#PoradenstvoPreMaléPodniky

10 spôsobov, ako zlepšiť vnímanie spotrebiteľov

Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Crab walking on sand

Vnímanie v podnikaní, rovnako ako veľkosť, je všetko – najmä keď začínate – tak ako sa môžete javiť ako podstatnejší, než v skutočnosti ste?

Vnímanie zákazníkov je v dnešnej dobe také dôležité a hneď od prvého dňa obchodovania bude väčšina začínajúcich podnikov v oblasti elektronického obchodu chcieť, aby ich podniky vyzerali väčšie ako vaše každodenné spustenie elektronického obchodu. Prečo? Ak je vnímanie spotrebiteľov vašej firmy podstatné, zákazníci budú interagovať s vašimi stránkami s množstvom pozitívnych predsudkov. 

Aj keď ste to len vy a notebook, existuje veľa rýchlych a lacných vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste presvedčili ľudí, že ste viac ako živnostník pracujúci mimo vášho štúdia. Tu je našich desať najlepších:

1. Buďte otvorení pre podnikanie dlhšie ako 9 až 5

Nie, to neznamená, že by ste mali pracovať do tej miery, aby sa spánok stal vzdialenou spomienkou. Hovoríme tu o vnímaní. Len sa vyhnite frázam ako "bežné úradné hodiny" alebo "zatvorené cez víkendy" na vašom webe.

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

2. Uistite sa, že vaše ceny predstavujú lepšiu hodnotu

Samozrejme, za predpokladu, že ste schopní vyrovnať alebo poraziť svojich súperov v nákladoch, vnímanie trhu naznačí, že vaše ceny sú konkurencieschopné kvôli vašej silnej kúpnej sile.

3. Majte zavedené systémy na sledovanie objednávok a údajov

Vo svojich mysliach budú mať ľudia obraz úhľadného, automatizovaného procesu, ktorý sa stará o všetky zložitosti nakupovania online. Ak si predstavia vystresovaného juniora v kancelárii, ktorý žongluje s kancelárskymi sponkami a poznámkami, robíte niečo zle.

Team hands on top of one another

4. Zabezpečte, aby bol proces objednávky bezpečný a zabezpečený

Dôvera je pre elektronický obchod absolútnym problémom, preto sa uistite, že máte certifikát SSL. Šifruje citlivé údaje, ako sú čísla kreditných kariet a osobné informácie, a zákazníkom hovorí, že ich bezpečnosť beriete vážne.

Ďalšie informácie o certifikátoch SSL

5. Majte niekoho po ruke, kto vyrieši otázky

Zákazníci si budú chcieť byť istí, že ich otázky budú zodpovedané alebo aspoň zodpovedané v super rýchlom čase. Opäť to neznamená zostať hore celú noc. Znamená to len zaviesť postupy, ktoré zabránia zákazníkom mať pocit, že zostali v stave neistoty. Môžete dokonca zvážiť chatbota . 

6. Doplňte to, čo vaše webové stránky sľubujú

Môžete pomôcť vymazať akékoľvek pochybnosti o vašom online podnikaní tým, že budete vždy profesionálni, pohotoví, dôveryhodní, priateľskí, spravodliví, ohľaduplní, nápadití, zodpovední a zameraní na zákazníka. Jednoduchá ;)

7. Uistite zákazníkov, že nikam neodchádzate

Toto uistenie bude do značnej miery prameniť z toho, že máte profesionálne navrhnutú webovú stránku s jasnou a sebavedomou kópiou. Pravidelný blog vám tiež pomôže preukázať váš dlhodobý záväzok voči vášmu podnikaniu. Pamätajte, že byť "veľký" nemusí znamenať, že budete znieť ako neosobný, korporátny Goliáš.  Znamená to len vzbudiť dojem dôvery a stálosti. Vaša hodnota vnímaná zákazníkom prichádza v mnohých formách...

butterfly on a flower

Používanie protokolu VoIP (Voice over Internet Protocol) na hovory v teréne

Hovory sa dajú ľahko spravovať a smerovať k vám, nech ste kdekoľvek, aj keď ste to len vy a niekoľko kolegov pracujúcich z domu – takže namiesto niekoľkých čísel budete mať len jedno. Možno budete chcieť zvážiť bezplatné číslo. Nejde ani tak o úsporu nákladov na hovor, ale o to, aby ste vyzerali etablovane.

Využite silu SEO súťažiť s veľkými chlapcami

Ako malá a svižná firma môžete využiť optimalizáciu pre vyhľadávače spôsobom, ktorý oveľa väčšie korporácie nemôžu alebo nemôžu. Pre digitálnych marketingových pracovníkov je dôležité vedieť, ako funguje vyhľadávanie a čo môžu urobiť, aby maximalizovali svoju viditeľnosť. SEO expert Rand Fishkin vysvetľuje viac v tomto videu

Pozvite recenzie zákazníkov

Podľa prieskumu Bright Local z roku 2015 číta 92% spotrebiteľov online recenzie miestnych firiem. A má to účinok: maloobchodníci, ktorí zobrazujú hodnotenia na svojich stránkach, zaznamenajú nárast konverzných pomerov o 270 percent.