#eCommerce

Zvýšte svoju prácu s vyhľadávacím poľom

7 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Boy looking at a cityscape through a telescope

V roku 2005 bolo vyhľadávacie pole na Amazone zdrobneným obdĺžnikom odsunutým do rohu ich domovskej stránky. Dnes je malá šanca, že ho vynecháme. Zmena veľkosti a význačnosti odráža zmenu spôsobu, akým ľudia používajú stránky elektronického obchodu.

Zatiaľ čo kedysi sa od ľudí očakávalo, že nájdu to, čo hľadajú, predovšetkým prostredníctvom navigačnej ponuky stránky, teraz smerujú priamo do vyhľadávacieho poľa.

Väčšina firiem elektronického obchodu POTREBUJE funkciu vyhľadávania

Vďaka službám Google, Amazon a e-Bay sa stránky elektronického obchodu spoliehajú na to, že návštevníci budú pomocou vyhľadávania čoraz pohodlnejší na rýchle nájdenie presne toho, čo hľadajú. Zohľadnite masívne technologické vylepšenia, vďaka ktorým je používanie vyhľadávania oveľa intuitívnejšie pre zákazníkov - a oveľa užitočnejšie pre maloobchodníkov elektronického obchodu - a môžete vidieť, prečo je vyhľadávacie pole pravdepodobne nevyhnutnosťou pre vaše stránky.

Image showing discover app on a mobile screen

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Čo môže vyhľadávacie pole priniesť vášmu e-shopu:

Viac predajov

Ľudia zriedka používajú vyhľadávanie na nečinné prehliadanie vášho obchodu. Hľadajú niečo konkrétne. Efektívne vyhľadávanie na stránkach im pomôže rýchlejšie ho nájsť.

Vyššia konverzia

Štúdia  21 stránok elektronického obchodu ukázala, že návštevníci používajúci vyhľadávanie konvertovali na 4,63% oproti priemeru webových stránok 2,77%, čo je takmer dvakrát efektívnejšie.

Person at a laptop purchasing an item online with phone and credit card in hand

Väčšia dôvera

Zákazníci, ktorí majú pozitívny dojem z vašej funkcie vyhľadávania, pravdepodobne strávia na vašom webe viac času – a je pravdepodobnejšie, že sa vrátia.

Viac vedomostí

Analýza údajov o tom, čo ľudia hľadajú, vám môže poskytnúť obrovský prehľad o potrebách a správaní spotrebiteľov. Jeden predajca oblečenia si všimol, že ľudia hľadajú "onesies" na svojich stránkach (to bolo v čase, keď veľa ľudí nikdy nepočulo o tomto slove). Spoločnosť urobila nejaký prieskum, začala skladovať položku, pridala kľúčové slovo a zarobila viac ako 90 tisíc USD.

Hands holding an illuminated bulb

Môže vaša firma prosperovať bez vyhľadávacieho poľa?

Pre maloobchodníkov elektronického obchodu s jedným alebo obmedzeným výberom produktov by vyhľadávacie pole bolo zbytočným neporiadkom. Zdá sa, že nedostatok jedného nepoškodil predajcu matracov Casper v hodnote 550 miliónov USD.

Aj keď je váš sortiment pomerne široký, s rôznymi veľkosťami, štýlmi a farbami, potenciálne by ste mohli prežiť a prosperovať bez všadeprítomného symbolu lupy. Ale...

Vaša navigácia musí byť bezchybná

Ak je navigácia dobrá, a myslíme tým naozaj dobrú, pre používateľov je často rýchlejšie kliknúť na prepojenie s výrazom, ktorý poznajú, než zadať hľadaný výraz a dúfať, že správne formulujú a pravopis správne formulujú. "Zákazníci nakupujúci vo výklade" použijú ponuky a odkazy na to, aby zistili, čo ponúkate, namiesto toho, aby zadávali jeden výrobok za druhým.

Ak sa budete spoliehať len na navigáciu, existuje niekoľko pravidiel do-or-die:

Umiestnite navigačný panel na miesto, kde ho ľudia okamžite uvidia

Chcete, aby to bežalo cez vrchol? Pokuta. Jednoducho ho nechajte na každej stránke. Rovnaký štýl, rovnaké farby, rovnaké slová v rovnakom poradí. Ľudia nenávidia nedôslednosť.

Nerobte to

Čo? Buďte beznádejne vágni. Používajte popisné výrazy (a vhodné pre SEO), ako napríklad "Auto príslušenstvo" namiesto "Iné".

Obmedzenie navigačných prepojení na sedem

Odborníci sa dohodli na siedmich položkách ako maximálnom počte položiek menu predtým, ako ľudia podľahnú únave z výberu. Šesť je lepšie; Päť by mohlo byť optimálne.

Dajte používateľom vedieť, kde sa nachádzajú

Používatelia sa môžu dostať na stránku podponuky na vašom webe z externých zdrojov. "Strúhanka" im pomôže orientovať sa.

A compass held aloft against a natural backdrop