#NovinkyAPostrehy

Atlas rastu obchodu DHL

Anna Thompson
Anna Thompson
Objavte tím obsahu
3 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia

V odpovedi na tieto a ďalšie kľúčové otázky pre akúkoľvek medzinárodnú obchodnú prepravu poskytuje atlas rastu obchodu DHL podrobnú mapu meniacich sa modelov globálneho obchodu. Vychádza z analýzy viac ako milióna dátových bodov o obchodných tokoch medzi jednotlivými krajinami.

Správa bola vypracovaná v spolupráci s Centrom pre budúcnosť manažmentu NYU Sterna, ktoré podporuje špičkový výskum hlavných zmien v globálnom podnikateľskom prostredí. Odstránením rétoriky a špekulácií pomôže vášmu podnikaniu orientovať sa smerom k novým príležitostiam vo svetovom obchode.

Kľúčové faktory ovplyvňujúce dodávateľské reťazce v roku 2022

Posledné dva roky boli pre svetový obchod bezprecedentné, pričom dlhý chvost Covidu a vojna na Ukrajine sú len dve z výziev, ktoré narúšajú dodávateľské reťazce. Globálna inflácia je na niekoľkodesaťročnom maxime a ekonomiky spomaľujú, čo znamená, že sila obchodu urýchliť rast nebola nikdy viac pod drobnohľadom. Keď sa pozeráme do budúcnosti, kľúčovými otázkami – určite pre každý podnik s medzinárodnými ambíciami – sú, ktoré krajiny dosahujú najsilnejší rast obchodu a kde by sa mohli objaviť nové póly rastu?

Štruktúra svetového obchodu

Predpokladá sa, že Čína bude do roku 2026 naďalej dosahovať väčší rast obchodu ako ktorákoľvek iná krajina, ale jej podiel na raste svetového obchodu pravdepodobne klesne až o polovicu. Zrýchlenie cezhraničného elektronického obchodu v dôsledku pandémie ďalej mení prostredie, rozvíjajúce sa ekonomiky dosahujú vyššiu úroveň inovácií a vyvážajú sofistikovanejšie výrobky a rast obchodu sa rozširuje do širšej škály krajín. Napríklad Vietnam je zaradený medzi 10 najlepších krajín za posledných päť rokov z hľadiska rýchlosti aj rozsahu svojho obchodného rastu a jeho vyhliadky do budúcnosti zostávajú veľmi silné. Ale to je len jeden špičkový príklad – správa obsahuje najmenej 173 hĺbkových profilov krajín o obchodných modeloch každej z nich.

Ak hľadáte – alebo už skutočne chcete – posielať medzinárodne, táto správa je základným čítaním. Prináša vám ju najmedzinárodnejšia spoločnosť na svete s prítomnosťou vo viac ako 220 krajinách a teritóriách, odráža našu pozíciu v srdci globálneho obchodu a náš záväzok pomáhať našim zákazníkom identifikovať najprosperujúcejšie trhy pre expanziu. Prečítajte si podrobnú správu teraz a začnite svoju ďalšiu globálnu kapitolu!

Toto je len ochutnávka druhu obchodnej podpory, ktorú môžete očakávať pri partnerstve s DHL Express. Porozprávajte sa s jedným z našich špecialistov a prediskutujte, ako vám obchodný medzinárodný účet môže pomôcť rozšíriť VAŠE podnikanie na 220 územiach po celom svete.