#eCommerce

Export do Singapuru: Poznatky o cezhraničnom úspechu

Jane Galvez
Jane Galvez
7 min čítania
Akcia
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
Smart Share Buttons Icon Akcia

Napriek tomu, že má len 5,6 milióna obyvateľov1, singapurská ekonomika má úder. Nízke dane, vynikajúca infraštruktúra, silné služby a bankový sektor a takmer výlučne mestské obyvateľstvo pomohli urobiť z neho jednu z najvyspelejších ekonomík sveta. Krajina má jeden z najvyšších HDP na obyvateľa na svete, čo z nej robí jednu z najbohatších krajín na svete. 2 Singapur znie ako hlavný trh pre vývozcov, ako ste vy, ale súhlasia čísla? Poďme sa na to pozrieť. 

1% rast HDP v roku 2023

Hrubý domáci produkt Singapuru rastie miernym tempom 1%, ale ako vyspelá, vyspelá ekonomika je to pozitívne znamenie – najmä vzhľadom na tvrdý globálny výhľad. (3)

5. miesto podľa HDP na obyvateľa(4)

Hrubý domáci produkt na obyvateľa – miera bohatstva krajiny (neoznačuje priemerné zárobky). V amerických dolároch.

graphic image tech assets

92% penetrácia internetu

Ako ekonomicky vyspelá krajina nie je prekvapením, že Singapur má veľmi vysokú penetráciu internetu. (5)

78 % uskutočnilo cezhraničný nákup online(6)

Singapurčania sú zvyknutí nakupovať online od zahraničných predajcov.

10,06 % rast elektronického obchodu(7)

Očakáva sa, že príjmy Singapuru z elektronického obchodu vykážu ročnú mieru rastu (CAGR 2023-2028) 10,06%.

68,4 % využívanie a rastúce využívanie elektronického obchodu

Singapur nedosiahol nasýtenie elektronického obchodu. Penetrácia používateľov bude v roku 2023 68,4 % a očakáva sa, že do roku 2028 dosiahne 87,5 %. (8)

výnosy vo výške 1 250 USD na používateľa(9)

To je očakávaný priemerný výnos na používateľa (ARPU) v Singapure. Vďaka tomu sú Singapurčania jednými z najlepšie míňajúcich spotrebiteľov elektronického obchodu na svete – hoci ARPU na americkom trhu je ešte vyššia na úrovni 3 840 dolárov. (10)

Národný jazyk: angličtina

Štyri úradné jazyky sú angličtina, malajčina, mandarínčina a tamilčina, ale angličtina je najpoužívanejšia.  

Najobľúbenejšie online trhy v Singapure 11

Zoradené podľa mesačného počtu online návštevníkov. 

https://shopee.sg/

15 miliónov návštev

https://www.lazada.sg/

7,2 milióna návštev

https://www.amazon.sg/

4,9 milióna návštev

https://www.qoo10.sg/?__ar=Y

2,9 milióna návštev

https://www.castlery.com/sg

1,4 milióna návštev

https://www.lovebonito.com/intl

Počet návštev: 747 400

https://www.zalora.sg/

Počet návštev: 671 400

Počet návštev: 647 800

https://ezbuy.sg/

Počet návštev: 598 100

https://www.ebay.sg

Počet návštev: 316 700

Najpopulárnejšie  kategórie produktov online 

Najpopulárnejšie kategórie produktov elektronického obchodu v Singapure12

Preferované spôsoby platby pre online nákupy

Kreditné alebo debetné karty sú podľa prieskumu z júla 2022 zďaleka najobľúbenejšou online platobnou metódou v Singapure . 8 Naše tipy na ponúkanie najbežnejších spôsobov platby v Singapure si môžete prečítať tu.  

Najväčšie nákupné akcie a destinácia v Singapure

 • Veľký výpredaj v Singapure - Tiež známy ako 6.6 a 7.7, toto je najväčšia predajná udalosť v singapurskom maloobchodnom kalendári.   
 • Black Friday & Cyber Monday - koniec novembra a začiatok decembrovej predajnej akcie. Spotrebitelia očakávajú veľké zľavy.  
 • Nakupujúci Popolušky - nová udalosť Shopee pre tých, ktorí uprednostňujú nakupovanie medzi polnocou a 2. hodinou ráno, pričom medzi týmito hodinami sú k dispozícii zľavy . 
 • 11.11 Predaj Singapur (Deň nezadaných) - Každoročné podujatie, ktoré sa koná 11. novembra a ponúka zľavy na širokú škálu produktov. 
 • Orchard Road - Toto je hlavná nákupná štvrť Singapuru. Singapur je malá krajina, vďaka čomu je maloobchod v kamenných predajniach dostupnejší ako v iných väčších krajinách. 

