#eCommerce

Vývoz do Južnej Kórey: Sprievodca hotspotom elektronického obchodu

Sujung Jeon
Sujung Jeon
8 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
three people looking at tablet screen

Chcete rozšíriť svoje podnikanie na medzinárodnej úrovni? Zvážte pridanie Južnej Kórey do užšieho výberu. Môže sa pochváliť jedným z najvyspelejších a najvyspelejších maloobchodných trhov na svete. A hoci sa domáci elektronický obchod spomalil, cezhraničný elektronický obchod rýchlo rastie a prináša podnikom, ako je ten váš, veľa lukratívnych príležitostí.

Všetko, čo potrebujete, je medzinárodný prepravný partner a nejaké informácie o miestnom trhu a budete pripravení vyraziť! Čítajte ďalej, keď skúmame, ako vyvážať do Južnej Kórey, vrátane spotrebiteľských trendov, ktoré pomôžu vašej firme zapojiť a premeniť potenciálnych zákazníkov.   

graphic of DHL logistics activities

51,4 milióna ľudí

Južná Kórea má 51,4 milióna obyvateľov(1) a pôsobivú mieru používania internetu 93 % (od roku 2022)(2).

graphic image of statistics

Ročný rast vo výške 2,9 %(3)

Predpokladá sa, že juhokórejský trh elektronického obchodu vykáže ročnú mieru rastu (CAGR 2023-2028) 2,71%. Elektronický obchod predstavuje významnú časť celkových maloobchodných tržieb krajiny – 18 %(4).

graphic of shopping activities

45,3 milióna online nakupujúcich

Očakáva sa, že počet používateľov elektronického obchodu v krajine dosiahne do roku 2028 45,3 milióna(5). Nakupovanie online je obzvlášť populárne medzi osobami vo veku 20 – 39 rokov(6).

Čo nakupujú juhokórejskí zákazníci online?

graphic image of statistics
Hlavné kategórie produktov v roku 2022 podľa hodnoty v miliardách juhokórejských wonov(7). *okrem jedál a nápojov

Ktoré cezhraničné trhy uprednostňujú juhokórejskí nakupujúci?

graphic of DHL logistics activities

Online nákupy od zahraničných značiek elektronického obchodu dosiahli v roku 2022 4,7 miliardy USD8. Najväčší podiel mala Čína, nasledovaná USA aJaponskom 9. Bol to prvý rok, kedy USA neobsadili prvé miesto v rebríčku – čiastočne kvôli nepriaznivým výmenným kurzom.

Ako juhokórejskí zákazníci radi platia online?

Južná Kórea je ekonomika online nakupovania založená na kartách so 73% podielom na trhu. Pri pohľade do roku 2024 bude používanie kariet mierne klesať, keďže používanie digitálnych peňaženiek rastie. 10

graphic image of statistics
Najobľúbenejšie spôsoby platby v Južnej Kórei podľa podielu transakcií(10)

Kde spotrebitelia v Južnej Kórei nakupujú online?

Online trhy môžu byť užitočnou bránou pre cezhraničné podniky, ktoré chcú predávať do novej krajiny po prvýkrát.

Popredné juhokórejské online trhy, k októbru 202311

(Podľa mesačných návštev, v miliónoch)

coupang.com

Najpoužívanejší trh elektronického obchodu v Južnej Kórei.

Platforma pre malé, nezávislé podniky aj veľké značky.

gmarket.co.kr

Stavia sa do pozície založenej na kvalite a za rozumnú cenu.

11st.co.kr

Známy ako cieľová destinácia pre K-Shopping.

ssg.com

Online "nákupné centrum".

Sviatky a udalosti, na ktoré si treba dať pozor

graphic image of holiday activities

Vložte si tieto dôležité juhokórejské dátumy do kalendára elektronického obchodu, aby boli vaše marketingové a predajné kampane dobre pripravené! 
 
 • Seollal (lunárny Nový rok): Január alebo február
 • Chuseok (kórejský Deň vďakyvzdania): September, trvá tri dni
 • Deň nezadaných: 11. novembra
 • Čierny piatok: koniec novembra 
 • Korea Sale Festa, tiež známy ako Korea Grand Sale: dátumy sa líšia

Colné a dovozné predpisy pre vývoz do Južnej Kórey

Čo budete potrebovať na colné odbavenie

 • Colné konanie de minimis je metóda colného konania, ktorá umožňuje, aby bol tovar preclený len s faktúrou s menami, telefónnymi číslami, adresami odosielateľa a príjemcu a opisom, cenou a hmotnosťou tovaru. V tomto prípade sa vyžaduje identifikačné číslo rezidenta (vrátane osobného odbavovacieho kódu) vlastníka. Zoznam Dovozné vyhlásenie sa môže vzťahovať na tovar na osobné použitie alebo obchodné vzorky, ktoré nepresahujú 150 USD (200 USD za tovar z USA), ak nie je jedným z nasledujúcich tovarov vylúčených zo zoznamu Vyhlásenie.

