Slovakia
#PoradenstvoVOblastiElektronickéhoObchodu
Index sociálneho predaja (SSI): Pochopenie predaja na LinkedIn
Anna Thompson
Anna Thompson
Tím pre objavovanie obsahu
5 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia

Index sociálneho predaja spoločnosti LinkedIn je navrhnutý tak, aby vám pomohol zlepšiť vašu predajnú hru na platforme. Objavte všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste zvýšili svoje skóre a nadviazali kontakty, ktoré sa vyplatia predajom na LinkedIn.

Ako vlastník firmy v elektronickom obchode už pravdepodobne poznáte silu platforiem sociálnych médií na zvýšenie predaja. Od influencer marketingu na Instagrame až po reklamy na Facebooku sú stránky sociálnych médií vaším vstupným bodom na dosiahnutie globálnej zákazníckej základne miliónov - a zvyčajne zadarmo. Do hry vstupujú aj aplikácie na odosielanie správ – s "konverzačným obchodom" na vzostupe nemusí trvať dlho, kým budete môcť predávať svojim zákazníkom cez WhatsApp.  

Ale čo LinkedIn? Prevažne sieťová platforma, mohlo to byť o niečo nižšie vo vašom zozname predajných kanálov, ktoré treba uprednostniť, ale príležitosti sú tam zrelé - najmä pre obchodných zástupcov B2B. Keďže B2B sektor sa digitalizuje a osobné interakcie sa presúvajú online, predajcovia by mali investovať svoj čas do platforiem, ako je LinkedIn, ktoré môžu uľahčiť vyhľadávanie vyhliadok a budovanie vzťahov.  

Ak už predávate na LinkedIn, ako si môžete byť istí, že vaše úsilie má vplyv? Vstúpte do indexu sociálneho predaja (SSI) spoločnosti LinkedIn – špecializovaného nástroja, ktorý meria, ako sa zvyšujú aktivity podnikov v oblasti sociálneho predaja na platforme. Akonáhle máte svoje skóre, máte benchmark, ktorý vás vedie k zlepšeniu. LinkedIn tvrdí, že lídri sociálneho predaja vytvárajú o 45% viac príležitostí ako rovesníci s nižším skóre SSI1 - pôsobivé veci.   

Index sociálneho predaja, ktorý bol spustený v roku 2014, bol vyvinutý identifikáciou skupiny najvýkonnejších predajcov, ktorí používajú svoje správanie na platforme ako vzorec na vytvorenie sprievodcu pre ostatných. Využíva zhromažďovanie údajov a algoritmickú mágiu, aby ukázal firmám a obchodným zástupcom, ako dobre si vedú v porovnaní.

 Ako funguje index sociálneho predaja spoločnosti LinkedIn?

Tento nástroj používa štyri faktory na meranie skóre SSI firmy :

 • Založenie osobnej značky
 • Nájdenie správnych ľudí
 • Zapojenie do prehľadov
 • Budovanie vzťahov

Každý z nich má hodnotu 25 bodov, pričom perfektné skóre dosahuje 100. Rozdelením SSI do konkrétnych kategórií môžu podniky získať jasný a hĺbkový prehľad o tom, v ktorých oblastiach sa musia zlepšiť.

Má to však háčik. Tento nástroj je do určitej miery bezplatný, ale v podstate slúži ako hnacia sila predaja služby LinkedIn Sales Navigator - platené predplatné určené na pomoc podnikom (a jednotlivcom) nájsť správne vyhliadky. Ale aj keď do toho nechcete investovať (z toho viac, neskôr), získanie skóre SSI ako východiskového bodu môže byť veľmi prospešné. Keď poznáte svoje slabé stránky, môžete sa zlepšiť.

Kde nájsť svoje skóre SSI na LinkedIn

Existujú dva jednoduché kroky na vyhľadanie informačného panela skóre SSI:

 1. Prihláste sa do svojho účtu LinkedIn. 
 2. Prejsť na https://www.linkedin.com/sales/ssi

Ako sa počíta vaše skóre SSI na LinkedIn?

Ako už bolo spomenuté, LinkedIn používa štyri metriky na výpočet skóre SSI a výsledky sa zobrazia na vašom informačnom paneli. Pozrime sa na to bližšie...

1. Založenie osobnej značky

Prvá zastávka je prvou zastávkou vašich potenciálnych zákazníkov: váš profil. Ako ich prvá interakcia s vašou značkou musíte urobiť dobrý dojem. Je úplná? Profesionálne vyzerajúci? Máte titulnú fotku? SSI tiež meria zobrazenia stránok a sledovateľov, a preto si budete musieť nájsť čas na vytvorenie a publikovanie pútavého obsahu.

