Slovakia
#LogistickéPoradenstvo
Ako môžu e-taileri držať krok s dopytom po doručení
4 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia

Internetoví zákazníci chcú spoľahlivosť a bohatý výber, pokiaľ ide o prijímanie ich objednávok, ale mnohí malí e-taileri sa snažia poskytnúť možnosti doručenia, ktoré sú rýchle, dôveryhodné a cenovo dostupné.

Vďaka mnohým spoľahlivým a lacným možnostiam, ako je doručenie v ten istý deň a doprava zadarmo, svetoví online maloobchodní giganti radikálne zmenili očakávania zákazníkov týkajúce sa elektronického obchodu 1.

Nakupujúci chcú vedieť, že nákupy dorazia k ich vchodovým dverám v konkrétnu hodinu, že ich môžu mať po celý čas pod kontrolou, a čo je najdôležitejšie, v prípade potreby ich bez problémov vrátia. Zákazníci uviedli, že podľa prieskumu spoločnosti Metapack majú o 87% vyššiu pravdepodobnosť, že sa vrátia do podniku po dobrej skúsenosti s doručením, pretože to buduje dôveru medzi značkou a spotrebiteľom. Budovanie dobrého vzťahu je rozhodujúce pre vytvorenie dôveryhodného a lojálneho zákazníka. 

Údaje ukazujú, že okrem udržiavania spokojnosti zákazníkov s výrobkami a tovarom musia podniky uspokojovať rastúce potreby spotrebiteľov, len aby si ich v prvom rade získali. Približne 61% online nakupujúcich sa rozhodlo pre jednu firmu pred druhou jednoducho kvôli lepším možnostiam doručenia. Takmer polovica (47 %) považuje bezplatné doručenie za svoju prioritu číslo jeden. Jednoduché ponúkanie možnosti expresnej dopravy zákazníkom má pozitívny vplyv na podnikanie spoločnosti.  Nedávna správa spoločnosti DHL o cezhraničnom elektronickom obchode naznačuje, že spoločnosti ponúkajúce možnosti expresnej prepravy rastú o 60% rýchlejšie ako tie, ktoré ponúkajú iba štandardné odložené doručenie 2.

Nakupujúci aj e-taileri chcú vedieť, že si môžu naplánovať balík tak, aby dorazil v určitý čas, v určitý deň, takmer kdekoľvek na svete 3. Firmy elektronického obchodu musia byť schopné povedať svojim zákazníkom presne, kde sa ich objednávka nachádza v reálnom čase a ak sa vyskytne problém, kde došlo k poruche systému.    

"Tým, že ponúkate širokú škálu možností doručenia, ktoré riešia problémy, ako je viditeľnosť objednávok, neočakávané oneskorenia a kvalita, v akej tovar prichádza, vysielate potenciálnym zákazníkom jasný signál, že vám záleží na spoľahlivosti vašej logistiky rovnako ako im,"  hovorí Andy Lim, viceprezident pre rozvoj predaja a elektronický obchod. DHL Express Ázia a Tichomorie.

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Pre svetových online maloobchodných gigantov je schopnosť uspokojiť moderné požiadavky zákazníkov štandardnou súčasťou ich prepravnej infraštruktúry. Riadenie celosvetovej doručovacej siete je však skľučujúca a nákladná záležitosť.  Ako napríklad malé podniky ponúkajú komplexnú medzinárodnú politiku návratu? Spoľahlivé globálne sledovanie balíkov spolu s dôveryhodným poistením je drahé zaručiť. A keď majú zákazníci problémy alebo otázky, očakávajú 24-hodinovú sieť podpory a úplnú transparentnosť4.

Čo teda môžu e-taileri urobiť, aby vytvorili rovnaké podmienky? Odpoveď: Nechajte odborníkov na doručovanie, aby sa postarali o logistiku. 

Rozhodujúce je, že etablovaní odborníci na doručovanie už majú infraštruktúru a rozpoznanie mena, ktoré mnohí online zákazníci hľadajú pri zadávaní svojich objednávok. DHL v súčasnosti obsluhuje približne 8 miliónov zákazníkov ročne vo viac ako 120 000 destináciách po celom svete5.

A môžete si byť istí, že odborníci na doručovanie sú na čele inovácií v oblasti prepravy. Zmeny v možnostiach doručenia na poslednú míľu sú kľúčovými oblasťami, v ktorých zákazníci hľadajú flexibilitu. To znamená, že e-taileri potrebujú prístup k riešeniam, ktoré im umožnia rýchlo vykonať zmeny v objednávkach, nechať ich vyplniť na poslednú chvíľu a dokonca ponúknuť alternatívy, keď balík už opustil sklad.

"Tí, ktorí sa špecializujú na služby vyššej kategórie, ako je medzinárodné doručenie od dverí k dverám v konkrétnom čase, budú schopní splniť požiadavky vašich náročnejších zákazníkov," hovorí Lim. "DHL napríklad pokrýva rôzne možnosti doručenia vrátane skrinky na balíky a doručenia do svojej siete partnerov maloobchodných predajní."   

Spojenie sa s jedným z popredných mien v globálnej logistike je prirodzeným krokom k posunutiu akéhokoľvek podnikania na ďalšiu úroveň v elektronickom obchode. E-tailers môžu stavať na dôvere zákazníkov, ktorá je už zavedená, a ponúkať doručovacie riešenia potrebné na konkurenciu vo svete online nakupovania.