#PoradenstvoPreMaléPodniky

Najlepšie tipy na zlepšenie lojality zákazníkov pri každej dodávke

5 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Hand holding brown package

Budujte lojalitu zákazníkov s malými doplnkami, ktoré idú dlhú cestu.

Všetci radi dostávame niečo poštou (okrem účtov). Ale bohužiaľ, dni osobných listov omieľaných v poštových schránkach sú za väčšinou z nás. Našťastie však pre milovníkov hmatateľného preprava balíkov nie je.  1

Sila balíka

Aj keď ste si ho objednali, aj keď ste ho očakávali, aj keď by ste na Twitteri viedli slovnú vojnu v neprítomnosti, príchod balíka poštou je stále veľmi zvláštnym druhom odmeny.

Pre online predajcov to predstavuje jedinečnú príležitosť. Taký, ktorý začína dobrými pocitmi a ak sa robí správne, končí obnovenou lojalitou k značke. Inak povedané? Ak neprispôsobujete zásielky svojich zákazníkov, je možné, že sa s nimi nespájate 2.  

 

Malé poďakovanie ide dlhú cestu

Otravovala vás vždy mama, aby ste napísali poďakovanie? (Má stále?) Možno to trvalo niekoľko rokov, kým sme to pochopili, ale ako všetci vieme, osobné "ďakujem" má skutočný význam3.

Podnikanie nie je iné. Prečo teda neskúsiť zahrnúť jednoduchú, ručne písanú poznámku s poďakovaním zákazníkovi za nákup? Zistíte, že pokoruje a poľudšťuje vašu značku spôsobom, ktorý môže znamenať len dobré veci.

package with thank you note

A nestojí to takmer nič

Krása tohto prístupu spočíva v jeho ľahkosti a cenovej dostupnosti; Budovanie autentickejšieho puta medzi vami a vaším zákazníkom bez ohľadu na skutočnú vzdialenosť medzi vami.

Chýba vám inšpirácia? Pozrite sa na túto sladkú a jednoduchú kartu, ktorú služba donášky detského oblečenia Beanstalk Bundles obsahuje pri každej objednávke.

Hovorenie jazykom   vašich zákazníkov

Nikto nepozná vašich zákazníkov tak ako vy. Viete, čo majú radi a viete, čo potrebujú. Dokonca máte metriky, ktoré to dokazujú. Tak prečo im nedať trochu toho, čo chcú, aj keď si to neobjednali?

subscription box with various items

Americká spoločnosť Chegg prenajíma učebnice vysokoškolským študentom. Znie to nudne, však? Ich zákazníci však vo svojich dodávkach nedostanú len Ekonómiu 101 a Antológiu stredovekého verša . Namiesto toho Chegg hodí zábavné doplnky, ako sú plechovky Red Bullu, struky s čistiacimi prostriedkami, darčekové karty a kupóny - presne tie druhy vecí, ktoré vysokoškolský študent potrebuje a ocení. Je to krok, ktorý inšpiruje zákazníkov spoločnosti Chegg, aby hromadne využívali sociálne médiá. 

Prečo kupovať to, čo môžete získať zadarmo?

Môžete si kúpiť tento druh priamej reklamy, ale stojí to veľa. Prečo ho teda namiesto toho jednoducho nevychovávať prostredníctvom správneho a uváženého pochopenia potrieb vašich zákazníkov? 

Dostaňte svoju značku von

Zahrnutie niečoho navyše do vašej dodávky, ktorá zasiahne značku (a Instagram), je v skutočnosti oveľa jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Hrajte! by Sephora je predplatné kozmetických výrobkov, kde sú zákazníkom každý mesiac zasielané niektoré vzorky zhovievavosti spolu so zberateľskou taškou.  Taška každého mesiaca je iná, ale prichádza s drzými obrázkami značky a správami ako "Lipstix & Chill" alebo "Public Display of Skinion", ktoré jednoducho požadujú, aby boli "gramované".  

Byť priamy neznamená byť hrubý

Môže fungovať aj priame opýtanie: Lisa Holmes predáva ručne vyrábané šperky na Etsy ako kolekciu47. Súčasťou nedávnej dodávky bola krátka rukou písaná poznámka s úprimným odkazom od Lisy. 

Dajte trochu, získajte veľa

Prečo neosladiť dohodu odporúčacím kódom zľavy, ktorý môžu zdieľať s priateľmi? Nie, nie je to jemné, ale vo veku sociálnych médií sa to tiež nepovažuje za zlú prax. Ak sa používa správne, je to skvelý spôsob, ako dosiahnuť, aby vás vaši verní zákazníci sledovali na sociálnych sieťach a poskytovali hodnotný obsah generovaný používateľmi. 

Predvídajte akékoľvek problémy

Keď sa spoločnosť Nest prvýkrát pokúsila zmeniť spôsob, akým používame termostaty, urobili tak s plným vedomím, že akýkoľvek druh inštalácie by mohol byť nepríjemný.

package with you deserve this note

Predvídajúc akékoľvek problémy, zmenili praktické riešenie na dar; vrátane malého skrutkovača, jednoduchých pokynov a farebne označených nálepiek na sledovanie vašich káblov. Riešenie problému skôr, ako sa ním vôbec stal. Skrutkovač vyrobený na mieru nemusí byť nápadom každého na bonusový darček, ale keď predávate termostaty za 250 USD za kus, je to pozoruhodne dôvtipná investícia. Najmä ak dostane produkt do bytov s nulovým rozruchom.

Každý kúsok pomáha

OK, takže možno ešte nie ste pripravení na pokročilejšie veci. Dôležité je len začať. Nabudúce, keď zabalíte dodávku, hodte vizitku, zabaľte položku do značkového hodvábneho papiera alebo zapečaťte balík jednoduchou nálepkou "Toto si zaslúžite" (ako výrobca peňaženiek Candied Cottons). 

Dajte o sebe vedieť

Nakoniec , ak máte vzorky, využite príležitosť a predstavte im svojich zákazníkov a potom požiadajte o spätnú väzbu prostredníctvom sociálnych médií. Je to skvelý spôsob, ako sa uistiť, že váš kolaterál je na mieste a rozpráva váš príbeh. Nielenže buduje vzťahy, ale je to aj bezplatný marketing. A nič nechutí tak dobre ako zadarmo.