#eCommerce

Export do Argentíny: poznatky o cezhraničnom úspechu

Vivien Christel Vella
Vivien Christel Vella
7 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia

Elektronický obchod v Argentíne zažíva chvíľu – VEĽKÝ moment. Od roku 2021 do roku 2022 sa ročné príjmy z elektronického obchodu v krajine zvýšili o neuveriteľných 87%1 – a budú naďalej rásť. V skutočnosti je dopyt taký vysoký, že v roku 2022 jedna tretina argentínskych podnikov predávajúcich online otvorila alebo prenajala sklad na podporu svojho rastu2.

Dobrá správa pre vás? Aj v Argentíne majú cezhraničné podniky veľa príležitostí na podnikanie. Všetko, čo potrebujete, je medzinárodný prepravný partner a budete pripravení zarobiť!

Čítajte ďalej a skúmajte, ako vyvážať do Argentíny, vrátane spotrebiteľských trendov a poznatkov, ktoré pomôžu vašej firme zapojiť sa a premeniť jej potenciálnych zákazníkov.

Rýchlo rastúci trh elektronického obchodu...

V roku 2023 sa očakáva, že príjmy z elektronického obchodu B2C v Argentíne dosiahnu 7,29 miliardy USD a predpokladá sa, že v roku 2024 dosiahnu 8,61 miliardy USD(3).

graphic image tech assets

… poháňané zdravou mierou penetrácie internetu

20,5 % zo 45,8 milióna obyvateľov krajiny sú používatelia elektronického obchodu(4). V roku 2022 kúpili online neuveriteľných 422 miliónov položiek! (5)

Latinská Amerika je tá, na ktorú sa treba pozerať

Argentína je štvrtým najväčším trhom elektronického obchodu v Latinskej Amerike(6). S mladou, digitálne domorodou populáciou a širšou strednou triedou ako mnohé susedné krajiny vyzerá jej predpoveď elektronického obchodu jasne.

Odkiaľ Argentína najviac dováža?

Hlavní obchodní partneri Argentíny podľa hodnoty dovozov (v miliardách amerických dolárov) [7]

PODNIKANIE V ARGENTÍNE: SPOTREBITEĽSKÉ TRENDY

Kde spotrebitelia v Argentíne nakupujú online?

Online trhy môžu byť užitočnou bránou pre cezhraničné podniky, ktoré chcú predávať do novej krajiny po prvýkrát.

Najsťahovanejšie aplikácie z trhoviska v Argentíne v roku 2022 (v miliónoch)8

Čo kupujú?

Najobľúbenejšie kategórie produktov pre online nákupy v Argentíne od 1. štvrťroka 20239

(% respondentov, ktorí nakupovali v tejto kategórii v predchádzajúcich 12 mesiacoch)

Ako argentínski spotrebitelia radi platia za svoje online nákupy?

Z prieskumu napokon vyplýva, že kupujúci v elektronickom obchode opustia svoj košík, ak nemôžu platiť uprednostňovaným spôsobom platby(10).

Popredné platobné metódy online transakcií v Argentíne v roku 202211

Čo zaujíma argentínskych online nakupujúcich?

graphic image of statistics

Hodnota za peniaze

Argentína v súčasnosti zažíva vysokú infláciu, ktorá nevyhnutne spôsobuje, že spotrebitelia sú citliví na ceny. Hľadajú kvalitu výrobkov a dobré ponuky. Podniky, ktoré uprednostňujú tieto funkcie vo svojich predajných a marketingových kampaniach, vyniknú.

Hodnotenia zákazníkov

66 % argentínskych spotrebiteľov uviedlo, že recenzie zákazníkov sú pri nakupovaní online "veľmi užitočné"(12). Zobrazte ich jasne na svojich webových stránkach, aby ste si vybudovali dôveru u kupujúcich. Ďalším spôsobom, ako získať dôveru – najmä pre cezhraničných predajcov – je partnerstvo s miestnymi podnikmi a vplyvnými osobami.

Pohodlie

V spotrebiteľskom prieskume sa ako hlavný dôvod nakupovania online v Argentíne uvádzalo "je to jednoduché a jednoduché" (13). Zabezpečte, aby vaša firma spĺňala tieto očakávania, pomocou rýchlo sa načítavajúcich stránok produktov, intuitívnej navigácie a výkonnej funkcie vyhľadávania, ktorá kupujúcim pomôže rýchlo nájsť to, čo hľadajú. Zvážte aj funkciu "hosťovskej pokladne", aby si zákazníci nemuseli najprv zaregistrovať účet.

IRL (v reálnom živote) skúsenosti

50 % argentínskych spotrebiteľov uviedlo, že neschopnosť vidieť výrobok pred jeho kúpou najviac odrádza od nakupovania online(14). Prekonajte túto prekážku pomocou množstva fotografií produktov vo vysokom rozlíšení, podrobných špecifikácií a výukových videí. Môžete dokonca integrovať aj rozšírenú / virtuálnu realitu - napríklad mnoho značiek online oblečenia teraz využíva technológiu virtuálneho "vyskúšania", aby si zákazníci mohli predstaviť, ako na nich bude položka vyzerať.

 Popredná nákupná dovolenka v Argentíne

Nezabudnite pridať tieto dátumy do svojho marketingového a predajného kalendára, aby sa vaša firma mohla pripraviť a zarobiť!

