#PoradenstvoPreMaléPodniky

Ako nastaviť vnútroštátnu prepravu pre váš MSP

Anna Thompson
Anna Thompson
Objavte tím obsahu
4 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
DHL van on a road

Takže vaša firma je v prevádzke. Gratulujem! Ale predtým, ako začnete plánovať, ako rásť na medzinárodnej úrovni, mali by ste doladiť svoju domácu prepravnú stratégiu, aby ste zabezpečili, že sa vaše výrobky dostanú k vašim zákazníkom včas as minimálnymi problémami. Tu je všetko, čo je potrebné zvážiť, vrátane tipov a osvedčených postupov.

Čo je vnútroštátna preprava?

Vnútroštátna preprava sa vzťahuje na pohyb tovaru medzi dvoma miestami v rámci hraníc krajiny. Napríklad maloobchodník so sídlom v Londýne v Spojenom kráľovstve, ktorý posiela výrobky zákazníkovi v inom meste Spojeného kráľovstva, prepravuje vnútroštátnu prepravu. Domáce služby sú často mimoriadne rýchle.

Image showing discover app on a mobile screen

Prihláste sa na odber bulletinu Discover

  • Fortnightly insights, tips and free assets
  • We never share your data
  • Shape a global audience for your business
  • Unsubscribe any time
Image showing discover app on a mobile screen

Vnútroštátna vs medzinárodná preprava

Medzinárodná preprava je, keď sa tovar prepravuje medzi krajinami a cez hranice. Je pochopiteľné, že je to väčšia a zložitejšia operácia ako vnútroštátna preprava kvôli colným a hraničným predpisom.

Ako dlho trvá vnútroštátna preprava?

Časový rámec závisí od viacerých faktorov vrátane dopravcu a zvolenej možnosti dopravy. Väčšina expresných dopravcov ponúka štandardne zrýchlenú prepravu nasledujúci deň, aby uspokojila rastúci dopyt zákazníkov.

Výhody vnútroštátnej prepravy do vašej firmy

Pre malé podniky a začínajúce podniky je vnútroštátna preprava najlepším miestom na začatie ich cesty. Existuje menej administrátorov, s ktorými sa treba vysporiadať ako s medzinárodnou prepravou (napr. Žiadne colné dokumenty), takže im zostáva viac času sústrediť sa na mnoho ďalších požiadaviek, ktoré má nový podnik.

Okrem toho vnútroštátna preprava umožňuje lepšiu kontrolu kvality – podniky môžu vykonávať kontroly na mieste, keď sú ich dodávatelia bližšie, zatiaľ čo akékoľvek problémy (napríklad chýbajúca objednávka zákazníka) možno vyriešiť rýchlejšie.

Snáď najdôležitejšie je, že vnútroštátna preprava je zvyčajne rýchla - a ak existuje jedna vec, ktorú vaši zákazníci milujú, je to rýchle doručenie.

Po dobytí vnútroštátnej prepravy sa môžete pozerať na rast svojho podnikania na medzinárodnej úrovni – s podporou globálnych logistických expertov, DHL.

Plánovanie stratégie vnútroštátnej prepravy

Či už vaša firma práve začala predávať produkty alebo rýchlo rastie, dobre naplánovaná prepravná stratégia je kľúčom k splneniu očakávaní zákazníkov a úspore času vašej firmy. Tu je niekoľko osvedčených postupov pre vnútroštátnu prepravu:

speeding lights

Myslite na rýchlosť

Nebude pre vás prekvapením, že zákazníci pri objednávaní online neustále kladú veľký dôraz na rýchlosť doručenia. Ak svojim zákazníkom ponúknete expresnú možnosť pri pokladni, zaistíte, že budú mať skvelé skúsenosti s vašou firmou a budú sa vracať znova a znova.

woman tapping on a keyboard on a parcel locker

Ponúknite zákazníkom flexibilné doručenie

Niekedy zákazník vie, že nebude doma, aby dostal svoju zásielku, takže by chcel možnosť presmerovať ju na svoje pracovisko alebo do skrinky na balíky. Alebo môžu radšej ušetriť peniaze výberom pomalšieho doručenia. Stručne povedané, čím väčšiu flexibilitu môžete ponúknuť svojim zákazníkom pri pokladni, tým je menej pravdepodobné, že budú frustrovaní a úplne opustia nákup. Partnerstvo s lídrom v logistike s rozsiahlou distribučnou sieťou – ako je DHL Express – vám pomôže splniť očakávania.

