#NovinkyAPostřehy

Atlas růstu obchodu DHL

Anna Thompson
Anna Thompson
Tým Discover Content
3minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet

V reakci na tyto a další zásadní otázky pro jakoukoli mezinárodní obchodní přepravu poskytuje DHL Trade Growth Atlas podrobnou mapu měnících se globálních obchodních vzorců. Vychází z analýzy více než jednoho milionu datových bodů o obchodních tocích mezi zeměmi.

Zpráva je vypracována ve spolupráci s Centrem pro budoucnost managementu NYU Stern, které podporuje špičkový výzkum významných posunů v globálním obchodním prostředí. Tím, že se zbavíte rétoriky a spekulací, pomůže vašemu podnikání orientovat se v nových příležitostech ve světovém obchodu.

Klíčové faktory ovlivňující dodavatelské řetězce v roce 2022

Poslední dva roky byly pro světový obchod bezprecedentní, přičemž dlouhý konec Covidu a válka na Ukrajině jsou jen dvě z výzev, které narušují dodavatelské řetězce. Globální inflace je na maximu několika desetiletí a ekonomiky zpomalují, což znamená, že schopnost obchodu urychlit růst nebyla nikdy pod větším drobnohledem. Podíváme-li se do budoucnosti, klíčové otázky – rozhodně pro každou firmu s mezinárodními ambicemi – zní: které země dosahují nejsilnějšího obchodního růstu a kde by se mohly objevit nové póly růstu?

Struktura světového obchodu

Předpokládá se, že Čína bude i nadále dosahovat většího růstu obchodu než kterákoli jiná země až do roku 2026, ale její podíl na růstu globálního obchodu pravděpodobně klesne až o polovinu. Urychlení přeshraničního elektronického obchodu pandemií dále mění prostředí, rozvíjející se ekonomiky dosahují vyšší úrovně inovací a vyvážejí sofistikovanější produkty a růst obchodu se šíří do širší škály zemí. Například Vietnam se za posledních pět let zařadil mezi 10 nejlepších zemí jak pro rychlost, tak pro rozsah svého obchodního růstu a jeho budoucí vyhlídky zůstávají velmi silné. Ale to je jen jeden příklad - zpráva obsahuje ne méně než 173 podrobných profilů zemí o obchodních vzorcích každé z nich.

Pokud chcete - nebo už to děláte - na mezinárodní úrovni, tato zpráva je nezbytnou četbou. Přináší vám nejmezinárodnější společnost na světě s přítomností ve více než 220 zemích a teritoriích a odráží naši pozici v srdci globálního obchodu a náš závazek pomáhat našim zákazníkům identifikovat nejvíce prosperující trhy pro expanzi. Přečtěte si podrobnou zprávu a začněte svou další globální kapitolu!

To je jen ochutnávka druhu obchodní podpory, kterou můžete očekávat, když spolupracujete s DHL Express. Promluvte si s jedním z našich specialistů a prodiskutujte, jak vám obchodní mezinárodní účet může pomoci rozvíjet VAŠE podnikání ve 220 zemích po celém světě.