Thomann Jr., który postanowił wrócić do jej handlowych korzeni. A teraz? Thomann dysponuje własnym centrum logistyczno-dystrybucyjnym, zatrudniającym 1420 osób, które obsługuje prawie 10 mln klientów na całym świecie.

W każdej chwili sklep ma na stanie ok. 80 tys. produktów i jest globalnym liderem w zakresie internetowej sprzedaży instrumentów muzycznych oraz sprzętu oświetleniowego i dźwiękowego. Na początku większość obrotów firmy pochodziła ze sklepu stacjonarnego. Teraz sklep online generuje 92% wszystkich obrotów firmy.

1420

PRACOWNIKÓW FIRMY THOMANN

250

WYSPECJALIZOWANYCH SPRZEDAWCÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ ZAMÓWIENIAMI, ZAPYTANIAMI I OBSŁUGĄ KLIENTÓW W PONAD 19 JĘZYKACH

80 000

PRODUKTÓW ZAWSZE DOSTĘPNYCH I GOTOWYCH DO WYSYŁKI

   

20

LAT WSPÓŁPRACY

140

OBSŁUGIWANYCH KRAJÓW

20 000

PACZEK DZIENNIE

10 500

E-ROWERÓW DWU- I TRZYKOŁOWYCH W AKCJI

   

Globalna obietnica: zero emisji

Nie tylko dążymy do ograniczenia śladu węglowego firmy Thomann, lecz także staramy się ograniczyć własne emisje do absolutnego minimum i być światowym liderem w zakresie zrównoważonych rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce. Najlepszym przykładem tego podejścia jest StreetScooter, innowacyjny samochód dostawczy, który sami zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy.

Mamy ambitne cele: chcemy być pierwszą firmą logistyczną, która do 2050 r. całkowicie wyeliminuje emisje pochodzące z procesów logistycznych.

Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej oo programie GoGreen

Jak wspieramy firmę Thomann dzięki realizacji zamówień

Odbiór dostaw

Wszystkie dostawy odbieramy tego samego dnia, a następnie sprawdzamy, aby upewnić się, że są kompletne i nieuszkodzone.

Magazyn e-commerce

Wszystkie produkty są magazynowane we własnym, nowoczesnym obiekcie firmy Thomann. Dokładamy też wszelkich starań, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami.

Pakowanie e-commerce

Profesjonalnie pakujemy wszystkie produkty z oferty sklepu Thomann. Nasze pudełka z certyfikowanego kartonu gwarantują bezpieczeństwo podczas transportu.

Realizacja zamówień e-commerces

Wszystkie zamówienia – krajowe i międzynarodowe – są szybko wysyłane do klientów sklepu Thomann.

Zarządzanie zwrotami

DHL upraszcza zwroty. Sprawdzamy produkty, oceniamy ich stan i, o ile to możliwe, natychmiast przywracamy je na stan.

Dowiedz się, jak DHL pomaga sklepom internetowym na całym świecie nadążać za kliknięciami