#PoradenstvíProMaléFirmy

Balení zboží pro přepravu: Základy

Anna Thompson
Anna Thompson
Tým Discover Content
4minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
woman labelling parcels in storage room

Ve srovnání s jinými aspekty vašeho podnikání se balení vašich produktů , které mají být odeslány vašim zákazníkům , může zdát jako jednoduchá věc. Ale když to rozeberete, je toho hodně, co je třeba zvážit, a  řada důležitých rozhodnutí, která je třeba udělat. Tato příručka vás provede základy.

Posouzení vašeho produktu

 Kolik váží váš výrobek ? Jak křehká je? Jak cenná je?  Potřebuje kontrolované podmínky, jako je regulovaná vlhkost? Existují kolem něj nějaké zvláštní předpisy pro balení, stejně jako u potravin?  Kolik jste zohlednili v nákladech na váš produkt pro balení (to ovlivní váš rozpočet na balení )? Věděli jste, že zcela neškodné produkty, jako jsou parfémy nebo elektronika, například mohou být klasifikovány jako nebezpečné zboží a musí být odpovídajícím způsobem zabaleny? To vše jsou věci, které je třeba zvážit při rozhodování o tom, jak zabalit své položky.

Výběr vhodných obalových materiálů

 Existují v zásadě dva typy obalů – vnější a vnitřní. Pokud váš výrobek nevyžaduje specializované obaly, jako jsou kapaliny nebo prášky, vnější obal je obvykle nějaká forma kartonové krabice. Vždy si vyberte vysoce kvalitní krabici z vlnité lepenky a vyhněte se opětovnému použití starých krabic,  protože ztrácejí svou tuhost.

Vnitřní obal se používá k tlumení vašeho výrobku a vyplnění mezer uvnitř krabice, aby se zabránilo pohybu zboží . Polystyren býval oblíbený , ale nyní je v mnoha zemích zakázán, protože poškozuje životní prostředí.  Existuje mnoho různých typů vnitřních obalů, které mají různou úroveň vhodnosti pro vycpávky,  vyplnění mezer nebo dutin, ochrany nebo jako přepážky , když odesíláte více produktů ve stejné krabici.

Zde je jednoduchý graf, který ukazuje některé z vašich možností balení a na co se nejlépe používají.

tablet with diagrams on it

Ochrana vašeho zboží

Ne všechny kartonové krabice jsou stejné a musíte zvolit správný typ pro externí obal. Pro těžší nebo křehčí předměty jsou vhodnější krabice s dvojitou nebo trojitou stěnou. Mělo by existovat razítko výrobce, které vám řekne více o pevnosti a trvanlivosti krabice, nebo pokud to není možné, obraťte se na svého dodavatele krabice .

Pro vnitřní ochranu jsou biologicky odbouratelné vzduchové arašídy ekologičtější alternativou polystyrenu . Bublinková fólie také dobře odvádí odpružení a ochranu vašeho výrobku , ale opět se jedná o tradiční obalový materiál na bázi plastu a vlnitá bublinková fólie je mnohem zelenější. Pěnové fólie, vzduchové polštáře , zmačkaný papír, vložky z vlnité lepenky a drcená lepenka jsou všechny další alternativy pro ochranu vašeho zboží - stačí se rozhodnout,  která je nejvhodnější

Nejlepší tipy:

Zabalte předměty jednotlivě – pro maximální ochranu před nárazy a vibracemi.  

Používejte přepážky – abyste zabránili vzájemnému nárazu zboží a jeho poškození.

Zabraňte pohybu předmětů – zajistěte je na místě, abyste snížili riziko rozbití.

Umístěte předměty doprostřed krabice – aby se během přepravy nenakláněly. Použijte dostatek polstrování, abyste je zajistili na místě.

woman labelling parcels

Marketing a personalizované balení

Zatímco primárním účelem obalu je chránit váš produkt, aby mohl být bezpečně doručen zákazníkovi , může také dělat mnohem více.

Obaly mohou být silným marketingovým nástrojem, který umožňuje komunikaci se zákazníkem  , když se cítí nejpozitivněji vůči vaší značce - když jejich objednávka dorazí. Ve své nejzákladnější podobě můžete použít obal k posílení image své značky pomocí konzistentních barev, log, zpráv,  typografie a dalších prvků značky.  Zatímco váš vnější obal může být kartonová krabice, nemusí být jen obyčejně hnědá! Zvažte použití balicí pásky v barvách vaší značky a na zakázku navržených štítcích.

Můžete také synergovat své obaly s reklamou. Pokud například provozujete kampaň na sociálních médiích pomocí konkrétního nadpisu, proč se nepodívat na jeho přidání do obalu? Můžete také propagovat svou kampaň v sociálních médiích přidáním hashtagu.

Mezi další příležitosti patří: vázání obalu na konkrétní události – například Valentýna nebo Vánoce; včetně  personalizovaného, ručně psaného děkovného lístku (možná s osobním slevovým kódem); a přidání bezplatných vzorků souvisejících produktů.

