#PoradenstvoPreMaléPodniky

10 miest, kde nájdete dokonalý podnikateľský nápad

6 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Woman and boy standing outside yellow food van

Tento moment žiarovky za miliardu dolárov môže udrieť kdekoľvek - postupujte podľa týchto 10 tipov a trikov, aby ste sa uistili, že ste pripravení rozbehnúť loptu.

1. Vaša kuchyňa.  Váš šatník. Kdekoľvek vo vašej blízkosti.

Skvelý nápad sa nestará o to, kedy sa to stane alebo komu sa to stane. Jeho semená môžu ležať kdekoľvek. Trik je vytvoriť spojenie medzi niečím vo vašom živote (alebo vo vašej rodine), čo by mohlo byť lepšie, a jeho potenciálom ako príležitosti elektronického obchodu. 

2. Trendové publikácie. Áno, sú vecou.

Prehliadanie najnovších trendových publikácií, ako sú PSFK, Trend Hunter, Trend Watching a týždenné spravodajstvo tu na Discover, vám ukáže nové produkty prichádzajúce na trh a poskytne vám predstavu o tom,  čo spotrebiteľov zaujíma. Môže tiež podnietiť nápady zo zadnej strany iných ľudí - napríklad rast smartfónov priamo viedol k vynálezu selfie tyče. K lepšiemu alebo horšiemu.

Rolling pins and kitchen utensils

3. Siete sociálnych médií

OK, takže Facebook, Instagram, Twitter a zvyšok vám pravdepodobne teraz môžu odhaliť úplne nový nápad na produkt v prvý deň. Sociálne médiá však môžete využiť vo svoj prospech, ak už máte kategóriu produktov, ktorú by ste chceli preskúmať. Pravidelnými návštevami stránok prieskumu na Snapchate sú tiež skvelé zdroje inšpirácie. "Vízia bez popravy je halucinácia."  Arianna Huffingtonová.

4. B2B veľkoobchodné trhoviská

Ide o prepojenie veľkoobchodníkov, distribútorov a maloobchodníkov elektronického obchodu, aby každý mohol mať prospech z nákupu a predaja online. Prehliadanie stránok môže byť spočiatku trochu skľučujúce, pretože odhaľujú veľkosť a rozmanitosť globálneho online obchodu. Môžu však výrazne uľahčiť predaj vášho produktu, keď sa budete musieť vysporiadať s každou platformou.

Alibaba je ázijský ekvivalent Amazonu .

Oberlo je trhovisko vo vlastníctve Shopify.

Global Sources je B2B stránka so sídlom v Hongkongu.

Shipment containers

5. Váš poznámkový blok

Či už máte poznámkový blok nápadov, do ktorého si pravidelne zapisujete veci, alebo si nechávate hlasovú správu so zoznamom svojich nových nápadov, americký podnikateľ a autor James Altucher si myslí, že by ste si mali každé ráno zapísať desať svojich nápadov, aby ste začali rozvíjať svoj "myšlienkový sval".

Jemnejšie detaily a praktickosť každého nápadu môžu prísť neskôr; To, po čom túžite, je dôvera, ktorú si môžete vytvoriť na požiadanie. A ak nemôžete vygenerovať desať nápadov? "Zamerajte sa na generovanie 20," hovorí James.

Dinosaur notebook and colouring pencils

6. Kľúčoví ovplyvňovatelia

Opäť musíte najprv získať prehľad o výklenku, ktorý vás zaujíma. Existujú rôzne nástroje na objavenie influencerov vo vašom sektore, ktoré vám môžu pomôcť a nastaviť stabilné toky starostlivo vybraného obsahu od ľudí, ktorí vedia. Tu je niekoľko nástrojov, ktoré vám pomôžu objaviť influencerov v konkrétnom sektore alebo výklenku:

AllTop - zhromažďuje všetky najdôležitejšie správy a informácie v reálnom čase. Nájdite tému a zistite, čo sa deje, z dôveryhodných zdrojov.
FollowerWonk - pomôže vám preskúmať a rozšíriť váš sociálny graf. Analýza Twitteru na nájdenie, analýzu a optimalizáciu pre sociálny rast.  

"Myšlienka nie je nič viac ani menej ako nová kombinácia starých prvkov."  James Webb Young v Technika výroby myšlienok, publikovaná v roku 1940.

7. Online spotrebiteľské trhy

Ďalšia potenciálne skľučujúca vyhliadka. Každý z veľkých spotrebiteľských webov elektronického obchodu má však stránky, ktoré ukazujú, čo je populárne a trendy, aby vám ušetrili brodenie sa miliónmi produktov. Vyskúšajte eBay Market Research, Amazon Best Sellers a Amazon Movers & Shakers ,  Kickstarter Discover a Etsu Trending teraz.

8. Vaša dovolenka

Cestovanie po svete je skvelý spôsob, ako objaviť bežné veci, ktoré môžu byť vo vašom okolí neslýchané. Pozrite sa, čo je populárne na uliciach a v obchodoch, a navštívte miestne remeselné trhy.

Beach with straw umbrellas

9. Komunity sociálnych fór

Tu môžete nájsť inšpiráciu od ľudí, ktorí hovoria o nových a/alebo populárnych produktoch. Najväčší je Reddit, samozvaná "titulná stránka internetu". Má podsekcie nazývané "subreddity", ktoré uspokojujú takmer každý záujem pod slnkom. Jeden subreddit zobrazuje inteligentné a užitočné produkty, ktoré ľudia veľmi radi kupujú: pozrite sa na "Drž hubu a ber moje peniaze".

Quora je miesto, kam ľudia chodia, aby kládli otázky a poskytovali odpovede. Môžete sledovať informačné kanály, ako sú nové produkty a služby , alebo objavovať otázky a odpovede, ktoré môžu inšpirovať vaše vlastné podnikateľské nápady v elektronickom obchode. Tu je niekoľko:

Čo by ste si želali, aby niekto vymyslel?

Aký je váš obľúbený produkt?

10. Časopisy o životnom štýle

Ak máte záujem o domácich majstrov alebo praktickú mechaniku, uistite sa, že sa prihlásite na odber online a offline spotrebiteľských časopisov v tomto sektore. Tu môžu vaše nápady a príležitosti vyplynúť nielen z hlavných článkov, ale aj z reakcií čitateľov na ne. Preštudujte si teda stránky s komentármi, zdieľaniami a listami, aby ste zistili, čo v súčasnosti potešuje alebo trápi spotrebiteľov v tejto oblasti. Pohltite aj zobrazenie a inzeráty . Existuje spôsob, ako môžete zlepšiť niečo, čo sa už ponúka?