#LogistickéPoradenstvo

Luxusný elektronický obchod znižuje emisie CO2e: Ako globálna značka urobila odvážny krok smerom k udržateľnejšej preprave

Vivien Christel Vella
Vivien Christel Vella
3 minúty
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Tento článok zahŕňa:
Udržateľnosť v móde
Znižovanie emisií súvisiacich s logistikou

Keď spoločnosť DHL Express nedávno oznámila doteraz najväčšiu európsku investíciu do svojej priekopníckej služby GoGreen Plus, nemalo by byť prekvapením, že partnerstvo bolo s Mytheresou.

Popredná  luxusná platforma  elektronického obchodu efektívne pracuje na dosiahnutí úplnej uhlíkovej neutrality a zaviazala sa k  päťročnej dohode , ktorá jej umožní znížiť emisie CO2e svojich zásielok pomocou udržateľného leteckého paliva Je to len jeden míľnik v dlhodobom  vzťahu s DHL Express, ktorý bol postavený na spoločných ekologických hodnotách.

Mustafa Tonguç, generálny riaditeľ DHL Express Germany; Michael Kliger, generálny riaditeľ spoločnosti Mytheresa (zľava doprava)

Uvedenie udržateľnosti do módy

Mytheresa je jednou z popredných globálnych platforiem luxusného elektronického obchodu, ktorá dodáva zásielky do viac ako 130 krajín. Spoločnosť Mytheresa, založená ako butik v roku 1987, bola spustená online v roku 2006 a ponúka konfekciu, topánky, tašky a doplnky pre dámske, pánske a detské oblečenie. V roku 2022 Mytheresa rozšírila svoju luxusnú ponuku na bytové dekorácie a produkty životného štýlu uvedením kategórie "Life". Vysoko kurátorská úprava viac ako 200 značiek sa zameriava na skutočné luxusné značky ako Bottega Veneta, Burberry, Dolce&Gabbana, Gucci, Loewe, Loro Piana, Moncler, Prada, Saint Laurent, Valentino a mnoho ďalších. Jedinečný digitálny zážitok spoločnosti Mytheresa je založený na ostrom zameraní na luxusných zákazníkov, exkluzívnych ponukách produktov a obsahu, špičkových technológiách a analytických platformách, ako aj na vysoko kvalitných službách.

Vykonáva ročné merania emisií skleníkových plynov vyprodukovaných pri jej prevádzkach, preprave, vrátení a balení. Prijatie GoGreen Plus spoločnosti DHL Express bude mať významný vplyv. Služba využíva udržateľné letecké palivo – biopalivo, ktoré sa vyrába z obnoviteľných zdrojov, ako sú živočíšne tuky a poľnohospodárske plodiny – ako náhradu za tradičné letecké palivo a môže výrazne znížiť emisie skleníkových plynov v porovnaní s fosílnymi palivami.

John Pearson, CEO DHL Express & CSI. 24 April 2023. || (c) Christoph Papsch/DPDHL

"Dúfame, že táto dohoda bude inšpirovať ostatných, aby prijali opatrenia a podporili prechod na nízkoemisné dopravné služby prostredníctvom udržateľného leteckého paliva."

John Pearson, generálny riaditeľ, DHL Express

Tvorba histórie letectva

GoGreen Plus je súčasťou väčšieho cieľa skupiny DHL Mission 2050: Zero Emissions – záväzku znížiť všetky svoje emisie súvisiace s logistikou na nulovú bilanciu do roku 2050.

V roku 2022, keď sa BP a Neste dohodli na dodávke viac ako 800 miliónov litrov udržateľného leteckého paliva DHL Express do roku 2026, išlo o jeden z najväčších obchodov v histórii letectva. Očakáva sa, že počas životného cyklu leteckého paliva ušetrí viac ako dva milióny ton emisií oxidu uhličitého – to znamená od okamihu ťažby paliva pri zdroji až po jeho konečné uvoľnenie z lietadla počas prepravy.  

Okrem toho v roku 2023 spoločnosť DHL Express podpísala sedemročnú dohodu so spoločnosťou World Energy na 668 miliónov litrov udržateľných leteckých palív prostredníctvom certifikátov udržateľného leteckého paliva (SAFc). Očakáva sa, že dohoda zníži približne 1,7 milióna ton emisií oxidu uhličitého počas životného cyklu leteckého paliva – čo zodpovedá uhlíkovo neutrálnemu zvládnutiu 77 000 ročných pohybov lietadiel DHL Express v Amerike počas celého roka. 

"Vieme, že naši zákazníci sú odhodlaní znížiť svoj vplyv na životné prostredie, takže je dôležité, aby sme im na to poskytli prostriedky," povedal John Pearson po dohode. "Teší ma, že naše investície do udržateľných leteckých palív môžu zákazníci teraz plne využiť na zníženie emisií z ich zásielok. Udržateľné letecké palivá sú v súčasnosti hlavnou cestou k znižovaniu emisií uhlíka v leteckej doprave, takže je to najúčinnejší spôsob, ako pomôcť našim zákazníkom zvýšiť udržateľnosť ich vlastných dodávateľských reťazcov."

"Udržateľnosť je cesta, nie konečný stav. Je to o tréningoch, nielen o cieľoch."

Správa Mytheresa ESG

Zelenšia budúcnosť 

Keďže klimatické zmeny sú jednou z definujúcich výziev našej doby, značky budú naďalej čeliť tlaku na znižovanie vplyvu svojej logistiky na životné prostredie. Spotrebitelia berú na vedomie – v prieskume DHL Global Online Shopper Survey 2023 71 % respondentov uviedlo, že udržateľnosť je dôležitým faktorom pri nakupovaní online, zatiaľ čo 28 % uviedlo, že by boli dokonca ochotní zaplatiť viac za ekologickejšiu možnosť doručenia.

Pre malé podniky to všetko začína prvým krokom – či už to znamená prechod na ekologické balenie alebo implementáciu stratégie reverznej logistiky . A keďže podnikanie začína rásť a možno prvýkrát zvažuje medzinárodnú prepravnú stratégiu, portfólio GoGreen spoločnosti DHL Express má celý rad riešení, ktoré ich udržia na ceste k splneniu ich cieľov udržateľnosti – ako ukázalo partnerstvo s Mytheresou.   

S obchodným účtom DHL Express budete profitovať z celého portfólia riešení GoGreen, ako aj z odbornej podpory od odborníkov na medzinárodnú prepravu.