#PoradenstvíVOblastiElektronickéhoObchodování

Jak uchopit kus amerického dovozního trhu

10minutové čtení
Sdílejte na sociálních sítích
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Sdílet
Statue of Abraham Lincoln

USA jsou obrovské. Některé z jeho 50 států jsou domovem větší populace a ekonomik než mnoho evropských zemí. Kde však mohou malé a střední podniky najít nové obchodní příležitosti a můžete je využít?

Navzdory tomu, že Čína je jí v patách, USA jsou i nadále největší ekonomikou na světě - titul, který drží od konce 19. století. Jako jedna z největších, nejmezinárodnějších a nejdiverzifikovanějších ekonomik světa představují USA téměř 25% globální ekonomiky. Trvale se umisťuje na prvním místě v oblasti konkurenceschopnosti a snadnosti podnikání. Je to také největší spotřebitelský trh na světě.

Infographic detailing facts about America's economy

Supervelká ekonomika

Navzdory tomu, že má asi třetinu populace jiných ekonomických supervelmocí, jako je Čína nebo Indie, USA jsou i nadále hnací silou globální ekonomiky. Abychom věci uvedli do perspektivy, pokud by samotná Kalifornie byla zemí, měla by šestou největší ekonomiku na světě.

Existují také kulturní rozdíly mezi severním, jižním, východním a západním pobřežím, které je třeba zvážit. Myslet si, že USA jsou jedním trhem, je chyba. Při obchodování s Amerikou je vhodné rozdělit zaměření region po regionu.

Důležitost importu

Amerika v roce 2016 dovezla zboží z celého světa v hodnotě 2,25 bilionu USD, což je o 40,6 % více než v roce 2015. Dovoz z USA představoval v roce 2015 13,7% z odhadovaných 16,473 bilionů USD celkového globálního dovozu.

Jak se tedy dostat do akce? Mezi nejvýznamnější dovozy patří elektrické zboží a počítače, stroje a vozidla. Pro tři nejdůležitější oblasti růstu si stáhněte našeho průvodce po USA. 

10 největších dovozů USA

1. Elektrické stroje, zařízení: 336 miliard USD (14,9% celkového dovozu)

2. Strojní zařízení včetně počítačů: 315,4 mld. USD (14 % celkového dovozu)

3. Vozidla: 285 miliard USD (12,7% celkového dovozu)

4. Nerostná paliva včetně ropy: 163,4 mld. USD (7,3 % celkového dovozu)

5. Farmaceutický průmysl: 92,5 miliardy USD (4,1% celkového dovozu)

6. Optické, technické, lékařské přístroje: 80,8 miliardy USD (3,6% celkového dovozu)

7. Drahokamy, drahé kovy: 67,3 miliardy USD (3% celkového dovozu)

8. Nábytek, ložní prádlo, osvětlení, nápisy, panelové domy: 63,1 miliardy USD (2,8% celkového dovozu)

9. Plasty, plastové předměty: 50,4 mld. USD (2,2 % celkového dovozu)

10. Organické chemikálie: 49,8 miliardy USD (2,2% celkového dovozu)

US Mail boxes

Co se děje online?

Jak byste očekávali, USA jsou chutnou nabídkou pro elektronický obchod. Penetrace internetu činí více než 88% –
téměř 287 milionů lidí – což z něj činí atraktivní a lukrativní online trh.

Rostoucí HDP na obyvatele o více než 56 000 USD a rozšířené používání angličtiny jako hlavního jazyka činí tento multikulturní trh relativně snadno přístupným. Výzvy pocházejí z jeho samotné velikosti (pokrývá čtyři časová pásma) a většina populace je buď východní pobřeží nebo západní pobřeží.

Ve srovnání s jinými online trhy

USA, které se v roce 2015 umístily jako země číslo jedna v oblasti elektronického obchodování, jsou poháněny spotřebitelskou poptávkou s celkovou maloobchodní hodnotou 4,83 bilionu USD a tržby na webu zaznamenané ve výši 394 miliard USD za rok 2016, což je o 15,1% více než v roce 2015. 

