#eCommerce

Export do Brazílie: ako maximalizovať každú predajnú príležitosť

Vivien Christel Vella
Vivien Christel Vella
Vivien je odborníčka na medzinárodný marketing, ktorá radí zákazníkom, ako najlepšie osloviť nové trhy.
8 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
man and woman looking at mobile phone screen

Ako exportujete do Brazílie, krajiny s viac ako 200 miliónmi obyvateľov, najväčším trhom elektronického obchodu a najvyšším HDP v Južnej Amerike? 1 Táto príručka vám poskytne rady, ktoré potrebujete.

 Brazília je silnou ekonomikou Južnej Ameriky. Je to jedna z najľudnatejších krajín na svete (213 miliónov ľudí), domov veľkého, prosperujúceho sektora elektronického obchodu. Dovoz tovaru do Brazílie predstavuje lukratívne príležitosti vďaka rastúcemu sektoru elektronického obchodu v krajine a veľkej spotrebiteľskej základni.   Pochopenie rastu elektronického obchodu, trendov na trhu a populárnych platobných metód je nevyhnutné pre úspešné využitie tohto trhu.  

Využitím  týchto poznatkov sa môžete efektívne orientovať v procese importu a pripraviť svoju firmu na úspech v Brazílii. 

Najväčší trh elektronického obchodu v Južnej Amerike 

graphic image of statistics

Celková populácia 213 miliónov ľudí a 37 miliónov pravidelných zákazníkov elektronického obchodu robí z Brazílie jeden z najväčších trhov v regióne - a na svete. 2

graphic image of statistics

CAGR 2023-2027, čím sa Brazília stáva jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov elektronického obchodu na svete. 3

graphic image of statistics

graphic image of delivery activities

A iba 28% bude pochádzať z počítačov. Uistite sa, že váš web je optimalizovaný pre mobilné zariadenia. 4

Ako Brazílčania radi platia za tovar

Používanie kreditných kariet rastie, zatiaľ čo podiel hotovostných transakcií sa za posledných päť rokov znížil takmer o polovicu. Používanie digitálnej peňaženky sa za pár rokov zdvojnásobilo. 5

graphic image of statistics

Digitálne peňaženky v Brazílii

graphic of DHL logistics activities

Boleto Bancário je široko používaný spôsob platby v Brazílii. Umožňuje zákazníkom vygenerovať platobný poukaz a platiť v hotovosti v bankách, poštách alebo online. Ponuka Boleto  Bancário  ako možnosti platby vám môže pomôcť osloviť širšiu zákaznícku základňu.    

Digitálne peňaženky ako Mercado Pago, PagSeguro a PayPal sú medzi brazílskymi spotrebiteľmi  populárne. Integrácia týchto platobných možností do vašej platformy elektronického obchodu môže zvýšiť pohodlie zákazníkov a zvýšiť mieru konverzie. 

Najpopulárnejšie stránky elektronického obchodu v Brazílii6

Mercado Livre 

    www.mercadolivre.com.br

Amazonka Brazília  

  www.amazon.com.br

OLX 

  www.olx.com.br

Magazín Luiza 

  www.magazineluiza.com.br

AliExpress 

  www.aliexpress.com

Americanas 

  www.americanas.com.br

Shopee 

    www.shopee.com.br

Amazonka 

  www.amazon.com

Významné nákupné udalosti a sviatky v Brazílii

graphic image of statistics

V Brazílii niekoľko veľkých nákupných sviatkov priťahuje značnú pozornosť spotrebiteľov a zvyšuje predaj. Nasledujú niektoré z najdôležitejších nákupných sviatkov v Brazílii:

Čierny piatok

Koná sa štvrtý piatok v novembri a označuje začiatok sviatočnej nákupnej sezóny. 

Kybernetický pondelok

Po Čiernom piatku sa Cyber Monday koná v pondelok bezprostredne po ňom. Zameriava sa na online nakupovanie, pričom platformy elektronického obchodu ponúkajú exkluzívne ponuky a zľavy.  

Vianoce

Deň detí

Deň detí, oslavovaný 12. októbra, je dôležitým nákupným sviatkom zameraným na výrobky pre deti. 

Deň svätého Valentína

Deň svätého Valentína v Brazílii sa oslavuje 12. júna. 

Deň matiek a Deň otcov

Deň matiek sa oslavuje druhú májovú nedeľu, zatiaľ čo Deň otcov pripadá na druhú augustovú nedeľu. Maloobchodníci ponúkajú zľavy a propagačné akcie na rôzne produkty vhodné na darovanie, ako sú oblečenie, doplnky, elektronika a personalizované predmety. 

