#NovinkyAPostrehy

Napredujúca elektrická mobilita

5 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
generic electric car with battery visible x-ray charging at public charger in city parking lot with lens flare 3d render

Zvyšovanie elextromobility: DHL otvára prvé centrum excelentnosti elektrických vozidiel v kontinentálnej Európe.

  • Centrum excelentnosti pre elektrické vozidlá (EV) so sídlom neďaleko Milána v Taliansku podporuje elektrifikáciu mobility a spája riešenia pre celý dodávateľský reťazec elektrických vozidiel, od obstarávania komponentov až po dodávku vozidiel a logistickú podporu pre trh s náhradnými dielmi.
  • Centrum s rozlohou 10 000 metrov štvorcových prevádzkujú spoločnosti DHL Global Forwarding a DHL Express.
  • EV Center of Excellence v Taliansku je súčasťou globálnej siete podobných centier, ktoré ponúkajú celosvetový prístup miestnym aj medzinárodným zákazníkom.

Bonn, 28. mája 2024 – DHL otvára prvé centrum EV v kontinentálnej Európe pre rozvoj elektrickej mobility v Pozzuolo Martesana neďaleko Milána v Taliansku. V spolupráci s tímom EV spoločnosti DHL Customer Solutions & Innovation centrum využíva kombinované riadenie skladov a nákladnej dopravy DHL Global Forwarding, vrátane možností námornej a leteckej prepravy. Okrem toho DHL Express poskytuje sieťové riešenie pre globálnu distribúciu. Toto najmodernejšie zariadenie s rozlohou približne 10 000 metrov štvorcových je logistickým centrom prispôsobeným tak, aby vyhovovalo rastúcemu dopytu po elektrických vozidlách na talianskom trhu, konkrétne so zameraním na rastúci priemysel elektrických vozidiel.

„V DHL sme nadšení, že môžeme predstaviť prvé európske centrum excelentnosti EV pre elektrickú mobilitu v Taliansku. Táto iniciatíva odráža náš záväzok k udržateľným logistickým riešeniam pre odvetvie EV,“ hovorí Mario Zini, generálny riaditeľ spoločnosti DHL Global Forwarding Italy. „Toto centrum poskytuje komplexnú škálu služieb a riešení, ktoré našim zákazníkom slúžia ako destinácia na jednom mieste, kde majú prístup ku všetkému, čo potrebujú, na jednom mieste a zároveň ťažia z odborných znalostí a skúseností našich zamestnancov.“

Nazzarena Franco, generálna riaditeľka DHL Express Italy dodáva: „Počas obdobia výrazného rastu sa snažíme podporovať spoločnosti pri ich prechode na mobilitu. Využitím globálnej siete DHL Express pomáhame zákazníkom udržiavať bezproblémovú výrobu efektívnym riadením nedostatku surovín a komponentov. Naši certifikovaní medzinárodní špecialisti vytrvalo podporujú priemysel prostredníctvom jeho životne dôležitej energetickej transformácie. Prostredníctvom EV Center of Excellence sme pripravení stať sa kľúčovým partnerom pri vývoji automobilového priemyslu.

EV Center of Excellence v Taliansku pokrýva vstupnú a výstupnú logistiku využívajúcu rôzne spôsoby dopravy, skladovanie so službami s pridanou hodnotou, ako je testovanie a nabíjanie batérií a kompletnú manipuláciu s batériami. To zahŕňa skladovanie, dobíjanie, servis predajcu v prípade záručných problémov, výmenu batérie a demontáž. Popri týchto základných výhodách si zákazníci môžu vychutnať bezproblémový plug-in s celoeurópskou sieťou kompatibilnou s LiBa. Okrem moderného skladu sa zariadenie môže pochváliť aj rozsiahlymi možnosťami skladovania energie a poskytuje špecializované služby prispôsobené pre dvojkolesové vozidlá. Okrem toho je zariadenie vybavené miestnosťami s regulovanou teplotou a vlhkosťou, ktoré ponúkajú holistické riešenie, ktoré zahŕňa priehradky na všeobecné aj nebezpečné materiály. Služby sú riadené vyškolenými tímami v sektore EV a pre potreby leteckej nákladnej dopravy sa zákazníci môžu spoľahnúť na tímy s certifikátom IATA CEIV. Okrem toho majú klienti možnosť využiť odbornosť logistického tímu Formuly E, ktorý má hlavné sídlo v Taliansku.

EV Center of Excellence, šieste centrum globálnej siete, ponúka medzinárodným zákazníkom výhodu svojej strategickej polohy, ktorá poskytuje blízkosť talianskemu trhu a susedným trhom. Zariadenie v súčasnosti slúži širokému spektru zákazníkov vrátane zavedených výrobcov originálnych zariadení a výrobcov vozidiel z Talianska, rôznych európskych krajín, Spojených štátov amerických a Číny. 

„V DHL sa venujeme pokroku v elektrifikácii automobilovej mobility. Na tento účel sme po celom svete zriadili centrá výnimočnosti pre elektromobily, kde tímy špecialistov poskytujú priekopnícke riešenia pre celý dodávateľský reťazec – od získavania komponentov až po dodávku vozidiel,“ hovorí Fathi Tlatli, prezident globálneho sektora automobilovej mobility v Zákaznícke riešenia a inovácie DHL. „S novým centrom Talianska máme teraz zastúpenie v každom regióne, čo dáva našim zákazníkom konkurenčnú výhodu na rastúcom trhu e-mobility.“