Složený roční růst (CAGR) předpovídaný pro online prodej se očekává kolem 7,4%.  Očekává se však, že spotřební elektronika, oblečení a osobní péče tuto hodnotu překoná s CAGR přibližně o 10%.

Časy konjunktury

Očekává se, že online prodej dosáhne v roce 2017 více než 459 miliard USD, což je o 13 % více než v roce 2016 a představuje 12,9 % z očekávaných 3,56 bilionu USD v celkových maloobchodních tržbách.

V únoru 2017 činil maloobchodní prodej prostřednictvím webových stránek v roce 2016 celkem 3,93 miliardy USD (15,1% nárůst oproti roku 2015), což představuje v průměru 8,1% celkových maloobchodních tržeb za rok. Zatímco internetový prodej vzrostl o 15,1% oproti roku 2015, celkový maloobchod v průměru vzrostl o 2,1% v průběhu roku. Očekává se, že do roku 2022 bude online prodej představovat 17 % všech maloobchodních tržeb v USA.

Kde nakupují? 

Public Market Centre sign

Žádné překvapení: Amazon. V roce 2016 představoval online gigant masivní 43% amerického online maloobchodního prodeje. Analýza více než 4 milionů online nákupů ukázala, že samotný Amazon představoval 53% růstu tržeb elektronického obchodování v USA za rok. 

Její růst v roce 2016 byl tažen prodejem v kategoriích elektroniky, domácností a oděvů. S nákupem společnosti Whole Foods v roce 2017 a přidáním potravin do své zbrojnice bude online dominance Amazonu dále růst.

Američané rádi nakupují ze svých smartphonů

V roce 2017 činil maloobchodní mobilní e-commerce prodej ve Spojených státech 156 miliard USD. Ale co to vlastně znamená? Ve 3. čtvrtletí roku 2017 zachytil prodej mobilního maloobchodu 23,16% jako procento z celkového maloobchodního prodeje elektronického obchodování, takže je to již velký problém pro zákazníky v USA. A vzhledem k tomu, že se předpokládá, že mobilní elektronický obchod bude do roku 2020 představovat téměř 50% všech prodejů elektronického obchodování v USA, musíte zajistit, aby vaše platforma elektronického obchodování nabízela vynikající zážitek na smartphonech a tabletech.

Nakupují Američané od zahraničních prodejců?

77 % všech uživatelů internetu v USA je otevřeno myšlence mezinárodního nakupování, zatímco 42 % tak již učinilo. Přeshraniční on-line spotřebitelé nakupovali především u podniků ve Velké Británii (49 %), Číně (39 %), Kanadě (34 %), Hongkongu (20 %) a Austrálii (18 %).  

Očekává se, že do roku 2018 bude 41,8 milionu amerických spotřebitelů nakupovat přeshraniční zboží v hodnotě 80,2 miliardy USD. Výběr, cena a jedinečnost jsou na prvním místě seznamu jako důvody pro nakupující, kteří nakupují přeshraničně.

Jak se zapojit do přeshraničního obchodování

Hollywood sign in the Hollywood hills

Klíčem k mezinárodnímu prodejnímu úspěchu v USA je maloobchodní nabídka. Zákazníci očekávají, že budou znát cenu, kterou budou platit u pokladny, že budou mít na výběr z konkurenceschopných možností doručení (nebo lepší než domácí maloobchodníci), lokalizovaných platebních možností (například kreditní karty vydané v USA ) a úrovně služeb, díky nimž podnik vynikne. Amerika je o službě, takže musíte zářit.

Můžete udělat skutečný rozdíl, když jste vyzbrojeni správnými informacemi. Náš průvodce USA Country Guide PDF ke stažení upozorňuje na hlavní růstové sektory a prodejní příležitosti v americkém dovozním sektoru. Základní tipy a cenná data na jednom místě. Pořiďte si ten svůj ještě dnes. 

Průvodce zemí: USA

Chcete vědět, jak podnikat v USA? Přečtěte si nyní náš BEZPLATNÝ informační list!

Průvodce zemí: USA
Průvodce zemí: USA