92% B2B kupujúcich je ochotných spolupracovať s profesionálom v oblasti predaja, ktorý je známy ako priemyselný myšlienkový líder

LinkedIn tiež v tomto bode spomína "myšlienkové vedenie" - niečo, čo by malo byť prirodzeným vývojom, ak zverejňujete zaujímavý obsah. Myšlienkové vedenie je vyjadrenie myšlienok, ktoré ukazujú, že ste odborníkom v konkrétnom sektore. Ak ste vlastníkom malej firmy v elektronickom obchode, môže to byť silná marketingová stratégia, aby ste sa – a podľa asociácie aj vaša značka – stali dôveryhodnými. Náš exkluzívny sprievodca obsahuje niekoľko tipov, ktoré vás na tejto ceste prevedú.

2. Nájdenie správnych ľudí

Táto metrika sa vo veľkej miere zameriava na nástroj Sales Navigator, čo znamená, že ak ho nemáte, vaše skóre bude obmedzené. Sales Navigator je plne prispôsobiteľný nástroj pokročilého vyhľadávania, ktorý sľubuje, že pomôže používateľom nájsť lepšie vyhliadky v kratšom čase prostredníctvom funkcií vrátane odporúčaní potenciálnych zákazníkov a účtov, sledovania zapojenia a schopnosti vidieť, kto si pozrel váš profil za posledných 90 dní. Sales Navigator ponúka novým používateľom bezplatné skúšobné obdobia, takže zvážte jeho vyskúšanie.

Firmy, ktoré používajú nástroj Sales Navigator na spojenie s osobami s rozhodovacou právomocou, dosahujú v priemere o +42 % väčšie veľkosti obchodov

Ak nechcete investovať do nástroja Sales Navigator, nezabudnite, že nájdenie správnych ľudí na LinkedIn je rovnako o kvalite ako kvantite. Oslovujete ľudí, ktorí pracujú vo vašom sektore? Myšlienkoví lídri vo vašom odvetví? Ľudia, od ktorých nakupujete alebo predávate? Toto sú spojenia, ktoré sa počítajú.

3. Zapojenie sa do prehľadov

Obchodní zástupcovia, ktorí prekročia kvótu, získajú o 74% viac angažovanosti na svojich pozíciách ako tí, ktorí neprekročia kvótu

Toto je miesto, kde musíte byť kráľom obsahu, aby ste získali maximálny počet bodov. LinkedIn vysvetľuje túto metriku ako "Objavujte a zdieľajte cenné informácie na začatie alebo udržanie vzťahu". Cieľom je zdieľanie a opätovné uverejňovanie populárneho obsahu, ktorý priťahuje veľa názorov, komentárov a označení páči sa mi a zvýši profil vašej firmy v komunite platformy. 

4. Budovanie vzťahov

Pravdepodobne to, o čom je LinkedIn: networking. Oslovujete ľudí – kontaktujete potenciálnych zákazníkov alebo tých, ktorí vás môžu spojiť s potenciálnymi zákazníkmi? A ako ste úspešní? Venujete čas budovaniu a rozvíjaniu vzťahov? Nemôžete byť úspešným vlastníkom firmy bez toho, aby ste prevzali iniciatívu na vytvorenie potenciálnych zákazníkov predaja týmto spôsobom.

87% B2B kupujúcich uviedlo, že by mali priaznivý dojem z predajcu, ktorý im bol predstavený prostredníctvom niekoho v ich profesionálnej sieti

Ako môžete použiť svoje skóre SSI, aby ste sa zlepšili v predaji na LinkedIn?

Nástroj SSI spoločnosti LinkedIn je tu na to, aby predajcom umožnil získať vedomosti, ktoré potrebujú na nastavenie KPI sociálneho predaja. Ak viete, aké sú vaše slabé stránky, môžete skúmať a vykonávať opatrenia na zlepšenie.

A čo viac, nástroj SSI automaticky porovnáva váš profil s ostatnými vo vašom odvetví. Podobne ako analýza konkurencie vám poskytne cenné informácie o osvedčených postupoch v odvetví a pomôže vám identifikovať medzery na trhu, kde nie je uspokojený dopyt zákazníkov.

Záverečné poznatky: tipy na zvýšenie skóre SSI na LinkedIn a oslovenie širšieho publika

 • Nezabudnite sa vo svojom profile zamerať na zákazníka. Čo môžu potenciálni kupujúci potrebovať vedieť o vašich produktoch / službách? Uistite sa, že vaša stránka poskytuje odpovede.
 • Kvalita pripojení sa počíta. Použite Skupiny na LinkedIne a Rozšírené vyhľadávanie v LinkedIne, ktoré vám pomôžu nájsť správne publiká na zacielenie.
 • Pravidelná registrácia. Venovanie iba 15 minút denne vytváraniu sietí a zdieľaniu obsahu vás udrží viditeľných.
 • Preskúmajte svoje vyhliadky. Existuje veľa informácií, ktoré môžete vytiahnuť z ich profilov, aby vám pomohli predať im osobnejším spôsobom.
 • Použite ďalšie nástroje LinkedIn - existuje veľa možností na výber, ktoré vám pomôžu lepšie vyhľadávať, filtrovať a zacieliť potenciálnych zákazníkov. Pustite sa do výskumu!

1 - LinkedIn predajné riešenia

2 - LinkedIn, marec 2021

3, 4, 5 - Sociálne médiá dnes, marec 2021