#eCommerce

Loď na Taiwan: Sprievodca rastúcim trhom elektronického obchodu

Renee Chou
Renee Chou
5 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia
lady looking at mobile phone screen
Tento článok sa týka
Taiwanské trendy online nakupovania
Tipy na prilákanie miestnych spotrebiteľov
Colné poradenstvo, ktoré pomôže vašej firme hladko dopraviť na Taiwan

Online nakupovanie na Taiwane rastie. So správnymi miestnymi poznatkami, colnými znalosťami a – samozrejme – medzinárodným prepravným partnerom môže vaša firma využiť túto vznikajúcu príležitosť. Prečítajte si komplexného sprievodcu, ktorý vám pomôže poslať na Taiwan.   

ONLINE NAKUPOVANIE NA TAIWANE: SPOTREBITEĽSKÉ TRENDY 

 

graphic of DHL logistics activities

Postpandemický prechod na elektronický obchod

Predpokladá sa, že príjmy na taiwanskom trhu online nakupovania dosiahnu v roku 2024 8,41 miliardy USD – do roku 2029 sa zvýšia na 12,24 miliardy USD(1).

graphic of shopping activities

Vysoká adopcia internetu

Vďaka dobre rozvinutej telekomunikačnej infraštruktúre má krajina jednu z najvyšších mier rozšírenia internetu v Ázii(2). Viac ako 94 % z jeho 23,9 milióna(3) obyvateľov sú používatelia internetu.

graphic image of map of Taiwan

Cezhraničné nakupovanie je veľký biznis

Hoci iba 40 % taiwanských online nakupujúcich uskutočnilo nákup zo zahraničia, cezhraničný elektronický obchod predstavuje 20 % celkovej hodnoty elektronického obchodu v krajine, čo naznačuje, že tí, ktorí nakupujú so zahraničnými značkami, míňajú viac(4).

 

Odkiaľ Taiwan dováža najviac?

Hodnota dovozu tovaru na Taiwane podľa vedúcich vyvážajúcich krajín alebo regiónov5

(V miliardách amerických dolárov, 2023)

graphic image of graph

EXPORT NA TAIWAN: SPOTREBITEĽSKÉ TRENDY, KTORÉ BY STE MALI POZNAŤ

Kde spotrebitelia na Taiwane nakupujú online?

Online trhy môžu byť užitočnou bránou pre cezhraničné podniky, ktoré chcú predávať do novej krajiny po prvýkrát.

Najnavštevovanejšie stránky online nakupovania na Taiwane, 20246

 1. Shopee, Taiwan
 2. Momoshop 
 3. Ruten 
 4. Taobao 
 5. Amazonka

 

Online nakupovanie na Taiwane: čo spotrebitelia kupujú?

Popredné kategórie produktov počas najlepších taiwanských nákupných festivalov, 20237

 

graphic consumer items

Ako taiwanskí spotrebitelia radi platia za svoje online nákupy?

Koniec koncov, zákazníci elektronického obchodu s väčšou pravdepodobnosťou opustia svoje košíky, ak nemôžu platiť preferovaným spôsobom platby.

Popredné spôsoby platby pre online nakupovanie na Taiwane8

(Podľa podielu transakcií, 2021)

graphic image of statistics

Podiel digitálnych peňaženiek na taiwanskom trhu online platieb má v roku 2024 vzrásť na 20%. Line Pay a Apple Pay sú poprednými značkami digitálnych peňaženiek v krajine – maloobchodníci by mali zvážiť ponuku týchto možností pri pokladni, ak majú osloviť miestnych zákazníkov9.

 

Čo je dôležité pre taiwanských online nakupujúcich?

Tieto poznatky pomôžu vašej firme vyniknúť!

 

graphic of shopping activities

Recenzie produktov

Taiwanskí zákazníci si pred nákupom radi prezerajú recenzie zákazníkov – najmä so značkou, od ktorej predtým nenakupovali. Zahrňte veľa na svoje webové stránky elektronického obchodu, aby ste si vybudovali dôveru.

graphic image of internet shopping activities

Sociálny obchod

Taiwan má jednu z najvyšších mier penetrácie Facebooku na obyvateľa na svete(10). V službe Facebook Shopping môžu značky využívať živé vysielanie na prezentáciu svojich produktov a priamu interakciu s potenciálnymi zákazníkmi.

graphic of DHL delivery activities

Rýchla a spoľahlivá preprava

S doručením na požiadanie DHL Express môžete svojim zákazníkom ponúknuť rýchle, pohodlné a flexibilné možnosti doručenia - aj s plným sledovaním!

 

Online nakupovanie na Taiwane: popredné predajné akcie

Nezabudnite si tieto dátumy pridať do kalendára, aby vaša firma mohla zarobiť!

 

graphic image of shopping holidays

Lunárny Nový rok, január/február

Najdôležitejší sviatok Taiwanu. Ľudia majú niekoľko dní voľna v práci, aby mohli tráviť čas so svojimi rodinami, vymieňať si darčeky a zapojiť sa do kultúrnych osláv.