 • Neformálne colné konanie sa môže vzťahovať na tovar s cenou od 150 USD (200 USD za tovar z USA) do 2 000 USD. Colné orgány Južnej Kórey povolia preclenie tovaru bez kontroly, ak sa deklarované podrobnosti, ako je opis, hodnota atď. tovaru, považujú za presné. Na niektoré tovary vrátane tovaru, ktorého dovoz je zakázaný, sa však zjednodušené dovozné vyhlásenie neuplatňuje. V tomto prípade by sa dovozné vyhlásenie malo vyhotoviť podľa postupov uvedených vo všeobecnom dovoznom vyhlásení.

 • Formálne preclenie sa vyžaduje pre tovar s cenou vyššou ako 2 000 USD.

Dane, ktoré budete musieť zaplatiť pri dovoze do Južnej Kórey

graphic of shopping activities

 • Clo: Colná sadzba sa určuje na základe kódu HS (harmonizovaný systém) tovaru a líši sa v závislosti od povahy položiek.

 • Daň z pridanej hodnoty (DPH): Väčšina tovarov a služieb podlieha dani z pridanej hodnoty. Štandardná sadzba DPH je 10%, ale niektoré položky môžu byť oslobodené alebo môžu podliehať zníženým sadzbám podľa súčasných predpisov.

 • Spotrebná daň: Niektoré špecifické výrobky podliehajú spotrebnej dani. Alkoholické nápoje, tabak a ropné výrobky sú príkladmi tovaru podliehajúceho spotrebnej dani.

 • Iné dane: V závislosti od konkrétnych okolností alebo položiek môžu byť uložené ďalšie dane – nezabudnite sa obrátiť na kórejskú colnú agentúru zadaním kódu HS vášho produktu tu

Užitočné odkazy

  https://www.customs.go.kr/english/main.do

Colné informácie a informácie o colnom konaní pri vývoze alebo dovoze tovaru do a z Kórey.

  http://english.motie.go.kr/www/main.do

V tejto časti nájdete informácie a politiky týkajúce sa priemyslu a obchodu, ako sú programy na podporu vývozu a dovozu, obchodné dohody, trendy na trhu a ďalšie.

   https://www.kotra.or.kr/english/index.do

Informácie týkajúce sa vývozu a dovozu, trendov na trhu, obchodných príležitostí a ďalších.

   http://kita.org

Nezisková organizácia, ktorá podporuje aktivity medzinárodného obchodu. Preskúmajte trendy na medzinárodnom trhu, obchodné dohody, programy na podporu vývozu a dovozu a ďalšie.

  https://www.customs.go.kr/english/cm/cntnts/cntntsView.do?mi=8067&cntntsId=2741

Prehľad kórejských postupov colného konania pre zahraničné nákupy (elektronický obchod).

6 zasvätených tipov DHL na export do Južnej Kórey 

graphic of DHL logistics activities

 1. Poskytnite presné informácie o zásielkach B2C. Názov spoločnosti príjemcu, popis položky, suma, PCCC (kód osobného colného odbavenia) atď.
 2. Nepodceňujte svoj tovar. Ak znížite hodnotu tovaru uvedeného na faktúre, aby ste zaplatili nižšie clo, môžete byť predmetom trestného stíhania za falšovanie dokumentov. Okrem pokút môžete podstúpiť dôkladné kontroly pri každom ďalšom dovoze.
 3. Dávajte si pozor na porušovanie práv duševného vlastníctva. Tovar porušujúci práva duševného vlastníctva napodobňovaním a falšovaním sa nemôže dovážať do krajiny bez ohľadu na jeho účel alebo množstvo. 
 4. Optimalizácia pre mobilné zariadenia. Južná Kórea má vysoký podiel používateľov mobilných telefónov. Na podporu nákupov medzi kórejskými spotrebiteľmi je nevyhnutné poskytnúť zážitok z nákupu, ktorý je optimalizovaný pre mobilné prostredie.
 5. Využite influencer marketing. Použitie známych juhokórejských osobností vám pomôže vybudovať dôveru vo vašu značku.   
 6. Dodanie v ten istý deň je novým štandardom. Južná Kórea je geograficky malá krajina, čo umožňuje doručenie v ten istý deň. Mnoho platforiem elektronického obchodu v Kórei ponúka rôzne pohodlné možnosti doručenia, od doručenia nasledujúci deň až po doručenie v ten istý deň. Ak chcete zacieliť na kórejských spotrebiteľov, rýchle dodanie nie je možnosťou - je to nevyhnutné.

Uvažujete o vývoze do Južnej Kórey?

Ste na správnom mieste! Vieme, že vyššie uvedené pokyny sa môžu zdať trochu ohromujúce, ale to je miesto, kde sa partnerstvo s DHL vyplatí. Ako odborníci na medzinárodnú prepravu vás podporíme pri všetkých colných postupoch, aby sa vaša zásielka vyhla oneskoreniam. Predávajte do sveta s DHL!

Začnite svoju cestu tu