#PoradenstvoPreMaléPodniky

Čo je doručenie na požiadanie?

Anna Thompson
Anna Thompson
Objavte tím obsahu
4 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
DHL delivery woman handing over a parcel to a man

Nie je žiadnym tajomstvom, že online zákazníci milujú rýchle doručenie. Hľadajú však aj maximálne pohodlie – presne si vyberajú  , kedy a kam bude ich tovar doručený. Vitajte vo svete doručovania na požiadanie. Tu je návod, ako môže táto cenná služba zvýšiť váš predaj.

Čo je doručenie na požiadanie?

Doručenie na požiadanie umožňuje zákazníkovi elektronického obchodu presne si vybrať, kedy a kde bude doručená jeho objednávka. Môžu si nastaviť preferencie doručenia podľa svojich špecifických potrieb. Napríklad sa môžu rozhodnúť, že svoj balík nechajú u suseda, ak vedia, že tam nebudú.

On-Demand Delivery je plne flexibilná služba, ktorá kladie pohodlie zákazníka do centra pozornosti. Je poháňaný modernými technológiami, ako je automatizácia a analýza údajov, čo znamená, že sa môže vyvíjať, aby držal krok s rastúcimi požiadavkami zákazníkov. 

woman putting parcel in locker

Ako vyzerá proces doručenia na požiadanie?

Zákazník elektronického obchodu zvyčajne vykoná objednávku online a vyberie si všetky svoje preferencie doručenia. Toto potom vyzdvihne kuriérsky partner maloobchodníka, aby ho splnil.

Zákazník si môže vybrať z množstva možností vrátane doručenia do skrinky na balíky, suseda alebo na alternatívnu adresu. Stručne povedané, maximálna flexibilita a pohodlie pre zákazníka.

Ďalšou výhodou doručenia na požiadanie je, že zákazník môže dostávať oznámenia o stave svojej zásielky v reálnom čase, aby mohol sledovať, kde sa nachádza.

hand holding a mobile phone

Výhody doručovania na požiadanie pre podniky

Vytvára konkurencieschopnú službu

Vaši konkurenti sú vždy len jedno kliknutie od vašich zákazníkov, ale vaša ponuka doručenia vám môže poskytnúť výhodu. V skutočnosti traja z piatich spotrebiteľov uprednostňujú nákup od maloobchodníkov, ktorí ponúkajú rôzne možnosti doručenia1. Požadujú rýchlosť, pohodlie, flexibilitu a transparentnosť – to všetko pokrýva doručenie na požiadanie.  

Zvyšuje dôveru zákazníkov

S doručením na požiadanie môžu zákazníci dostávať push notifikácie od kuriéra o stave ich zásielky. Táto transparentnosť vybuduje ich dôveru vo vašu značku.

Znižuje počet neúspešných dodávok

Vedeli ste, že 8 % domácich prvých dodávok zlyhá?  2 To môže byť extrémne drahé pre maloobchodníkov, ktorí potom musia platiť za opätovné doručenie (nehovoriac o nákladoch na skladovanie). S doručením na požiadanie si zákazníci môžu vybrať, či svoj tovar nechajú u suseda alebo doručia do skrinky na balíky, čo vám pomôže znížiť mieru neúspešného doručenia.

Okrem toho, dodanie väčšieho množstva tovaru na prvý pokus znamená, že znížite emisie uhlíka spojené s logistikou na poslednej míli - čo je skvelá správa pre vaše hodnotenie udržateľnosti!

Využíva automatizáciu

Veľká časť doručenia na požiadanie je automatizovaná, vďaka čomu je vysoko flexibilná. Napríklad služba ODD spoločnosti DHL Express umožňuje zákazníkom presmerovať svoje zásielky na inú adresu, ako je adresa, ktorú pôvodne určili pri platbe na webových stránkach maloobchodníka.  

