#LogistickéPoradenstvo

Zlepšite svoju logistiku: 10 tipov, ktoré skutočne fungujú

Russell Simmons
Russell Simmons
Objavte tím obsahu
3 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
man and woman in warehouse

Aké ťažké môže byť dostať váš produkt alebo suroviny z bodu A do bodu B? Odpoveď je "extrémne ťažká – najmä bez správneho logistického partnera.  Dobrá logistika môže priniesť zisky, zvýšiť lojalitu zákazníkov a pôsobiť ako základ dlhodobého obchodného úspechu.

Ako teda môžete optimalizovať svoju logistiku už dnes? Tu je 10 rýchlych tipov, ako premeniť logistické bolesti hlavy na úspešné dodávky.

Efektívne logistické operácie môžu ušetriť vášmu podniku čas a peniaze a zároveň zabezpečiť včasné doručenie vašim zákazníkom. Zatiaľ čo niektoré zlepšenia vyžadujú investície a plánovanie, existujú jednoduché zmeny, ktoré môžete urobiť už dnes, aby ste zvýšili efektivitu. Tu je 10 tipov, ako zvýšiť vašu logistiku.

1. Uveďte svoje slabé stránky a identifikujte zmeny
Určite oblasti vo vašej logistickej prevádzke, ktoré je možné zlepšiť, ako je správa zásob, skladovanie, vychystávanie, balenie alebo fakturácia. Zapíšte si akcie, ktoré by mohli zvýšiť produktivitu, a rozdeľte ich na krátkodobé a dlhodobé zmeny.

2. Merajte výkonnosť
Nastavte konkrétne kľúčové ukazovatele výkonu (KPI) na zacielenie a meranie zlepšení. Porozprávajte sa s odborníkmi na logistiku, ako je DHL, aby ste zistili, aký druh metrík by ste mali sledovať – a čo tieto čísla znamenajú. Dosahujete priemery v odvetví alebo klesáte nižšie?

3. Opýtajte sa svojich zamestnancov
Členovia vášho tímu v teréne sú v prvej línii a každý deň sa rozprávajú so zákazníkmi a dodávateľmi. To z nich robí cenný zdroj na identifikáciu oblastí zlepšenia. Zhromaždite ich podnety a nápady, pretože často majú praktické poznatky o neefektívnosti a potenciálnych riešeniach. Zvážte zavedenie stimulov na motiváciu a odmeňovanie zlepšeného výkonu; Dodávali konzistentne včas alebo dostávali pozitívnu spätnú väzbu od zákazníkov? Uistite sa, že vaši ľudia sú uznaní za skvelú logistickú prácu.

4. Optimalizujte rozloženie skladu
Usporiadajte svoj sklad tak, aby ste uprednostnili obľúbené položky bližšie k prepravnej stanici a zároveň minimalizovali úzke miesta. Zvážte vertikálne regálové systémy, aby ste maximalizovali využitie priestoru. Použite softvér na správu zásob na predpovedanie dopytu a podľa toho plánujte zásoby.

5. Zefektívnite balenie
Zjednodušte proces balenia tým, že vyberačom umožníte umiestňovať položky priamo do polí s vopred adresovanými adresami. Použite mini mobilné tlačiarne na okamžité generovanie štítkov s adresou. Počiatočné náklady na tlačiarne a softvér sa zaplatia už za pár mesiacov.

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

6. Ponúknite zelené možnosti
Spotrebitelia čoraz viac požadujú udržateľnejšie možnosti elektronického obchodu, od ekologických možností doručenia až po recyklovateľné obaly. V roku 2020 bolo len 58 % spotrebiteľov ochotných minúť viac za udržateľné možnosti elektronického obchodu. Len o dva roky neskôr takmer 90 % spotrebiteľov uviedlo, že by boli ochotní minúť ďalších 10 % alebo viac za udržateľnévýrobky1. Nášho sprievodcu ekologickejšími obalmi si môžete prečítať tu.

7. Získajte externú pomoc pre medzinárodnú prepravu
Zabezpečte presný a podrobný popis tovaru a správne kódy harmonizovaného systému (HS), aby ste predišli colným zdržaniam. Preskúmajte zdroje , ako je DHL Express International Shipping Toolkit,  kde nájdete pokyny týkajúce sa globálnej stratégie značky a zníženia opustenia košíka

8. Získajte inteligentné informácie o svojich doručovacích trasách
Zdá sa, že niektoré položky sa pri preprave vždy poškodia. Stojí za to analyzovať, ktoré výrobky sa poškodia - možno existuje vzor, ktorý znamená, že s týmito balíkmi môžete zaobchádzať inak. Vyhodnoťte spoľahlivosť rôznych poskytovateľov prepravy – najlacnejšia možnosť z krátkodobého hľadiska niekedy znamená z dlhodobého hľadiska drahšie, keď sa vezmú do úvahy poškodené položky a stratení zákazníci. Zvážte tiež softvér na plánovanie nákladu s cieľom optimalizovať spôsob nakladania tovaru pre bezpečnejšiu prepravu.

9. Prijmite technológiu
AI, analytika a automatizácia vytvárajú vlny v logistickom sektore. Adopcia umelej inteligencie v logistike každoročne rastie o 43 %2, takže má zmysel vážne zvážiť vlastnú stratégiu umelej inteligencie. Preskúmajte softvérové riešenia, ktoré automatizujú a optimalizujú prvky vašich logistických operácií, ako je analýza zásob, plánovanie zamestnancov a správa zásob. Správa a optimalizácia trás - zabezpečenie toho, aby vodiči zvolili najlepšiu trasu na rýchle a hospodárne všetky pády - je bežnou aplikáciou umelej inteligencie už niekoľko rokov.

10. Zamerajte sa na doručenie na poslednú míľu
V závislosti od toho, ktorému prieskumu venujete pozornosť, posledná míľa vášho logistického procesu – dostať produkt k zákazníkovi – sa pohybuje medzi 41%3 a 53%4 nákladov na celkový logistický cyklus. Inými slovami, je to najťažšia časť. Partnerstvo so spoľahlivým odborníkom na logistiku, ako je DHL, môže zlepšiť zákaznícku skúsenosť integráciou expresných možností, možností prepravy na požiadanie a medzinárodných prepravných možností do vášho procesu platby. Zabezpečte pozitívny konečný dojem dodaním tovaru včas a vo výbornom stave a poskytnite zákazníkom pravidelné aktualizácie sledovania: 82% spotrebiteľov očakáva aktualizácie sledovania. 5

Implementácia týchto zmien môže priniesť rýchle víťazstvá a zlepšiť vaše celkové logistické operácie. Ste pripravení na odoslanie? Získajte základné informácie o trhu zo súpravy nástrojov DHL Express International Shipping Toolkit alebo sa porozprávajte s jedným zo 160 000 logistických expertov DHL ešte dnes.