Festival Qixi ("Čínsky Valentín"), august

Najromantickejší deň v roku a veľmi lukratívny čas pre čokoládu, šperky a kvetinárstvo.

Black Friday/Cyber Monday víkend, November  

Online nakupovanie na Taiwane sa počas tejto globálnej predajnej bonanzy rozbieha. Konkurencia je silná, takže budete musieť ponúknuť niekoľko veľkých ponúk, aby ste prilákali taiwanských spotrebiteľov cez vaše online dvere.

Deň nezadaných, 11. november

Pochádza z Číny a teraz je to najväčšia nákupná predajná udalosť na svete (porazila dokonca aj Black Friday!) Pripravte sa na ponuku výrazných zliav, ktoré pomôžu vašej firme vyniknúť.

Double 12, 12 December

Ďalšia obrovská nákupná udalosť v juhovýchodnej Ázii, tento dátum dáva lovcom výhodných ponúk, ktorí nie sú spokojní s predajom Singles' Day, ďalšiu príležitosť chytiť nejaké ponuky!

Štedrý deň, 25. december

V posledných rokoch začalo tento sviatok oslavovať čoraz viac Taiwančanov. V priebehu decembra očakávajte prudký nárast návštevnosti elektronického obchodu. Ponuka expresného doručenia vám tiež pomôže získať niektorých nakupujúcich na poslednú chvíľu!

 

POSLAŤ NA TAIWAN: COLNÉ TIPY 

Vývoz na Taiwan: požadovaná dokumentácia

graphic image of taxes

Pri medzinárodnej preprave je bežne potrebných niekoľko dokumentov, aby váš tovar prešiel hladkým colným konaním a pomohol orgánom určiť, aké dovozné dane a clá sú splatné:

 • Obchodná faktúra
 • Nákladný list
 • Prepravný list (AWB)
 • Osvedčenie o pôvode
 • Vývozné a importné licencie
 • Exportovať baliaci zoznam
 • Osvedčenie o poistení

Táto špecializovaná príručka sa podrobne zaoberá každým dokumentom vrátane informácií, ktoré budete potrebovať na jeho vyplnenie.                                        

 

Zakázané a obmedzené komodity

DHL za žiadnych okolností nepovoľuje prepravu viacerých komodít po úplnom posúdení prevádzkovým, právnym tímom a tímom riadenia rizík. Zahŕňajú zvieratá, nebezpečné alebo horľavé materiály a nelegálne narkotiká. Ďalšie informácie nájdete tu.

Taiwanská dovozná daň a náklady na dopravu

 

graphic image of tax activities

Pokiaľ nie je oslobodený, všetok dovážaný komerčný tovar podlieha clám a daniam na základe nomenklatúrneho zatriedenia harmonizovaného systému (HS). Všeobecne povedané, dovozné clá a dane zaplatí dovozca záznamu (t. j. buď vaša firma, alebo vybraný logistický prepravca). 

Správny HS kód pre vašu zásielku ľahko nájdete prostredníctvom DHL MyGTS (My Global Trade Services) - bezplatnej, užívateľsky prívetivej platformy, ktorá vám pomôže orientovať sa vo všetkých aspektoch medzinárodnej prepravy. To zahŕňa výpočet vstupných nákladov na tovar v ktorejkoľvek krajine – t. j. náklady na výrobok, clá a dane a prepravné poplatky – čo vám umožní zlepšiť vašu cenovú stratégiu a poskytnúť zákazníkom transparentnosť v súvislosti s prepravnými poplatkami.

 

Posielajte na Taiwan: Tipy odborníkov DHL

 

graphic of DHL logistics activities

 • Splnomocnenie je dokument požadovaný taiwanskými colnými orgánmi pre tých, ktorí by chceli prejsť colným odbavením s podporou colných deklarantov. S dokumentom, o ktorý požiadate a ktorý je podpísaný pred odoslaním, môže DHL priamo spracovať všetky predpísané postupy colného odbavenia týkajúce sa všetkého dovozu, vývozu a tranzitu tovaru v mene vášho podniku. Ak je pravdepodobné, že budete mať časté zásielky na Taiwan, odporúčame vám zaregistrovať sa na dlhodobé povolenie.
 • Zvážte odoslanie tovaru so službou DHL DTP (Duties & Taxes Paid). Zatiaľ čo platba taiwanskej dovoznej dane a ciel je zvyčajne zodpovednosťou príjemcu – t. j. vášho zákazníka – DTP namiesto toho fakturuje vášmu podniku pokrytie nákladov. To znamená, že váš zákazník nedostane ďalšie poplatky, keď dorazí balík - čo môže poškodiť jeho názor na vašu značku.

Chcete poslať na Taiwan?

Ste na správnom mieste! Vieme, že vyššie uvedené pokyny sa môžu zdať trochu ohromujúce, ale to je miesto, kde sa partnerstvo s DHL Express vyplatí. Ako odborníci na medzinárodnú prepravu vás podporíme pri všetkých colných postupoch, aby sa vaša zásielka vyhla oneskoreniam. Predávajte do sveta s DHL!

Začnite svoju cestu tu