E-Commerce

CHODZI O DZIELENIE SIĘ PASJĄ

Ta innowacyjna przedsiębiorczyni najpierw kolekcjonowała, a potem zaczęła sama tworzyć unikatowe lalki, aby podzielić się nimi z dziećmi na całym świecie. Jej pasja stała się fundamentem inspirującej historii sukcesu z branży e-commerce.

 

Zapełnianie niszy na rynku

Jako modelka, Mala Bryan podróżowała po całym świecie i poznawała różnych ludzi. Zawsze brała ze sobą małą laleczkę, robiła jej zdjęcia i publikowała je w mediach społecznościowych. Z czasem Mala zaczęła kolekcjonować lalki. Robiła im zdjęcia w realistycznych sceneriach i dołączała do nich krótkie historyjki. Choć bardzo lubiła swoje hobby, Mala wkrótce dostrzegła, że w jej rosnącej kolekcji lalek czegoś brakuje: różnorodności.

Postanowiła zatem coś z tym zrobić – tak z kolekcjonerki stała się producentem. Wkrótce otworzyła firmę Malaville Toys i zaczęła projektować lalki w różnych kolorach, aby odzwierciedlały one ludzi o różnych kolorach skóry. W ten sposób chciała sprawić, aby dzieci mające kolor skóry, który rzadko spotyka się u lalek, lepiej czuły się same ze sobą. Zależało jej na tym do tego stopnia, że zaprojektowała pierwszą na świecie lalkę-albinoskę.

Dzielenie się pasją z całym światem

Przedsiębiorcy, tacy jak Mala, szybko dostrzegają, jak ważna dla ich firmy jest logistyka. Jeszcze przed premierą pierwszej kolekcji była kolekcjonerka zajęła się kwestiami organizacji i wysyłki. A ponieważ wiedziała, że zainteresowanie jej lalkami okazywali ludzie z całego świata, od samego początku skupiła się na sprzedaży międzynarodowej online.

Mala spotkała się z przedstawicielem DHL Express, aby omówić dostępne możliwości. Po poznaniu zalet foliopaku DHL zaprojektowała opakowanie, które chroni pudełko każdej lalki (bardzo ważne dla kolekcjonerów), a jednocześnie pasuje do foliopaku. A gdy dowiedziała się, że koszt wysyłki wynosi mniej więcej tyle, ile spodziewała się płacić za zamówienie produktu ze sklepu Amazon i wysyłkę w dwa czy trzy dni, była pewna swojej decyzji.

1.

na świecie lalka-albinos

13 tys.

sprzedanych lalek

95%

sprzedaży online

2,5 tys.

lalek w ramach każdej limitowanej edycji

 

 

Najważniejsza część podróży

Większość produktów Mala sprzedaje online, dlatego też wygodny proces zamawiania i niezawodna dostawa stanowiły kluczowy element ścieżki klienta. Mając to na uwadze, przedsiębiorczyni z pomocą ekspertów DHL zintegrowała nasze usługi ze sklepem online i zadbała o płynną realizację wszystkich etapów wysyłki.

Efekty mówią same za siebie. Dzień po uruchomieniu systemu Mala miała już na koncie setki zamówień.

Od tego momentu cały czas blisko współpracuje z DHL Express. Zaprojektowała nawet lalkę DHL i regularnie opowiada o swoich doświadczeniach potencjalnym klientom DHL. Od pierwszego zamówienia sekret tkwił w bliskiej współpracy partnerów, których łączą cele i pasja, oraz nadążaniu za popytem wraz z rozwojem marki.

Dowiedz się więcej o historii Mali – jak projektuje lalki w oparciu o swoje osobiste doświadczenia, walczy ze stereotypami i stawia czoła wyzwaniom typowym dla kobiet w tej branży.

Dowiedz się, jak DHL pomaga sklepom internetowym na całym świecie nadążać za kliknięciami