#PoradenstvoPreMaléPodniky

Rastúci dopyt po móde na mieru

5 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
models' legs on a runway

Personalizované, zdieľateľné, jedinečné a rýchlo doručené - online zákazníci teraz očakávajú, že ich obchody s elektronickým obchodom ponúknu viac ako len dobrú voľbu.

Móda už nie je o kolekciách na štyri ročné obdobia, pričom rušné obdobia sa dejú v predvídateľných časoch. Teraz neúnavne reaguje a viaceré značky ponúkajú produkty na zákazku na požiadanie na celom svete. 
Obuv urobila najväčšie kroky. Okrem online portálu, na ktorom bola služba spustená, má teraz NikeID 102 štúdií po celom svete. Ak teda chcete pár personalizovaných ružových futbalových kopačiek so strieborným logom Nike (a priznajme si to, kto nie), gigant športového oblečenia ich pre vás postaví.

Model NikeID sa presunul z marketingového výklenku do spotrebiteľského mainstreamu a nie je dôvod, prečo by sa majitelia malých firiem nemali pozvať na túto potenciálne lukratívnu párty.

 

44 % spotrebiteľov na celom svete by bolo otvorených nákupu výrobkov od spoločností mimo tradičného štýlu predaja.

22% dospelých Američanov už ponúklo produkt alebo službu ako súčasť zdieľanej ekonomiky.

70% nakupujúcich oblečenia generácie Z má záujem o mesačné predplatné módy.

 

Nákupné vzorce sa menia a módny priemysel je katalyzátorom, podľa novej štúdie DHL. "Rýchla móda" už desaťročia prináša zisky spoločnostiam ako ASOS a H&M. "Dizajnéri vidia dodávateľský reťazec ako súčasť svojej stratégie a budovania značky," uvádza sa v správe. Inteligentná logistika vám v podstate môže poskytnúť obchodnú výhodu nielen pri získavaní a dodávkach vašich zásob, ale aj v ich skutočnom dizajne.

Tradičný komerčný model Design - Plan - Source - Make - Deliver, poháňaný digitalizáciou a technológiou je nahradený modelom, ktorý stavia dizajnéra - alebo vlastníka elektronického obchodu - do centra pozornosti.

To znamená, že dizajnér (alebo kurátor internetového obchodu) sa môže spojiť so všetkými prispievateľmi – od ľudí, ktorí dodávajú materiály, až po konečného kupujúceho, pomocou najnovších údajov napríklad zo sociálnych médií alebo Google Trends, aby aktualizoval rozhodnutia, zmenil štýly a urobil výrobu responzívnejšou. 

Zdieľanie vedomostí v duchu otvorenosti je životne dôležité – dokonca aj v rozsahu spolupráce s inými dizajnérmi, ktorí využívajú rovnakého dodávateľa, s cieľom rozložiť výrobu a splniť priority všetkých. 

Stručne povedané, starý prístup "silového myslenia" jednoducho nie je udržateľný. Dodávatelia, ktorí nie sú pripravení prispôsobiť sa, pôjdu cestou dinosaura. Majiteľom firiem sa odporúča, aby si zaobstarali niekoľko dodávateľov s podobným zmýšľaním, aby im pomohli splniť rýchlo sa meniace požiadavky svojich koncových zákazníkov.

Akonáhle sú výrobky vyrobené, musia byť dodané a tento flexibilný prístup k logistike založený na spolupráci je opäť jadrom tohto procesu. Menšie produkcie, širšie rozšírenie doručovacích miest (odrážajúce najsilnejší dopyt) si vyžadujú doručovaciu firmu s prístupom a schopnosťou "flex". 

Vývoj "dodávateľského reťazca zameraného na človeka" bol poháňaný spôsobom, akým dnes svet nakupuje; bezprostrednejšie, rozmarnejšie, náročnejšie. Niet divu, že módny priemysel viedol cestu.

Dodávateľský reťazec zameraný na človeka

Rada módnych návrhárov Ameriky (CFDA) spolupracovala s DHL a v spolupráci so spoločnosťou Accenture, inovačným partnerom CFDA, na vypracovaní novej správy o budúcnosti dodávateľského reťazca módneho priemyslu. Stiahnite si svoju BEZPLATNÚ kópiu ešte dnes.

Dodávateľský reťazec zameraný na človeka
Dodávateľský reťazec zameraný na človeka