Dovozné predpisy v Brazílii

V posledných rokoch v Brazílii rastie počet nákupov na medzinárodných webových stránkach. Napriek tomu je daňové zaťaženie veľmi vysoké - tak vysoké, že môže odradiť potenciálnych kupcov. Za položky do 50 USD vám ani vášmu zákazníkovi však nebudú účtované žiadne poplatky .  

 • Colné odbavenie:
graphic image of DHL courier handing man parcel

 • Brazília má prísne colné postupy, ktoré môžu byť časovo náročné a zložité. Je možné, že odosielatelia budú musieť poskytnúť podrobnú dokumentáciu a dodržiavať špecifické predpisy, aby zabezpečili, že ich zásielky budú preclené rýchlo a efektívne. 
 • Dovozné dane a clá: Brazília ukladá dovozné dane a clá na mnohé výrobky, čo môže zvýšiť náklady na dopravu. Odosielatelia musia tieto náklady zohľadniť pri stanovovaní cien svojich produktov a riadení svojej logistiky. 
 • Dopravná infraštruktúra:
graphic image of activities

 • Brazília je veľká krajina. Odosielatelia môžu čeliť problémom pri riadení prepravných nákladov a dodacích lehôt, najmä v prípade zásielok do vzdialených oblastí. 
 • Preclenie osobného tovaru (bez sprostredkovateľa zákazníka): Na preclenie potrebuje osobné identifikačné číslo. 

 

Ako sa vypočítavajú clá v Brazílii?

graphic image of taxes

Kto platí dane? 

Platba ciel a daní je zvyčajne zodpovednosťou príjemcu. Ak to ponecháte nezačiarknuté, vaši zákazníci môžu prekvapivo zaplatiť dodatočné náklady len za to, aby dostali vaše produkty.  DHL zvyčajne platí clá a dane úradom pri dovoze v mene príjemcu a potom účtuje poplatky príjemcovi. 

Okrem toho, ak sa odosielateľ vopred rozhodne uhradiť všetky poplatky DHL (a clá a dane) pri vytváraní zásielky (v mene svojich zákazníkov/príjemcov tovaru), potom DHL vynaloží clá a dane a bude ich účtovať späť odosielateľovi (prípadne spolu s ďalšími colnými poplatkami). Tým sa zabezpečí, že príjemcovia tovaru nebudú účtovaní žiadnym poplatkom. Kontaktujte svojho zástupcu DHL Express pre viac informácií o našich fakturačných službách DHL.  

Zasvätené tipy DHL na predaj v Brazílii

graphic image of shopping activities

Podrobnosti o produkte, špecifikácie. Čím viac informácií, tým väčšia je dôvera brazílskeho kupujúceho a jasnosť v informáciách o nákladoch, a to ako poštovné, tak aj daní, ak daň nie je vypočítaná pri pokladni, je dôležité, aby informácie o možných daňových poplatkoch boli jasné a viditeľné.

graphic image of statistics

Kategórie najpredávanejších produktov v Brazílii sú práve teraz móda, krása a elektronika.

 • Ponúknite celý rad platobných možností: Kreditná karta je najbežnejším spôsobom platby v Brazílii. Ale aj iné spôsoby platby  alebo stále populárne a nie každý má medzinárodnú kreditnú kartu . Ponuka miestnych platobných možností teda môže byť veľkým plusom.   
Product exchange and return policy 3d vector. Purchase refunding isometric illustration. Cashback and reward, bonus and gift giving. Commerce, marketing and business

 • Ponuka bezplatného vrátenia tovaru: Brazílski spotrebitelia očakávajú bezplatné vrátenie tovaru. Brazílsky kódex ochrany spotrebiteľa stanovuje, že maloobchodníci musia ponúkať bezplatné vrátenie tovaru 7 dní po doručení.  
 • Cezhraničný elektronický obchod získava na popularite: Spotrebitelia hľadajú jedinečné a vysokokvalitné výrobky od medzinárodných predajcov. Medzi kľúčové kategórie výrobkov s vysokým dopytom patrí elektronika, móda, kozmetika a domáce potreby.  
 • Udržateľnosť a etické produkty:
graphic image of recycling activities

 • Brazílski spotrebitelia si čoraz viac uvedomujú udržateľnosť a etické postupy. Ponúkanie ekologických a sociálne zodpovedných výrobkov môže vašej značke poskytnúť konkurenčnú výhodu na trhu.  

 

Teraz môžete začať vyvážať do Brazílie

Otvorte si obchodný účet DHL Express pre odborné poradenstvo v oblasti medzinárodnej prepravy a konkurenčné ceny.