#PoradenstvoPreMaléPodniky

Ako DHL pomohla spoločnosti Pig & Hen orientovať sa v medzinárodných vodách

Anna Thompson
Anna Thompson
Objavte tím obsahu
8 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Man wearing Pig and Hen bracelet

Odvážny, rafinovaný, dobrodružný. Tri slová, ktoré Pig & Hen používa na opis seba, naznačujú námorného ducha, ktorý inšpiroval podnikanie. Názov značky je odkazom na holandskú tradíciu z roku 1600, keď si námorníci tetovali prasa a sliepku na nohy pred plavbou do neznámych vôd - zvieratá boli považované za symbol šťastia, pretože boli prepravované v drevených debnách a často boli jedinými tvormi, ktoré prežili stroskotanie lode.    

Podpisové náramky značky sú ručne vyrábané v Amsterdame s použitím pravého námorného lana a námorníckej ocele. Táto autenticita a remeselné spracovanie ich urobili obľúbenými u ľudí po celom svete, ale existencia Pig & Hen ako značky módnych doplnkov sa stala takmer náhodou a vyvinula sa z koníčka.

"Všetko to začalo mojím obchodným partnerom Dominikom," vysvetľuje Stefan Textor, spolumajiteľ a riaditeľ elektronického obchodu spoločnosti Pig & Hen. "Bol námorník a vo voľnom čase začal vyrábať ručne vyrábané náramky s námorným lanom. Priatelia začali žiadať Dominika, aby im tiež vyrobil náramky. Jeho priateľ Rutger mal komerčné zázemie, takže povzbudil Dominika, aby zmenil svoj koníček na obchod s módnymi doplnkami. Išli na módny veľtrh a propagovali niektoré Dominikove návrhy. Po prvom dni mali viac ako 35 obchodov s maloobchodníkmi."

Tím si uvedomil , že využil niečo špeciálne a vytvoril jedinečný produkt. Odtiaľ sa veci rýchlo pohli – v pondelok sa vrátili z tejto udalosti, do štvrtka získali priestory, do piatka prijali dvoch zamestnancov a v sobotu prešli do výroby. 

Značka má teraz vlajkový obchod v Amsterdame, ktorý je tiež domovom jej ústredia a dielne, kde je každý z náramkov láskyplne ručne vyrobený špecializovaným tímom. V súčasnosti s osemnástimi dizajnmi v niekoľkých farbách vychádza dvakrát ročne nová kolekcia a dvakrát ročne špeciálna edícia kolekcie.

Man wearing Pig and Hen bracelet

Každá edícia zostáva verná identite značky vďaka menám a osobnostiam, ktoré náramky dostali

Od Salty Steve, "jeho obľúbeným nápojom je morská voda a pije ju po galóne," až po nádherného Georgea, "všetci lodníci sa spoliehajú na jeho hlboké znalosti mora."

Rozprávanie príbehov zohralo dôležitú úlohu pri rozlišovaní značky ako skutočne jedinečnej a urobilo z náramkov niečo ako zberateľský predmet. "Priemerný zákazník vlastní tri až štyri náramky, ale máme veľa ľudí, ktorí vlastnia viac ako desať," hrdo zdieľa Stefan.

Vo svojich začiatkoch to bolo zdieľaním obrázkov náramkov na Instagrame, že Pig & Hen neúmyselne uskutočnil svoj prvý elektronický obchod . "Spočiatku ho sledovali len priatelia a rodina, ale potom Brit poslal Dominikovi priamu správu a spýtal sa, ako by si ju mohol kúpiť. Previedol peniaze online a to bola naša prvá B2C objednávka elektronického obchodu!"

Dnes je online prítomnosť spoločnosti Pig & Hen starostlivo spravovanou operáciou so špecializovanou webovou stránkou elektronického obchodu, ktorá pomáha značke rozvíjať jej identitu a príbeh. "V roku 2018 bol náš online predaj 25-30% a zvyšok tvorili B2B (maloobchodné predajne) – teraz je to naopak. 70 % našich súčasných príjmov pochádza z nášho elektronického obchodu a 75 % z toho pochádza od zákazníkov mimo Holandska."

Webová stránka elektronického obchodu je podporovaná kanálmi sociálnych médií vrátane účtu Instagram s viac ako 60 000 sledovateľmi, na ktorom zverejňujú fotografie v súlade s identitou značky: zvetraná pobrežná krajina; starší model s dlhou bielou bradou, ktorý vyzerá, akoby zažil veľa dobrodružstiev; a dokonca aj zábery krásnej amsterdamskej architektúry – to všetko posilňuje domáci, autentický pocit Pig & Hen.  