Umožňuje širší dosah na publikum

Služba DHL Express On-Demand Delivery je k dispozícii pre medzinárodné zásielky. To znamená, že MSP, ktoré prepravujú zásielky na cezhraničné trhy, môžu svojim zákazníkom ponúknuť maximálnu flexibilitu, čo zase znižuje mieru neúspešného dodania, čím šetrí obchodné peniaze a stres.

Ponúka lepšie sledovanie

Vďaka doručeniu na požiadanie môžu podniky sledovať svoje zásielky 24 hodín denne, 7 dní v týždni v reálnom čase. To im pomáha poznať presný odhadovaný čas príchodu a informovať zákazníka, ak sa oneskorí.  

hand turning knob

Analýza údajov

Služba On-Demand Delivery zhromažďuje cenné údaje o spotrebiteľoch, ktoré môžu podniky použiť na lepšie pochopenie správania svojich zákazníkov. Tieto poznatky im pomáhajú predpovedať vzorce dopytu a zabezpečiť pripravenosť úrovne zásob a procesov plnenia.  

Úspora nákladov

Keďže veľká časť doručovania na požiadanie je automatizovaná – pomocou prehľadov údajov na optimalizáciu každého kroku logistiky – podniky ušetria peniaze. Napríklad vďaka schopnosti predpovedať prudký nárast dopytu budú úrovne zásob presnejšie riadené, čo povedie k nižším nákladom na skladovanie v skladoch.

Výhody doručenia na požiadanie pre zákazníkov

Pohodlie, pohodlie, pohodlie

Zákazníci elektronického obchodu nemôžu byť vždy doma, aby si prevzali svoje dodávky, a s doručením na požiadanie nemusia. Majú kontrolu nad tým, kde a kedy ich objednávky dorazia, čo pre nich znamená bezproblémový zážitok bez stresu. 

Úplné sledovanie

Zákazníci radi sledujú svoje dodávky - dáva im to pokoj na duši a buduje vzrušenie z jeho príchodu. Vďaka doručeniu na požiadanie môžu dostávať oznámenia o stave od chvíle, keď ich zásielka opustí sklad – vrátane odhadovaného času doručenia a dokonca aj aktualizácie, ak sa vodič oneskoril.

Jednoduchá správa

Vďaka integrácii technológie mobilných aplikácií môžu zákazníci s doručením na požiadanie spravovať a sledovať svoje zásielky v reálnom čase stlačením tlačidla - už to nie je jednoduchšie!

DHL delivery woman handing over a parcel to a man

Ako môže DHL pomôcť

S DHL môžete svojim zákazníkom ponúknuť plnú flexibilitu a pohodlie pri doručovaní. Okrem expresných služieb má aj nasledujúce doručovacie služby na požiadanie:

  1. DHL Express Service Point: váš zákazník si môže vyzdvihnúť balík (balíky) na ktoromkoľvek servisnom mieste DHL Express nachádzajúcom sa v prijímajúcej krajine.
  2. Uvoľnenie podpisu: tovar môže byť dodaný bez potreby podpisu zákazníka.
  3. Naplánujte si nový dátum doručenia: váš zákazník môže zmeniť dátum a čas doručenia až do siedmich dní od pôvodného.
  4. Nechajte balík u suseda: Váš zákazník môže nominovať dôveryhodného suseda, ktorý dostane dodávku v prípade, že nie je doma.
  5. Doručenie na inú adresu: váš zákazník môže neskôr požiadať o zmenu dodacej adresy.
  6. 30-dňové pozastavenie dovolenky: zákazníci na dovolenke môžu požiadať kuriéra, aby pozastavil doručenie na 30 dní, a požiadať o nový dátum a čas.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si zákazník vyberie, bude tiež dostávať oznámenia o stave svojej zásielky prostredníctvom e-mailu alebo textovej správy. To všetko znamená najlepšiu skúsenosť s vašou firmou – rozhodujúcu, ak chcete, aby sa vrátili.   

Ste pripravení integrovať doručenie na požiadanie do svojho podnikania? Požiadajte o obchodný účet DHL Express tu .