#eCommerce

Pochopenie prepravy Breakbulk Express (BBX)

4 minúty čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
two men in a warehouse

Breakbulk shipping je obzvlášť užitočný pre podniky, ktoré posielajú veľké objemy objednávok do jedného vývozného miesta určenia. Namiesto toho, aby ste ich posielali jednotlivo, čím vznikajú vysoké colné poplatky, je možné ich zlúčiť do jednej zásielky. 

Breakbulk shipping, tiež známy ako lodná doprava s otvoreným nákladom, zahŕňa nakladanie položiek na palety, sudy, prepravky alebo lyžiny namiesto veľkých kontajnerov, čo uľahčuje oddelenie výrobkov, aby mohli byť odoslané na rôzne miesta. Môže pomôcť podnikom, ktoré dodávajú hromadne, ušetriť náklady a zefektívniť procesy. Tento typ zásielky je obľúbený medzi prepravcami, ktorí prepravujú veľké množstvo položiek, ako sú maloobchodníci s elektronikou, výrobcovia odevov a výrobcovia potravín. 

DHL Express Breakbulk (BBX) je prepravná služba, ktorá umožňuje spoločnostiam odosielať viac produktov a zásielok ako jeden celok a pod jedným prepravným listom (AWB) a faktúrou, čo odosielateľovi šetrí čas a náklady. Cieľom tohto článku je vysvetliť výhody BBX a ako sa môže ukázať ako rozhodujúci pre vašu spoločnosť v prepravnom a vývoznom priemysle.

Výhody DHL Express Breakbulk 

1. Zabráňte oneskoreniam prepravy

Ak posielate voľne ložené – v kontajneroch – bez oddelenia výrobkov určených pre rôzne miesta určenia, museli by ste tovar rozložiť do samostatných kontajnerov. To môže oneskoriť proces prepravy. Oneskorenia dodávok a strata produktov by mohli znamenať zníženie lojality zákazníkov a znížený dojem zo značky, čo sú faktory, ktoré môžu obmedziť rast elektronického obchodu podniku.

Breakbulk shipping je spôsob, ako sa exportné podniky môžu vyhnúť oneskoreniam pri preprave. S BBX nie je tovar kontajnerizovaný, čo znamená, že pred vývozom nemusí byť demontovaný. Eliminuje sa čas potrebný na dekonštrukciu a rekonštrukciu, zefektívňuje sa proces prepravy a je menej pravdepodobné, že dôjde k oneskoreniam.

2. Ušetrite náklady na skladovanie a colné poplatky

Výhodou hromadnej prepravy je, že podniky by nemuseli investovať do dočasného uskladnenia. Keďže DHL Express oddeľuje zásielky pred vývozom, nie je potrebné skladovať váš tovar v sklade. Dodávky sa uskutočňujú priamo od výrobcov zákazníkom a náklady a čas skladovania tovaru sú odstránené.  

Namiesto toho, aby ste museli platiť viacnásobné dovozné a vývozné poplatky za colné odbavenie za každú jednotlivú zásielku, môžete mať všetky svoje balíky spracované ako jednu jednotku. Konsolidácia zásielok vám tiež pomôže znížiť náklady na poplatky za správu ciel a daní. To v konečnom dôsledku umožňuje podnikom ušetriť na nákladoch na dopravu. 

Napríklad vďaka partnerstvu s DHL Express a zapojeniu našej služby BBX vykázal hlavný módny konglomerát v Indii, Aza, úspory na viacerých frontoch. Spoločnosť vykázala 60% úsporu bankových poplatkov, 5% úsporu vývozných daní a 40% úsporu času spracovania, čo ukazuje jasný náznak služieb BBX spoločnosti DHL Express v porovnaní s bežnou hromadnou prepravou.

stack of papers

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

3. Znížte administratívu

Pri pravidelnej preprave si každá zásielka vyžaduje samostatné prepravné listy (AWB) a obchodné faktúry, ktoré majú byť spracované medzinárodnými colnými orgánmi. Ak máte stovky balíkov, môže to znamenať, že budete musieť riešiť veľa papierovania. Namiesto toho, aby trávili čas strategickejšími úlohami, vaši zamestnanci trávia nadmerné množstvo času triedením našich zdĺhavých papierov.

Pri hromadnej preprave by ste však nemuseli vytvárať letecké účty pre každú zásielku. Pre vašu konsolidovanú zásielku sa vytvorí jeden prepravný štítok a colná faktúra, ktoré sa odošlú colným orgánom spolu s informáciami relevantnými pre produkty, ktoré chcete odoslať. Po colnom odbavení je váš náklad rozdelený v našich skladoch a doručený na miesto určenia.

4. Vyberte viacero miest doručenia

Podľa podmienok hromadnej prepravy sú vaše zásielky po príchode rozdelené do samostatných doručovacích jednotiek, čo šetrí vám a vašim obchodným nákladom, ktoré sa zvyčajne vynakladajú na skladovanie, zatiaľ čo zvyšok vašich zásielok sa prepravuje na miesto podľa vášho výberu.

Nastavenie DHL Express Breakbulk

Krok 1: Založte si podnikateľský účet DHL Express

Požiadajte o podnikateľský účet DHL Express. Tím DHL Express vás bude kontaktovať so žiadosťou o založenie účtu. 

Krok 2: Integrujte MyDHL API s vašou platformou elektronického obchodu

Nastavte DHL Express ako kuriérsku službu na platforme elektronického obchodu tretej strany. Bude vám poskytnutý prístup k vašim prihlasovacím údajom do DHL EXPRESS API (MyDHL API), aby ste ich mohli integrovať do svojich webových stránok.

Krok 3: Nastavenie DHL Express BBX

Začnite odosielať konsolidované zásielky pridaním kódu produktu BBX do svojho účtu.

Krok 4: Generovanie nadradeného AWB

Pri príprave zásielky si najprv vygenerujte prepravný list (AWB) ako pri každej bežnej zásielke. Toto bude váš rodičovský AWB. Zahrňte dôležité podrobnosti, ako je hmotnosť a rozmery vášho balíka a adresy a podrobnosti odosielateľa aj príjemcu. 

Krok 5: Vygenerujte podradený AWB

Po vygenerovaní rodičovského prepravného listu (AWB) ho môžete použiť na vytvorenie detských AWB. Je to podobné ako vytvorenie nadradeného AWB s tým rozdielom, že nadradený AWB musí byť vložený do dialógového okna objednávky. 

Kontaktujte svojho správcu účtov DHL Express, ak máte akékoľvek problémy počas procesu nastavenia.

Staňte sa partnerom DHL Express pri doručovaní viacerých zásielok 

Služby DHL Express Breakbulk (BBX) môžu zefektívniť celú vašu prepravnú operáciu, od nákladov cez efektívnosť colného odbavenia až po menej papierovania na vašej strane. Ako popredný poskytovateľ logistiky a doručovania na svete sme odhodlaní ponúkať rýchlejšie dodávky a vytvárať riešenia pre vaše logistické problémy pomocou najmodernejších technológií. Tu v DHL Express ponúkame rôzne doplnkové služby a zabezpečujeme, aby vaše zásielky mali zaručený bezpečný príchod na miesto určenia.

Kontaktujte nás a dozviete sa viac o našich prepravných podmienkach a sadzbách breakbulk pri plánovaní vašej logistickej stratégie. Začnite otvorením podnikateľského účtu v DHL Express už teraz a využite naše logistické služby breakbulk, aby ste sa odlíšili od konkurencie.