Man wearing Pig and Hen bracelet

Medzinárodné prieskumy

Napriek tomu, že veľká časť dedičstva je viazaná na Amsterdam, pokiaľ ide o zákazníkov, značka dosiahla brehy oveľa ďalej. Má silný prienik na trh v Spojených štátoch, Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku a Belgicku. Partnerstvo s DHL umožnilo značke ľahko sa dostať na tieto trhy, čím sa odstránila veľká časť problémov, ktoré prichádzajú s cezhraničným obchodom - napríklad colné doklady - a ponechala jej voľnosť zamerať sa na základné prvky výroby; Konkrétne zabezpečiť, aby kvalita bola uprednostňovaná pred všetkým ostatným.

Značka je v tejto kvalite taká sebavedomá, že opravuje alebo nahrádza akýkoľvek náramok, ktorý sa bezplatne zlomí. Takýto zákaznícky servis je obzvlášť dôležitý pre mladú značku, kde je ústne podanie neoddeliteľnou súčasťou pozornosti. "Je to taký transparentný trh; Ak sa vám to nepodarí, ľudia o vás budú uverejňovať negatívne recenzie, takže sa uistite, že kvalita je tam a ceny sa stávajú druhoradými," radí Stefan. "Získajte správne základy a potom škálujte na základe úspechu."

Man wearing Pig and Hen bracelet

Búrlivé moria

Skúsenosti spoločnosti DHL pomohli spoločnosti Pig & Hen zvládnuť niektoré z najväčších prekážok elektronického obchodu. "Často sme vystavení sezónnym a propagačným špičkám. To predstavuje výzvu pre prevádzku a výrobu, aby splnili očakávania zákazníkov a zabezpečili, že každý balík bude doručený perfektne včas. Zvyčajne máme vyšší vrchol, ako sa očakávalo." Príprava je kľúčom k zvládnutiu tohto problému; "Na Vianoce už máme všetko pripravené – tržby sa predpovedajú na dennej úrovni. Začali sme vyrábať pre celú zimnú kolekciu už v lete, aby sme sa pripravili na posledné dva mesiace tohto roka. Vidíme posun v predaji z novembra na december kvôli Black Friday a Cyber Monday." V posledných rokoch sa tieto dve udalosti stali hlavnými dátumami v kalendári elektronického obchodu, pričom mnohé podniky zaznamenali nárast tržieb, ktorý zodpovedá tým, ktoré zažili na Vianoce.   

Podpora DHL tiež pomáha značke zvládnuť jeden z najväčších problémov módneho elektronického obchodu – vrátenie tovaru. Každý pozná svoju veľkosť topánok alebo veľkosť oblečenia, ale nie vždy pozná svoju veľkosť zápästia. Webová stránka spoločnosti Pig & Hen obsahuje tipy, ktoré zákazníkom pomôžu zmerať a vybrať správnu veľkosť náramku, ale nevyhnutne stále dôjde k určitým výnosom. Spoločnosť DHL zabezpečila, aby bol tento proces čo najhladší pre značku aj zákazníkov – čo je neuveriteľne dôležité pri zvažovaní, ako vysoko zákazníci oceňujú efektívnu službu vrátenia tovaru pri rozhodovaní , či znova nakupovať u elektronického predajcu.

Samozrejme, značka musela zvládnuť jednu výzvu, ktorú nedalo predvídať žiadne množstvo plánovania: nevítaný príchod pandémie v roku 2020. Rovnako ako mnoho iných podnikov elektronického obchodu, aj spoločnosť Pig & Hen zaznamenala prudký nárast predaja, pretože uzamknutí spotrebitelia na celom svete sa obrátili na online nakupovanie. "Približne od mája alebo júna sa rast v B2C zvyšoval naozaj rýchlo. Jún pre nás zvyčajne nie je rušným mesiacom, takže bolo celkom úžasné vidieť toto množstvo rastu; Kompenzovali sme stratu v B2B tržbách a to podnietilo zmenu našej stratégie."