Kreativní balení, personalizace, bezplatné vzorky a slevy jsou všechny účinné způsoby, jak podpořit loajalitu zákazníků a opakované nákupy.

Image showing discover app on a mobile screen

Přihlaste se k odběru newsletteru Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Balení pro rychlé a snadné vrácení

Vrácení zboží je ve věku elektronického obchodování běžnou skutečností. Zatímco nabízení bezplatného vrácení má pro vaši firmu dopad na náklady, mnoho zákazníků bude nakupovat pouze u maloobchodníků, kteří provozují bezplatné zásady vracení zboží. Je to dilema , které musíte zvážit a rozhodnout se.  

Ať už se rozhodnete jakkoliv, kupodivu je návratnost ve skutečnosti další příležitostí pro vaše podnikání. Tím, že to bude co nejjednodušší a nejjednodušší   , povzbudíte zákazníka, aby od vás znovu nakupoval, i když tento konkrétní nákup nevyšel. Proto vždy přiložte jasné pokyny a štítek pro vrácení.  A pokud jde o samotné balení ,   Vyberte si krabici , která se snadno otevírá – například perforovaná – a snadno se znovu používá a znovu uzavírá, možná včetně lepicího proužku.

Tím, že do toho vložíte nějakou myšlenku, můžete proces vrácení zboží učinit pozitivní zákaznickou zkušeností a způsobem, jak se odlišit od svých konkurentů.

man typing on laptop

Udržitelné obaly

Nenechte se mýlit, udržitelnost je nyní mezi spotřebiteli obrovským tématem a používání udržitelných obalů může být rozhodující pro popularitu vaší značky.

Udržitelné, ekologické nebo ekologické obaly jsou pojmy, které znamenají totéž: obaly, které mají co nejmenší dopad na životní prostředí. Tohoto nízkého dopadu lze dosáhnout třemi základními způsoby: omezením obalového odpadu; používáním materiálů, které jsou recyklovatelné nebo biologicky rozložitelné; a využíváním energie z obnovitelných zdrojů při výrobě obalů.

Takže, co můžete dělat? Je zřejmé, že snižte množství odpadu použitím obalů, které mají správnou velikost pro jakýkoli produkt, který posíláte. Zaslání malého produktu ve velké krabici obtěžuje příjemce natolik , že v minulosti začali na sociálních médiích hanobit společnosti, které tak činí. 

Pokud jde o obalové materiály, neustále se vyvíjejí nové alternativy. Jak bylo uvedeno výše, místo polystyrenu a bublinkové fólie z vlnité lepenky lze místo tradiční plastové bublinkové fólie použít biologicky rozložitelné obaly. Další alternativou jsou vzduchové polštáře vyrobené z recyklovaných nebo biologicky rozložitelných materiálů .  Kukuřičný škrob by mohl být použit místo plastu. A pokud to bude stačit jen plast, jsou nyní k dispozici biologicky rozložitelné a recyklované plasty. Organické ekologické textilie jsou také stále populárnější, včetně organické vaty pro vycpávky, lněné a poplinové kryty proti poškrábání a pásky vyrobené z konopí.

A nakonec se pokuste získat kartonové krabice a papír, které byly recyklovány nebo certifikovány na podporu udržitelně obhospodařovaných lesů.

Pro více informací si přečtěte náš článek o zelených obalech.

Další aspekty při přepravě do zámoří

Balení je samozřejmě důležité. Ale bez ohledu na to, kolik myšlenek jste do toho vložili, mohlo by to skončit zbytečně, pokud jsou zákazníci zklamáni zbytečným zpožděním jejich zásilky nebo otráveni překvapivými dodatečnými náklady. 

Můžeme vám pomoci orientovat se v mezinárodním obchodě tím, že vám umožníme vypočítat vaše clo, daně a další poplatky, abyste je mohli zaplatit předem. Navíc můžete získat správné kódy HS (harmonizovaný systém) a zkontrolovat, zda vaše zásilka vyhovuje dovozním a vývozním předpisům jakékoli země.

To vše můžete udělat pomocí naší bezplatné sady nástrojů Global Trade Services.

Kontrolní seznam základů balení 

 • Zhodnoťte svůj produkt

 • Vyberte vhodné obalové materiály

 • Zajistěte, aby vaše zboží bylo chráněno

 • Používejte své obaly jako marketingový nástroj

 • Ujistěte se, že je vhodný pro vrácení

 • Vyberte si ekologické alternativy obalů

 • Navigace v celním řízení pomocí naší sady nástrojů Global Trade Services

Takže vaše balení zajistí, že vaše zásilka dorazí na místo určení v jednom kuse, ale co včas? To je místo, kde vás DHL pokryje. S obchodním účtem DHL Express budete mít přístup k řadě řešení urychlené přepravy, která vám pomohou splnit očekávání vašich zákazníků.