Horúci výpredaj, máj

Jedna z najväčších nákupných udalostí v Latinskej Amerike, keď maloobchodníci ponúkajú lákavé ponuky. Zvyčajne trvá niekoľko dní, čo vedie k výraznému nárastu predaja elektronického obchodu. Priemerná online zľava ponúkaná počas tohto obdobia je okolo 14%15 - buďte pripravení vyrovnať alebo ponúknuť vyššiu zľavu , aby ste získali predaj!

Amazon Prime Day, júl

Argentína sa pripája k nespočetným ďalším krajinám, ktoré sa zúčastňujú na tejto dvojdňovej predajnej bonanze. Predajcovia na trhu elektronického obchodu by mali ponúkať výrazné zľavy, aby prilákali lovcov výhodných obchodov.

Deň detí, august

Tento dátum, ktorý sa oslavuje v celej Latinskej Amerike, je príležitosťou pre rodičov, aby rozmaznávali svoje deti darčekmi hračiek a cukríkov.

Čierny piatok

Black Friday, ktorý pochádza z Ameriky, sa teraz vyvinul do globálneho fenoménu. Konkurencia je silná, takže kričte o svojich najlepších ponukách na všetkých svojich kanáloch sociálnych médií.

Navidad, 25. decembra

December so sebou prináša záplavu sviatočných nakupujúcich, ktorí hľadajú perfektné darčeky pre svojich blízkych. Ponuka expresnej dopravy pomôže vašej firme získať aj niektorých kupujúcich na poslednú chvíľu.

VSTUP NA TRH

Vývoz do Argentíny: požadovaná dokumentácia

Pri medzinárodnej preprave je bežne potrebných niekoľko dokumentov, aby váš tovar prešiel hladkým colným konaním a pomohol orgánom určiť, aké dovozné dane a clá sú splatné:

 • Obchodná faktúra
 • Nákladný list
 • Prepravný list (AWB)
 • Osvedčenie o pôvode
 • Vývozné a importné licencie
 • Exportovať baliaci zoznam
 • Osvedčenie o poistení

Táto špecializovaná príručka sa podrobne zaoberá každým dokumentom vrátane informácií, ktoré budete potrebovať na jeho vyplnenie.

Zakázané a obmedzené komodity

DHL za žiadnych okolností nepovoľuje prepravu viacerých komodít po úplnom posúdení prevádzkovým, právnym tímom a tímom riadenia rizík. Zahŕňajú zvieratá, nebezpečné alebo horľavé materiály a nelegálne narkotiká. Úplný zoznam nájdete tu.

Niektoré kategórie výrobkov, ktoré sú povolené, si vyžadujú osobitnú pozornosť pri dovoze do Argentíny. Príklady zahŕňajú:

 • Lieky: môžu vyžadovať špecifické licencie, dokumentáciu a certifikácie kvality, aby sa zabezpečilo, že sú bezpečné a účinné. Predpisy sa môžu týkať voľnopredajných liekov aj liekov na predpis.
 • Batérie: z dôvodu potenciálnych rizík sa často uplatňujú osobitné dovozné predpisy. Môže sa to týkať ich zloženia, ustanovení o recyklácii alebo označovania.

Užitočné zdroje

 

Náklady na dopravu

Pokiaľ nie je oslobodený, všetok dovážaný komerčný tovar podlieha clám a daniam na základe jeho nomenklatúrneho zatriedenia podľa kódu HS. Všeobecne povedané, dovozné clo a daň zaplatí dovozca záznamu (t. j. buď vaša firma, alebo váš logistický dopravca).

DHL má špecializovaný nástroj, ktorý vám poskytne cenovú ponuku na vašu zásielku do Argentíny. To vám pomôže určiť, akú cenu produktu a poplatky za dopravu by ste mali nastaviť ako ziskové. Získajte cenovú ponuku.

Odborné tipy DHL na export do Argentíny

 • Od začiatku majte jasno v nákladoch na dopravu k svojim zákazníkom. Neočakávané poplatky pri pokladni sú veľkým odstrašujúcim prostriedkom a môžu viesť k tomu, že upustia od svojich nákupov. Ak si môžete dovoliť absorbovať náklady na ponúkanie dopravy zadarmo, o to lepšie - pravdepodobne sa to vyplatí, pokiaľ ide o generovaný dodatočný predaj.
 • Zvážte odoslanie tovaru ako zaplatené clá a dane (DTP). Zatiaľ čo platba ciel a daní z medzinárodných zásielok je zvyčajne zodpovednosťou príjemcu – t. j. vášho zákazníka – DHL ponúka majiteľom účtov službu DTP. To znamená, že DHL bude fakturovať odosielateľovi (vašej firme) na pokrytie nákladov. Výhodou je, že koncový zákazník nedostane neočakávaný daňový doklad, keď jeho balík dorazí na colnicu - čo môže poškodiť jeho názor na vašu značku.

Uvažujete o vývoze do Argentíny?

Ste na správnom mieste! Vieme, že vyššie uvedené pokyny sa môžu zdať trochu ohromujúce, ale to je miesto, kde sa partnerstvo s DHL vyplatí. Ako odborníci na medzinárodnú prepravu vás podporíme pri všetkých colných postupoch, aby sa vaša zásielka vyhla oneskoreniam. Predávajte do sveta s DHL!

Začnite svoju cestu tu