man in a DHL warehouse

Vyhodnoťte svoje výrobky – a podľa toho ich zabaľte

Keďže mnohí dopravcovia účtujú poštovné podľa objemovej hmotnosti, obal, ktorý používate pre svoje výrobky, je veľmi dôležitý. Výrobky by mali byť balené vo vhodne veľkých škatuliach s minimálnym nadbytočným priestorom. Integrácia softvéru na automatizáciu procesu označovania vám ušetrí drahocenný čas a zníži chyby.  

free shipping written on a box

Rozhodnite sa, ako účtovať zákazníkom poplatky

66 % spotrebiteľov v súčasnosti očakáva dopravu zdarma pri každom nákupe, ktorý uskutočnia online1. Táto ponuka sa môže zdať veľkým výdavkom pre vaše podnikanie, ale je to obrovský stimul pre zákazníkov, aby s vami nakupovali - v skutočnosti 60% podnikov elektronického obchodu uvádza, že "doprava zadarmo s podmienkami" je ich najúspešnejším marketingovým nástrojom2.

Prípadne môžete ponúknuť paušálny poplatok za dopravu alebo prepravný poplatok vypočítaný dopravcom. Môžu sa zdať najlacnejšími možnosťami pre vaše podnikanie, ale nie vtedy, ak spôsobia, že zákazníci opustia svoje vozíky. Správne stanovenie cien môže byť procesom pokusov a omylov, ktorý upravujete, keď sa dozviete viac o jeho vplyve na váš predaj. Nezabudnite byť vopred so svojimi zákazníkmi informovaní o poplatkoch za dopravu - nikto nemá rád nepríjemné prekvapenia pri pokladni.

man standing by yellow vans

Myslite ekologicky

Prieskum DHL3 zistil, že 58% európskych zákazníkov je ochotných čakať dlhšie na doručenie, ak to znamená, že je udržateľnejšie - aj keď je k dispozícii doručenie v ten istý alebo nasledujúci deň. Služba GoGreen Plus spoločnosti DHL nedávno spustila iniciatívu, ktorá umožňuje zákazníkom znížiť emisie uhlíka spojené s ich zásielkami pomocou udržateľného leteckého paliva. Zvýšte svoje ekologické poverenia tu.

woman looking through window at yellow van

Ponuka úplného sledovania

Zákazníci radi sledujú svoje zásielky. S DHL im môžete ponúknuť úplné sledovanie v reálnom čase pomocou SMS / e-mailových upozornení o jeho stave.

woman speaking on a mobile phone

Očakávajte návratnosť

Je to nešťastná stránka elektronického obchodu, že v priemere približne 30% všetkých online objednávok vracajú zákazníci4. Tento faktor by ste mali začleniť do svojho rozpočtu a podľa toho zohľadniť. Môže sa stať, že budete musieť účtovať zákazníkom poplatky za vrátenie, aby ste minimalizovali vplyv. Náš sprievodca vybavovaním vrátených zásielok vás podrobnejšie prevedie celým procesom. Pred vrátením tovaru sa nemôžete skryť, takže buďte pripravení a podniknite kroky na zníženie nákladov!

Sadzby za vnútroštátnu dopravu

Dopravcovia nastavia svoje sadzby za vnútroštátnu dopravu v závislosti od veľkosti/hmotnosti balíka, obsahu a zvolenej rýchlosti doručenia. Existuje niekoľko osvedčených postupov, ktoré môžete dodržiavať, aby ste udržali nízke náklady. Keďže dopravcovia majú tendenciu nabíjať v závislosti od toho, koľko miesta váš náklad zaberá, vyhnite sa nadmernému baleniu. Mnohí dopravcovia budú ponúkať špeciálne ponuky pre klientov B2C, ktorí posielajú pravidelne; Buďte pripravení rokovať!

Vnútroštátne prepravné služby DHL

Ako teda môže DHL pomôcť vášmu podnikaniu?

DHL Express ponúka plne sledovanú doručovaciu službu nasledujúci deň pre vnútroštátne zásielky. S účtom MyDHL+ majú malé a stredné podniky a obchodníci s elektronickým obchodom jednoduchý spôsob, ako vytvárať zásielky a plánovať vyzdvihnutie kuriérom – pre jednotlivé a viaceré zásielky.   

Nájdite najlepšie ceny pre špecifické potreby vášho podnikania – t. j. frekvenciu dodávok, rýchlosť a priemerné objemy – a profitujte z dôvery značky, ktorú si spoločnosť DHL už vytvorila u zákazníkov po celom svete.

Čokoľvek predávate, dostaňte to zákazníkom rýchlo, včas a s plnou viditeľnosťou s DHL. Požiadajte o účet DHL Express tu