Colné a dovozné predpisy pre vývoz do Singapuru

 • Singapurské colné úrady uplatňujú 8% daň na všetky zásielky. Táto možnosť sa nazýva "GST" (daň z tovaru a služieb). Na niektoré tovary sa vzťahuje aj clo – viac informácií nájdete v nasledujúcom oddiele. Daň z tovarov a služieb sa má v roku 2024  zvýšiť na 9 %.
 • Predtým, ako vaša firma začne dovážať a vyvážať tovar do Singapuru, musíte získať číslo UEN registráciou na singapurskom colnom úrade.  
 • Všetok tovar dovážaný do Singapuru je regulovaný podľa colného zákona, zákona o dani z tovaru a služieb (GST) a zákona o regulácii dovozu a vývozu. 
 • Bez ohľadu na väčšinu vašej zásielky musia mať všetky vaše balíky potrebné doklady. V tejto užitočnej príručke sa dozviete, aké doklady sú potrebné na prepravu do Singapuru. To zahŕňa štandardné papierovanie: DHL air awb (AWB) a prepravnú faktúru.    
 •  Akonáhle sú dokumenty spracované singapurskými colnými orgánmi, potom sú odoslané do siete DHL Express, kde naši certifikovaní medzinárodní špecialisti spracujú zásielku bez toho, aby bola fyzicky prítomná v Singapure. 
 • Väčšina zásielok je úspešne preclená, keď sú nalodené na ceste do Singapuru. Procesy dovozného colného odbavenia DHL Express sú jednoduché a sú nariadené miestnou vládou.  
 • Podanie dovozného vyhlásenia a platba cla/dane z tovarov a služieb singapurským colným orgánom sa vykonáva elektronicky. Podnikateľským subjektom sa odporúča, aby si na uľahčenie tejto platby zaregistrovali medzibankový platobný účet u singapurských colných orgánov . V prípade nepodnikateľských subjektov môže DHL vykonať platby cla/dane v ich mene (v súlade s obchodnými podmienkami) a vymáhať sumu pri doručení zásielky.  

Niektoré tovary podliehajú clu, a preto vzniká daň z tovarov a služieb aj  clo

 • Omamné likéry 
 • Tabakové výrobky 
 • Motorové vozidlá 
 • Ropné produkty 

Na každú kategóriu sa vzťahujú rôzne colné sadzby. Ďalšie informácie o presných poplatkoch nájdete v tejto príručke . 

Zakázané položky

Niektoré tovary, ako napríklad niektoré druhy žuvačiek, niektoré zapaľovače cigariet, petardy a iné, sú úplne zakázané a nemôžu sa dovážať do Singapuru.  

Úplný zoznam zakázaných položiek si môžete pozrieť tu.  

Vývoz potravín

Kompletného sprievodcu DHL vývozom potravín do Singapuru si môžete prečítať tu.  

Export do Singapuru: Oficiálne webové stránky a užitočné odkazy

Webová stránka singapurskej colnej správyhttps://www.customs.gov.sg/  

Stručný sprievodca singapurskými colnými orgánmi pre dovozcov  – užitočný prehľad a skvelé miesto, kde začať – https://www.customs.gov.sg/businesses/importing-goods/overview/   

Podrobné dovozné postupy  – užitočný prehľad a skvelé miesto, kde začať –  https://www.customs.gov.sg/businesses/importing-goods/import-procedures/   

Odborné tipy DHL na export do Singapuru

 • Ponúknite bezproblémové a bezproblémové služby. Uistite sa, že používate colného sprostredkovateľa, ktorý sa môže postarať o všetky colné dovozné a colné / daňové formality vo vašom mene a zabezpečiť, aby vaši zákazníci nemuseli platiť colné poplatky sami alebo oneskorenia ich doručenia. 
 • Jasné, popisné a úplné dokumenty poskytujú colným orgánom dobrú predstavu o obsahu zásielky a tiež slúžia ako dokument o overení pre odosielateľa aj príjemcu. 
 • Predbehnite trendy. Singapur je veľmi online krajina a trendy a zvyky sa môžu rýchlo meniť. Napríklad sociálna sieť TikTok práve spustila svoju nákupnú funkciu s názvom TikTok Shop až v roku 2022. Oslovila by táto alebo podobné možnosti sociálneho predaja vašich zákazníkov?  

Chcete exportovať do mesta Singapur?

DHL Express ponúka kompletné medzinárodné služby pre rýchlu a spoľahlivú prepravu.

Zistiť viac