Značka sa stala agilnou, aby rýchlo reagovala na trendy v čase, keď sa veci menili takmer denne. "Skvelá vec na online predaji je, že môžete sledovať všetko - mohli sme vidieť, že predaj bol ovplyvnený, keď sa pandémia presunula po celom svete. Zaznamenali sme veľký pokles objednávok v USA, preto sme presunuli náš rozpočet na online marketing do Nemecka, Holandska a Francúzska, aby sme dosiahli naše predajné ciele." Takáto flexibilita zachránila Pig & Hen pred stratou "tisícov eur".

Stefan verí, že pandémia zmenila digitálny obchod. "Určite to dalo ľuďom väčšiu dôveru v e-commerce. Teraz je to online alebo nič."

Man wearing Pig and Hen bracelet

Sólo plachtenie

Ako značka rástla, dosiahla bod, keď mnoho ďalších podnikov začína premýšľať o predaji na jednom z popredných online trhov - jasnou voľbou je samozrejme Amazon. Napriek tomu to pre Pig & Hen nebolo to pravé.

"Údaje sú pre nás kráľom; Bez údajov nemôžeme [našu ponuku] veľmi dobre personalizovať. Amazon nezdieľa údaje o kupujúcich, takže by sme nemohli zacieliť prostredníctvom e-mailového marketingu, ktorý je pre nás stále dôležitým kanálom. Ak v týchto dňoch údaje nevlastníte, nevlastníte nič. Marže tiež nie sú veľké na Amazone." Rozhodnutie spoločnosti Pig & Hen "urobiť to sám" a spravovať svoj vlastný internetový obchod im umožnilo zhromažďovať údaje o trhu, ktoré sú neoceniteľné pre pochopenie a udržanie svojich zákazníkov. "Náš priemerný zákazník je mestský vo veku 35-50 rokov; Moderní chlapci, ktorí majú radi dobrý dizajn. Ak si u nás niekto kúpi, budeme ho môcť znova zacieliť na YouTube, Facebook, Instagram alebo Google."  

DHL Employee wearing Pig and Hen bracelet

 

Objavovanie nových vôd

So silným rastom predaja online sa spoločnosť Pig & Hen čoskoro zamerala na predaj na ďalších medzinárodných trhoch. A aby sme jej pomohli splniť tieto ciele, DHL tam bola opäť.  

"Väčšina nášho rastu pochádza z regiónov mimo EÚ a DHL Express je na to dokonalým partnerom - úspešnosť ich dodávok je veľmi dobrá. Zameriavajú sa na kvalitu a to je niečo, s čím sa môžeme sami stotožniť."

Partnerstvo bolo také úspešné, že spoločnosť Pig & Hen pripravuje špeciálny náramok DHL, ktorý nasleduje módnu značku Vetements , ktorá vytvorila limitovanú edíciu kolekcie inšpirovanej DHL. "Chceli sme navrhnúť náramok, ktorý sa skvele nosí, či už pracujete pre DHL alebo nie," vysvetľuje Stefan. "S DHL to bolo jednoduché, pretože sme veľmi zladení, pokiaľ ide o dizajn. Náramok musí byť blízky našim existujúcim dizajnom - so závesom D a prešívaním - ktorý bol číslo jedna na našom zozname. Po druhé, farby museli odrážať DHL. Príjmy neboli naším cieľom, ale o povedomí o značke." Náramky sú k dispozícii exkluzívne prostredníctvom internetového obchodu Pig & Hen's.

Ako úspech značky pokračuje, fanúšikovia budú netrpezlivo očakávať ďalší prírastok, ktorý sa pripojí k Salty Steve a Gorgeous George v rodine Pig & Hen.

Najlepšie tipy pre elektronický obchod od spoločnosti Pig & Hen:

  • "Našou stratégiou je sústrediť sa. Zameriavame sa na niekoľko kľúčových trhov a chceme to na týchto trhoch robiť perfektne."
  • "Buďte vášniví pre to, čo predávate. V elektronickom obchode pracujem už 11 rokov a pracoval som so šiestimi alebo siedmimi značkami, ale Pig & Hen je tá, ktorú naozaj milujem – produkt aj to, čo predstavuje."
  • "Nie je zlé mať konkurenciu, ukazuje to, že pre váš produkt existuje trh. Sú inšpirované nami; Inšpirujeme sa nimi. Najväčšou chybou je však sústrediť sa len na konkurenciu. Pozorne počúvajte zákazníka, aby ste našli jeho potreby."
  • "Uprednostnite kvalitu a služby pred všetkým ostatným."

 

Referencie:

www.pighen.com