#eCommerce

Povedzte bonjour vzostupnej francúzskej ekonomike

10 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
Aerial view of Paris

So siedmou najväčšou ekonomikou na svete (a treťou najväčšou v Európe) zostáva la belle Francúzsko atraktívnym miestom na podnikanie. Hoci Covid-19 tvrdo zasiahol národ, jeho cieľom je odraziť sa späť do roku 2022. Prezident Macron zaviedol plán obnovy vo výške 100 miliárd eur a je pripravený pokračovať vo svojich propodnikateľských reformách – za predpokladu, že bude znovu zvolený. Pridajte prosperujúci trh elektronického obchodu a máte všetky dôvody zvážiť obchod s Francúzskom.

Ak ste firma, ktorá chce vyvážať na zahraničné trhy, Francúzsko by určite malo byť na vašom zozname. Je to druhá najväčšia krajina podľa počtu obyvateľov v Európe po Nemecku. 

Elektronický obchod vo Francúzsku je tiež na vzostupe. Pandémia vytlačila viac ľudí online, pričom 93% populácie teraz používa internet a 80% nakupuje online. Ešte lepšie je, že tieto čísla budú len rásť, pričom trh elektronického obchodu bude rásť o 8% ročne. Hviezdnym umelcom je móda, najväčší a najrýchlejšie rastúci sektor elektronického obchodu vo Francúzsku. S povesťou štýlu krajiny to možno nie je prekvapením.

Silná otvorená ekonomika Francúzska a ľahký prístup k širšej Európskej únii z neho robia najlepšiu voľbu pre každú firmu, ktorá chce zvýšiť predaj na zámorskom trhu. Chcete sa zapojiť? Čítajte ďalej a získajte úplný obraz o obchode s Francúzskom.

Sprievodca krajinou: Francúzsko

Chcete vedieť, ako podnikať vo Francúzsku? Prečítajte si náš informačný list!

Sprievodca krajinou: Francúzsko
Sprievodca krajinou: Francúzsko